Офлайн бизнес с вода

elflame

Well-Known Member
Здравейте, обмислям идеята да се захвана с пройзводство на (по-скоро с бутилиране) на минерална вода с добавени витамини и тайна съставка :) въпроса е че се опитвам да събера информация за това към кой от всички регулаторни органи трябва да се обърна и като цяло какво е нужно чисто законово за пройзводството на хранителна добавка до сега това разбрах, че водата трябва да се води така хранителна добавка :)

Ако някой има идея или е минавал по този път да сподели (Като цяло не ми е ясно пройзводството на една храна, след като имам крайния продукт трябва да пратя пропа на агенция по храните или дано не изглежда тъпо написаното до момента но тепърва събирам инфо по въпроса)
 
Не знам точно какво трябва да направиш документално но определено като идея ми хареса. По добра е от идеята за поредния онлайн магазин и после след време да го продаваш с гръмкото заглавие. ИМА ГОЛЯМ ПОТЕНЦИАЛ НО АЗ НЯМАМ ВРЕМЕ. Казано по нашенски фалирах и никой не купува. :D
 
Не знам точно какво трябва да направиш документално но определено като идея ми хареса. По добра е от идеята за поредния онлайн магазин и после след време да го продаваш с гръмкото заглавие. ИМА ГОЛЯМ ПОТЕНЦИАЛ НО АЗ НЯМАМ ВРЕМЕ. Казано по нашенски фалирах и никой не купува.
Искаш да кажеш, че онлайн магазина е по-зле от дроп шипинга ли?
 
Искаш да кажеш, че онлайн магазина е по-зле от дроп шипинга ли?
Моля да се придържаме към темата :) като цяло мисля че ще е полезна за всички дори да не е за вода а за вафла да речем...
 
Чувал съм, че контролът на т.нар. "хран. добавки" е много зле и никакъв го няма. Сам можеш да съдиш за това по още топлия скандал около Липовона на Ричко.
 
Привет, радвам се че търсиш информация тука и ще я намериш!

Агенцията е Българска Агенция по Безопасност на Храните
От къде ще вземаш водата?
Виж тук: https://www.slideshare.net/PlamenaIvanova3/ss-56518505
Виж наредбата за Наредба за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели(http://www.mh.government.bg/media/f...-173_14-07-2008-izmenenie-butilirani-vodi.pdf)


Какви бутилки ще ползваш: 0.5 L, 1.5 L, 3 L, 6 L, 10 L и 19 L бутилки?
 
Привет, радвам се че търсиш информация тука и ще я намериш!

Агенцията е Българска Агенция по Безопасност на Храните
От къде ще вземаш водата?
Виж тук: https://www.slideshare.net/PlamenaIvanova3/ss-56518505
Виж наредбата за Наредба за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели(http://www.mh.government.bg/media/f...-173_14-07-2008-izmenenie-butilirani-vodi.pdf)


Какви бутилки ще ползваш: 0.5 L, 1.5 L, 3 L, 6 L, 10 L и 19 L бутилки?
Благодаря за отговора, ще ги прочета нещата, ще ползваме бутилка само 0.33л, 0.5л или 0.75л. Бутилките ще са от някое предприятие за пласмасови изделия имам кординатите на няколко това не е проблем :)

Интересуваме конкретно сглобяването на продукт (Казвам го така понеже да е полезна темата като цяло за всякакъв продукт)

Водата се надявам да я вземаме на едро от някоя Българска компания в нашия регион помалък пройзводител а може и голям (КОМ, Бачково, Хисаря) ще се добавя магическата съставка :) готов продукт от друга европейска страна и ще се получи нов продукт който ще е хранителна добавка да речем нещо като полските напитки 4move или oshee но с по-различен ефект.
 
Привет, аз ми беше ясно че ще е близо до oshee тип, имах преди време идея, ще видя какво точно съм търсил и ще пробвам да го постна тука. Просто съм леко зает може да пиша и други ден, в форума има всичко и всеки и помощ ще получиш!


Поздрави,
Станимир
 
Без майтап но това се оказа за сега най-доброто решение и вероятно няма да е с минерална вода а с чешмяна.
 
Привет, извинявам се за забавянето, ако ще правиш този вид дейност е хубаво да имаш следните неща:


1.Защо твоят продукт е добър
- Пример: Ниско съдържание на флуорид
- Пример: слаба алкална реакция
- Пример: Годна за ежедневно ползване
- Пример: Притежава личебни свойства
- Пример: Освежаване и ободряване
- Пример: Конкурентни цени
.......... мн други.

