От страница с публикации към статична - WordPress?

shipochki

Member
Как би се отразило преминаването към статична начална страница на WordPress сайт от гледна точка на СЕО според вас.
Имам сайт който се класира добре за думите/фразите , които ме интересуват .Преди време го създадох със съвсем друга идея от това , за което го ползвам сега, и начална страница с публикации не ми изглежда никак добре . Искам да си направя една статична по мой вкус .Та въпроса ми е ..Как според вас това би се отразило на класирането? И дали ,ако експериментирам и резултата не е добър ще мога да се върна към първоначалния вариант без фатални последици.
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Ако няма разлика между статичният и динамично генерираният код не би трябвало да има разлика, дори статичната страница има шанс да е едни гърди напред защото в повечето случаи се зарежда по бързо.
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

В какъв смисъл да няма разлика в кода? По принцип мисля да си направя една нова страница използвайки същата тема и да я лепна като начална . Съдържанието естествено ще се промени съответно и кода (поне HTML от PHP си нямам представа) Съдържанието и изображенията естествено пак ще са оптимизирани за същите думи/фрази но няма да се променят. По принцип ,конкретно началната страница ми се класира само за 50% от думите за другите излизат под-страници . Чета разни неща ,че Google харесвал Worpress-a точно заради динамиката на хоум-пейджа ,та за това се притеснявам.
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Доколкото може да кажа от личен опит, според мен Google няма предпочитания за PHP и други динамични творения, а по-скоро има афинитет към по-често обновяваща се информация, може би това се разбрал под динамична страница, близък до този ефект се получава с динамичните PHP страници, а с ЧИСТ HTML единственият вариант е ръчно да се добавя информацията.
Специално за Wordpress причините да се класира добре е, че има достатъчно добри плъгини които да намаляват механичната работа на администраторите.
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Нещо не можах да разбера:

"1. - Съдържанието естествено ще се промени съответно и кода..." "2. - ....Съдържанието и изображенията естествено пак ще са оптимизирани за същите думи/фрази но няма да се променят..."

Бих те посъветвал да направиш един прост експеримент:

- Промени съдържанието без да променяш кода (обратно на 2. от цитата) и изчакай няколко дни да видиш как ще се отрази

- След това пробвай да промениш и кода като запазиш копие на стария и отново изчакай докато се индексират промените

Това е единственият начин да разбереш какво става като правиш нещо

проба/грешка = опит
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Може би сега разбирам какво питаш и ще дам една проста аналогия с която по лесно можеш да си обясниш нещата:

Сайтът ти xxxxxx.com е като празна чаша за Google, тоест има значение какво има в чашата (съдържание)!

Примерно на Google му харесва ЛонгАйлънд, и понеже ние не сме бармани можем само да гадаем какво има в това питие (има рецепта но само Google знае точната).

Това което знаем ние е, че съдържанието (HTML,PHP,ТЕКСТ и всички които Google разбира) са едно цяло и в зависимост от пропорциите и качеството на материалите той (Гоогле) класира коктейлът който ние (НЕ-БАРМАНИТЕ) забъркваме.

Предполагам въпросът ти ако ползваме горната аналогия е "Каква е правилната рецепта?", а тук може да се каже много и по-важното е написано много.
Можеш да погледнеш тук за старт https://moz.com/learn/seo/on-page-factors

Тоест в целта ти трябва да е да изпълниш всички (или поне известните) желания на Google за да можеш да се класираш по добре от преди промяната на сайта ти, затова казах в първият си пост "Ако няма разлика в статичният и динамично генерираният код (съдържание)".
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Как би се отразило преминаването към статична начална страница на WordPress сайт от гледна точка на СЕО според вас.
... Искам да си направя една статична по мой вкус .Та въпроса ми е ..Как според вас това би се отразило на класирането? И дали ,ако експериментирам и резултата не е добър ще мога да се върна към първоначалния вариант без фатални последици.

Чистия HTML е като глина - с него можеш да изваеш всяко косъмче.
CMS-ите са като мраморен блок - дялкаш с длетото и чука, с всички рискове да отчупиш ненужно парче.
 
Re: От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Чистия HTML е като глина - с него можеш да изваеш всяко косъмче.
CMS-ите са като мраморен блок - дялкаш с длетото и чука, с всички рискове да отчупиш ненужно парче.

