От къде да пратим масов имейл безплатно?

sunstorm

Active Member
Дайте предложение от къде да си пращам рекламните брошури. Нещо подобно на мейлчимп?
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Явно аз ще си пиша и ще си отговарям в тази тема :)

Вчера пробвах mailjet.com но там проблема, е че при висок baunce rate ти спират изпращането.
Мейлчимп изобщо не пуска да пратя писмо, щото ХЕнтилигентната им система засича, че нещо не е наред със списъка имейли.

В търсене съм...
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

В Mozilla Tunderbird дали няма нещо за пращане на масови имейли?
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

В Mozilla Tunderbird дали няма нещо за пращане на масови имейли?
Тествам сега един софтуер за масов мейл. ще споделя. Не зная в Мозила дали има. Ще проверя.
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

GroupMail 6 - мисля че 500 мейла на ден може да пратиш с безплатната версия. На пръв поглед изглежда интуитивна и лесна за работа.

Някой да знае по колко мейла на ден е препоръчително да се изпращат?
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Според мен зависи, дали хората от списъка очакват да получат имейл. Ако много от тях го изтрият без да са го отворили или го маркират като спам, следващите писма е вероятно да отиват в спам папката. До 250 съм пращал най-много за един ден. Колко ти е голям списъка на теб? Ако можеш да го разделиш на няколко дни ще е по-добре със сигурност.
Заглавието и текста на имейла също имат значение. Мисля че заглавия на кирилица носят по-голям риск да попаднат в спама. Направи един тест тук: http://info.contactology.com/check-mqs, ако не си направил вече. Има ли юридически лица в списъка ти? Сигурно знаеш, но все пак да кажа- провери ги тук, за да не стане някой гаф: http://www.kzp.bg/register/index.jsp?mode=check
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

GeorgiTodorov, благодаря за отговора и полезния линк. Да проверени са имейлите чрез програмата на кзп. Май ще почна с малки бройки по 50-100 на ден.
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Радвам се, че съм помогнал. Иначе интересно ми е участниците в имейл списъка сами ли са се записали?
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Явно аз ще си пиша и ще си отговарям в тази тема :)

Никой от тук не харесва спам-а, и за това никой не ти отговаря. Интересно ми е кой ти е сайта, за да го сложа веднага в спам-филтрите!
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

GroupMail 6 - мисля че 500 мейла на ден може да пратиш с безплатната версия. На пръв поглед изглежда интуитивна и лесна за работа.

Някой да знае по колко мейла на ден е препоръчително да се изпращат?

Можеш да пращаш колкото искаш (според ограниченията на хостинга ти). Проверявай само да не пратиш на някой регистрирал се в КЗП. На физически лица, ако не са се абонирали не пращай. За юридически лица пращай вторник-сряда по обяд. И, както за всичко тествай. Прати 100 с едно заглавие, после други 100 с други заглавие, но веднага - да са по едно и също време двете групи за тестване. След това промени с името на абоната или без и прочие.

Аз си използвам платена програма - Sendblaster.
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Mailgun - 10,000 безплатни мейла всеки месец, след това е платено, но все пак е достъпно. Ако има прекалено много оплаквания спират акаунти. Пращането на мейли става през API, което може да е малко проблемно ако не знаеш как да се справиш с него.

Препоръчвам ги и с двете ръце. Много добър delivery rate за whitehat eventi и поддържат най-различни езици, включително и Python :)
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Преди време ползвах http://mailchimp.com/ , но... не съм го ползвал скоро и не знам какви са цените и условията. Имаше и май все още има free версия с около 10К мейла на месец.
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Не видях най-важната екстра от горепосочените, а именно – хубаво ще си нагласиш template, картинки и пр., ама по подразбиране като не се отварят/виждат от нито една е-поща, к'во правим?

base64 encoding на изображения директно в е-mail-а, кой e софтуера? За „една по една pic“ е ясно, че има отделни сайтове и инструменти, конвертиращи, но пък и доста трудно, бавно и кофти цялата процедура. Аз питам за директен convert на целия e-mail template към base64 авт., поне картинките в него (всичките наведнъж директно).
 
Последно редактирано:
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

ops5 - Благодаря за полезните съвети.

Copywriter - Ще ги пробвам. Благодаря.

Poltargaista - Първо с Мейлчимп пробвах, но някои от списъците не ги харесва.

Sherifa - Не съм запознат, ще прочета по темата.

p.s. Абе Странник някой път направо ме изумяваш. Сложи и кауфланда и лидъла в спам филтрите, че ми пълнят пощенската кутия на входа постоянно. Мисля, че сме се събрали тук хора, които имат интерес към бизнеса. Това че ти или някой друг не харесвал някой си, не мисля, че има връзка.
 
От: От къде да пратим масов имейл безплатно?

Сложи и кауфланда и лидъла в спам филтрите, че ми пълнят пощенската кутия на входа постоянно.

Аз пък нямам такъв проблем, решил съм си го!

Мисля, че сме се събрали тук хора, които имат интерес към бизнеса.

Какво искаш да кажеш - че тук хората са се събрали, защото имат интерес към бизнеса със спам?
 

Горе