От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

От: От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Контролът е важна част от бизнеса - като разчиташ на обяви в чужди сайтове го нямаш. Затова трябва всеки сам да си прави онлайн магазин, че дори и в брандинг да вложи усилия, че иначе се разчита пък на един-два рекламни канала и оттам също могат да ти спрат кранчето. Трудно се достига до 100% пълен контрол, не всеки може да е гугъл, ама бизнес, разчиташ на олх за излагане на продукти си е неустойчив, винаги може някоя идиотщина да им хрумне, в крайна сметка приоритет им е крайния потребител, бизнеси дето да пускат обяви винаги ще има.
You must spread some Reputation around before giving it to zbm again.
Чeстно казано bazar-a хич, ама хич не ми харесва... Нито дизайн, нито функционалности, нито нищо. Аз се чудя дали скоро измежду двата сайта няма да се появи 3ти, който да грабне недоволните хора?

Базара има отвратителни цветове.
 
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Добре, но не се замисляш, защо тези хора не тръгват да си правят онлайн магазини. Не е заради неграмотност, а затова, че: нямат фактури/продават реплики/внасят нелегално/нямат фирма/не декларират доходи от такива продажби/не им е изгодно да спазват правата на клиента(пример 14 дневен срок за връщане) и много други причини. При такива обстоятелства най-идеалният вариант са сайтовете за обяви. Там няма правила и задължения. Ако си намерят решение на всички тези проблеми, тогава спокойно тръгват да правят и онлайн магазини. Знам как стоят нещата и от двете страни... преди продавах като тях, сега вече имам фирма.

В единия случай НЕ плащат мито, ддс, такси, лицензи, разрешителни, касов апарат, данъци, осигуровки и куп други такси и продават да кажем със 100% печалба.
В другия случай плащат всичко посочено и продават със 20% печалба. Че и на всичкото отгоре държавата те съсипва от проверки и като платиш тея 180лв. в категория мода за 100 обяви, я сметни на колко процента ти е маржа за тези 100 продукта...

Докато няма контрол от страна на държавата и конкретно от митниците и НАП, амбулантната търговия ще продължава да съществува и прогресира.

Фактури се намират ... Дори и да имаш онлайн магазин пак можеш без касов апарат, регистрираш си фирма и вадиш фактури. А ако си гъзар ще го хостнеш в Сингапур и фирма не ти трябва, пък да видим от нап какво ще ти направят. След като твърдиш, че е по-лесно без онлайн магазин, фирма и данъци защо избра този път? Знаеш ли колко обяви имаха олх, а знаеш ли колко имат сега? Трафикът им падна значително, разбирам тяхната алчност, искат да печелят но трябва и да дават. Преди съм пускал вип и за целия период 500-800 преглеждания а сега дали ще е така? А дали си заслужава да си платиш тази такса за обявите, при положение че има и други сайтове за обяви който не са за пренебрегване?
 
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

алчни за пари

за месец април имат 283 657 207 импресии * 0,80 лв цента от гугъл на 1000 импресии прави

= 226 000 лв на МЕСЕЦ или съм в грешка при изчисленията :shock:


Някои може ли да им види годишната декларация, ще бъде интересно да се разгледа това са доста пари всеки месец, особенно че имат и пратена реклама и смс плащания?!!?
 
Последно редактирано:
От: От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

алчни за пари

за месец април имат 283 657 207 импресии * 0,80 лв цента от гугъл на 1000 импресии прави

= 226 000 лв на МЕСЕЦ или съм в грешка при изчисленията :shock:


Някои може ли да им види годишната декларация, ще бъде интересно да се разгледа това са доста пари всеки месец, особенно че имат и пратена реклама и смс плащания?!!?

http://allegrogroup.bg/advertising/1-olx-bg/4-cpm

Не са никак зле :D
 
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Броя на безплатните обяви от една категория вече е 3 ....... тия се оляха.....развалиха хубавия сайт.

Отдавна е така :)

При мен доста паднаха поръчките , въпреки че 80% от обявите ми са ВИП.
Има разглеждания на обявата.. но няма никакви обаждания.. даже почвам да се чудя дали не са измислени тези преглеждания на обявите ми...
 
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Отдавна е така :)

При мен доста паднаха поръчките , въпреки че 80% от обявите ми са ВИП.
Има разглеждания на обявата.. но няма никакви обаждания.. даже почвам да се чудя дали не са измислени тези преглеждания на обявите ми...

Колкото да ти задържат интереса и да си мислиш, че някой се интересува от нещата ти ... от време на време и по някой "следящ" обявата.
 
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Оптимизирайте си сайта и генерирайте продажби директно от него, всички сайтове за обява са, за да си продадеш старата кола или нещо такова...
 
  • Like
Реакции: 9876
От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Здравейте,
напоследък доста нашумя PAZARLUK.com , където предлагат безплатно промоутиране на обявите - без смс-си и портмонета за VIP или ПРОМО, спешно и ред други щуротии.
Имам вече 4 продажби, дано нещата не спират....hahhah
 
От: От: От olx започнаха да изнудват потребителите си ...

Здравейте,
напоследък доста нашумя PAZARLUK.com , където предлагат безплатно промоутиране на обявите - без смс-си и портмонета за VIP или ПРОМО, спешно и ред други щуротии.
Имам вече 4 продажби, дано нещата не спират....hahhah

Поне като ще правите реклама си казвайте директно.... hahhah
 

Горе