Трябва доста още да прочетеш, защото сериозни глупости говориш ;)
 
От: Re: От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Трябва доста още да прочетеш, защото сериозни глупости говориш ;)

Това като спам в темата или лично заяждане да го чета?
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Аналогии много могат да се дадат за да се обясни това, но истината е че материята е толкова обширна че ако се опише всеки един известен детайл едва ли ще има много желаещи да четат поста, затова препоръчвам на автора на темата да започне да отмята всички известни фактори един по един.
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

С риск пак да се повторя:

Каквато и промяна да направиш по сайта ще се отрази по един или друг начин и който каквото да ти говори можеш да съдиш само по резултатите в търсачките, ако те харесат промените твоят труд ще го виждат повече хора, но не се надявай на чудеса само защото сайта ти е с динамична Архитектура или с чист HTML трябват си и много други неща за ОН-ПЕЙДЖ които са изписани ако потърсиш малко.

Как виждам иначе аз нещата:

HTML = PHP (зависи кой код е по-лек,бърз,приятен за потребителя и ангажиращ)
WORDPRESS VS XXX код (ако основните принципи за онпейдж са спазени и вградени и в двата съм убеден, че ръчно написан код може да се представя и по-добре, но въпроса е дали това може да се постигне в случая )
ДА ПРОМЕНЯШ или ДА НЕ ПРОМЕНЯШ (ако си доволен от сайта си, ако всичко се индексира добре според мен няма нужда от промяна)
 
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

@radki Благодаря много за мненията!Поне някои неща ми се изясниха до някъде. Всъщност по- отношение на динамичните страници ми се изясни ,че не съм бил много наясно , какво точно представляват. Чета доста наща за ОНПЕЙДЖ оптимизацията (на руски и българки основно) и на практика се мъча да се оправям само с четене из нета.
(ако си доволен от сайта си, ако всичко се индексира добре според мен няма нужда от промяна)
Доволен съм от класирането (естествено винаги може и по добре) .Не съм доволен обаче , как изглежда началната страница с публикациите . Първоначално идеята ми беше да си направя едно блогче да си качвам разни неща за да ги показвам на клиенти. Нещата обаче се получиха неочаквано за мен лесно сайта се вдигна , сега продава услуги и не ми допада , когато потенциален клиент отвори Началната да му се набива на очи последната публикация , която пак е по темата но вече в доста по голяма специфика.Естествено има някакви полувинчати варианти със смяна на дати(за да са най отгоре поне на-важните) и т.н.
Иначе то май-голяма част от нещата в СЕО-то се научават на принципа проба грешка ,но ако доста хора преди теб са пробвали нещо то вече имаш предимство с информацията.
WORDPRESS VS XXX код (ако основните принципи за онпейдж са спазени и вградени и в двата съм убеден, че ръчно написан код може да се представя и по-добре, но въпроса е дали това може да се постигне в случая )
Е то за да спазиш основните принципи не се искат , кой знае какви умения в програмирането , достатъчно е да знаеш как се използват няколко тага.Въпроса е дали Google предпочита да чете всеки път един и същи alt-текстове примерно, или предпочита да му се сменят периодично?
 
Последно редактирано:
От: От страница с публикации към статична - WordPress?

Въпроса е дали Google предпочита да чете всеки път един и същи alt-текстове примерно, или предпочита да му се сменят периодично?

Зависи какво имаш в предвид!

Ако само смяташ да прегенерираш примерно alt-овете на бутоните в сайта смисъл няма. Освен ако досега не са ти били примерно

<button >Купи</button> и да ги направиш <button >Купи + името на продукта</button> и тем подобни (Говоря за alt и за самият текст на бутона)

Доколкото мога да кажа Google обича всички промени, колкото по-често толкова по-добре, особено ако промените са всъщност добавяне на нещо ново. Не мисля че ще има ефект да променяш тагове например ако са ти оптимизирани добре от началото.

Даже мисля да пусна една тема днес че отдавна не съм го правил за ON/OFFpage SEO, можеш да следиш в раздела.

П.П. Сега се сетих, че сменях дизайна на един от сайтовете и именно бутоните забравих да ги направя както в примера по-горе. Май ще правя ревизия на всичко :)

Поздрави
 

Горе