От къде да си видя лимита в PayPal?

cskasofia

Member
Преди имах едно бутонче View Limits до баланса, но сега го нямам. Доколкото помня лимитите за Personal account бяха сравнително малки и мисля, че скоро ще превиша някои. Обаче не знам от къде да си видя лимитите?

Поразрових се в нета и навсякъде пише да натисна на бутончето View Limits, в момента то обаче просто липсва. :(
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

Ако акаунта ти е стар е нормално да нямаш такъв бутон. И при мен беше така. След като си ъпдейтнах акаунта на следващото ниво ми се появи бутона, което беше странно. Предполагам, че преди е нямало лимити и като си се регистрирал си се съгласил с тези условия, затова от paypal не са променили нищо.
Нищо не ти коства да пробваш, пък ако ти каже, че си стигнал лимита ще си ъпдейтнеш акаунта.
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

Ако акаунта ти е стар е нормално да нямаш такъв бутон. И при мен беше така. След като си ъпдейтнах акаунта на следващото ниво ми се появи бутона, което беше странно. Предполагам, че преди е нямало лимити и като си се регистрирал си се съгласил с тези условия, затова от paypal не са променили нищо.
Нищо не ти коства да пробваш, пък ако ти каже, че си стигнал лимита ще си ъпдейтнеш акаунта.
Да, само че аз преди 1-2 месеца го имах този бутон. Тогава акаунта ми пак беше Personal - Verifed.

А какво ще стане ако примерно получа голямо плащане от афилейт програма и то надвиши някой лимит. Нали няма как да изгубя парите, само трябва да пратя доказателство за адрес и т.н., за да ми се ъпгрейдне акаунта.
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

ааа не знам. По-добре питай съпорта на paypal за да не изгориш.
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

ще ти лимитират акаунта на първо време..след това ще ти искат допълнителни документи (много нерви) и тогава след мнопго разправии ще ти пратят паричките.
Извод - ако чакаш големи плащания си верифицирай акаунт да е без лимити.това става пак с много нерви.сканирани документи..обаждания по тел.и т.н. и след това пак не е сигурно че няма да ти лимитират акаунт.
Извод - суми над 2-3к$ НЕ през пейпал за да нямаш главоболия..по добре wire transfer.
Да, само че аз преди 1-2 месеца го имах този бутон. Тогава акаунта ми пак беше Personal - Verifed.

А какво ще стане ако примерно получа голямо плащане от афилейт програма и то надвиши някой лимит. Нали няма как да изгубя парите, само трябва да пратя доказателство за адрес и т.н., за да ми се ъпгрейдне акаунта.
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

ще ти лимитират акаунта на първо време..след това ще ти искат допълнителни документи (много нерви) и тогава след мнопго разправии ще ти пратят паричките.
Извод - ако чакаш големи плащания си верифицирай акаунт да е без лимити.това става пак с много нерви.сканирани документи..обаждания по тел.и т.н. и след това пак не е сигурно че няма да ти лимитират акаунт.
Извод - суми над 2-3к$ НЕ през пейпал за да нямаш главоболия..по добре wire transfer.
Мерси :)
А как така да го 'верифицирам да е без лимити'? Имаш предвид да го ъпгрейдна на premier/business акаунт ли??
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

Сега се поразрових из менюто в пейпал и видях следното в статуса:

You are now a Verified PayPal user. In addition to increased security, buyers and sellers value your Verified status because it indicates you have passed PayPal security checks. Most importantly, you can now send unlimited payments with your PayPal account.
Текстът който съм болднал не значи ли че акаунта ми в момента няма никакви лимити? Тоест мога да получа плащане от 500-600 $ примерно и няма да направят никакъв проблем?
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

Текстът не означава ли, че имаш неограничени възможности при изпращане и стандартни ограничения при получаване?
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

Текстът който съм болднал не значи ли че акаунта ми в момента няма никакви лимити? Тоест мога да получа плащане от 500-600 $ примерно и няма да направят никакъв проблем?

Не, не значи. Можеш само да изпращаш неограничени суми
 
От: От къде да си видя лимита в PayPal?

И на мен тоз бутон ми изчезна наскоро. Именно след като ми поискаха документи заради получени големи плащания. От тогава и ми стои вече няколко месеца един досаден надпис като влизам "Your Account Access is Back to Regular Standing".

Акаунта ми е "Business Name: exoexo Account Type: Business Status: Verified" - т.е. Бизнес акаунт. Но като получих $5000 и ми сложиха веднага лимит, понеже съм получил над 2500 за месеца (или за 3 месеца беше) и според законодателството на Евро съюза трябва да си потвърдя самоличността с определени документи. Това че ми лимитираха акаунта НЕ ми блокира получените пари и без проблем си ги изтеглих и продължих да получавам плащания докато акаунта бе лимитиран. Но трябва в 3 месечен срок да се легитимирам иначе го закриват и т.н. Та парите си ги взех, не се налижи да отблокирам първо, понеже няма блокиране а някакъв лимит само (реално не можех да си закрия акауна само, всичко друго си работеше).
Пратих документите и чаках и нищо. Накрая звъннах до САЩ на съпорта им за да вземат да го оправят но казаха че нещо там някакъв документ не ми бил наред и искаха нов (за което обаче не ми писаха в системата, не знам защо). Обаче звъннах в ЕУ централата им в Дъблин и от там за 1 мин ми потвърдиха нещата и махнаха лимита, без да искат допълнително и нов документ. И така перипетията свърши, но пак - не съм имал проблем да получавам и тегля парите по време на този лимит.

Обаче и от тогава линка за "view limits" си изчезна. Може би след тази документна проверка вече са вдигнати всякакви лимити и може да се получават всякакви суми и изпращат. Остава лимита от $500/ден теглене по карта обаче.
 

Горе