2.Слаби страни на твоят продукт
- Не е толкова разпознат бранд
- Ограничен дебит на водата и съставките
- Липса на дизайн и пораждане на липса на лоялност
- Недостатъчна рекламна дейност
- Слаба комуникация на потребител - производител

3.Възможности за твоят продукт
- Нарастващ пазар
- Намаляване на разходите
- Сравняване на висок клас спрямо конкуренцията

4.Заплахи на твоят продукт
- Конкуренция
- Проблем с концесиите за вода( не знам от къде ще вземаш водата)
- Недоверие от страна на клиента


Не знам тези неща за теб колко са точни, но сигурно ще опредеш до някой от тях. Моят съвет към теб за твоят продукт е да ползваш малки бутилки и да имаш дизайн, и един вид да наложиш че е модерно да приемаш този продукт. Ползвай инфлуенсъри и всякакви млади хора.

Най-предпочитани са: Девин, Банкя, Хисар, Горна Баня за минерални
Ето за Европа към този вид напитки: Oshee , EDB , EPBIH , EPS , HEP , KEDS


Има още доста, като цяло БАБХ за Европа е https://www.google.com/search?q=EU+...j0l3j69i60l2.679j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Имам още неща, ще извадя още, не намирам документите и анализа но ако успея тези дни ще го кача тук.

Поздрави,
Станимир
 
Поздрави,
Станимир

Искам да ти благодаря за разумния и изпълнен с правилни разсъждения коментар, можем да си пожелаем повече хора като теб във форума. По-темата вече е решено ще се ползва чешмяна вода понеже идеята на продукта не е състава на водата а (магическата съставка) Oshee също ползват вода от крана :)

Самата съставка е много спицифична и всяка страна от EU има различна регулация за нея но почти сме го измислии като дори може първоначално да се пласира само в канада. Но процеса ще стартира с друг продукт не вода, в който е вложена същата магическа съставка понеже там инфестицията е по малка и в кратки срокове да се осигори финансиране за поточна линия за водата от вендор в тая сфера или да се продадем дирекно.
 
Здравейте, обмислям идеята да се захвана с пройзводство на (по-скоро с бутилиране) на минерална вода с добавени витамини и тайна съставка въпроса е че се опитвам да събера информация за това към кой от всички регулаторни органи трябва да се обърна и като цяло какво е нужно чисто законово за пройзводството на хранителна добавка до сега това разбрах, че водата трябва да се води така хранителна добавка

Ако някой има идея или е минавал по този път да сподели (Като цяло не ми е ясно пройзводството на една храна, след като имам крайния продукт трябва да пратя пропа на агенция по храните или дано не изглежда тъпо написаното до момента но тепърва събирам инфо по въпроса)
Обект за производство и бутилиране на минерални води се извършва в Регионалната здравна инспекция по местонахождение на обекта (РЗИ) съобразно изискванията на чл. 12(3) от Закона за храните, публикувам в Д.В бр. 90/99г., последно изменение и доп. Д.В. бр. 106 от 2018г. Водите за разлика от храните не се регистрират в Агенцията по храните. Ако желаете да добавите допълнителни вещества, количествата им трябва да са съобразени с изискванията на Наредба № 47 на МЗ за изискванията към хранителните добавки, публикувана в Д.В. бр. 5 от 2005г. , последно изм. и доп. Д.В.бр.90/2010г. Погледнете приложенията на нормативния документ, там са посочени разришените количества на отделните съставки. Aз съм се занимавала с регистрация и контрол на обекти за храни и води. Ако имате конкретни въпроси може да ми пишете на имейл: [email protected]
 
Привет, радвам се че търсиш информация тука и ще я намериш!

Агенцията е Българска Агенция по Безопасност на Храните
От къде ще вземаш водата?
Виж тук: https://www.slideshare.net/PlamenaIvanova3/ss-56518505
Виж наредбата за Наредба за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели(http://www.mh.government.bg/media/f...-173_14-07-2008-izmenenie-butilirani-vodi.pdf)


Какви бутилки ще ползваш: 0.5 L, 1.5 L, 3 L, 6 L, 10 L и 19 L бутилки?
БАБХ контролира минералните води в търговската мрежа, а регистрацията се извършва в Регионалните здравни инспекции (РЗИ) съобразно чл. 12 (3) от Закона за храните (Д.В бр. 90/99г. изм. и доп. Д.В. бр. 106/2018г.) РЗИ е към МЗ.
 

Горе