От 100 посетителя колко биха купили?

Esen

Member
От 100 посетителя колко поръчки да очакваме?

Знам, че всичко е индивидуално, какво продаваш, от къде идват тия посетители, цена и още три милиона глупости.
Моето е чисто любопитство и искам да чуя вашето мнение и да кажем че :
От facebook реклама ще дойдат тия посетители.
Моето предположение е поне 3 поръчки.
 
Както и казваш това зависи от много неща.
Ако ще продаваш в онлайн магазин това ще зависи даже и от дизайна на сайта.
Може да получиш 1 поръчка, даже и 10 поръчки може да получиш.
Да не забравиш, че може и да не получиш никакви поръчки!
 
В диапазона 20-40 лева, 3% от посетителите ако направят покупка то е уникално добър продукт, представяне и реклама.
Принципно от 100 - 1 да купи, вече е намерена добра ниша, която трябва да се оптимизира.
 
  • Like
Реакции: Esen
Като се занимавах преди с cashburners и разни подобни афилейт програми ( EN ) - на 80-100 души един купуваше.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Esen
Около 2 покупки, или 2% конверсия, се смята за средно при добре таргетиран трафик.
 
Между 0 и 10 :). Аз лично бих го смятал с 1, ако нямам никаква друга информация. Но няма много смисъл да се гадае така, може и от 1000 никой да не купи. Ако постигнеш 3 от 100, това би било за мен доста голям успех.
 
Звучи ми като 0 продажби на 100 посещения. Следните въпроси:
- кликове или импресии?
- ремаркетинг или инициализираща кампания
- коя е нишата
- кои и колко са конкурентите
- таргетирането дали е настроено правилно
- дали фб е платформа, на която хората биха конвертирали
- до каква степен рекламата привлича вниманието
- до каква степен рекламата задържа вниманието
 
Работех в онлайн магазин за телефони. Сменихме платформата и вързахме фейсбук магазин след като 3 месеца нямахме сайт и бяхме само в емаг и олх. На 3 ден само с фейсбук реклама на страницата на магазина имахме по 140 + посещения, в този ден реализирахме и продажби за над 4200лв като печалбата беше от рода на 650лв.
Моето мнение е, че много зависи нишата и как влиза трафика.
 

Горе