Офлайн и онлайн спам - кой е по-брутален?

Ivo94

Well-Known Member
Чета днес изказванията на един книжен плъх, който обяснява колко натрапчив и брутален бил спама в интернет ... Лошо няма, също не съм му фен особено когато ме "бомбардират" и мен, но за това съм взел нужните мерки и мисля, че съм го игнорирал на макс. В интернет и специално в социалните мрежи всичко се свежда до няколко клика, само да блокираш юзера, който набива рекламите или пък страница във Фейса да кажем и приключваш, малко елементарна интернет култура и може да се игнорира почти на 100%, какво се случва обаче офлайн?
Купуваш си вестник, хубаво, рекламира се като 40 страници полезна информация, какво се оказва, 37 страници "спам" само реклами и в най-добрия случай 2-3 страници нещо интересно и полезно ...
Пускаш ТВ-то, искаш не искаш ще гледаш как някой има проблеми с "изхождането" докато хапваш, но ще чуеш и цветущи "истории" ...
Отиваш на кино, броиш 10-15 лева за касов филм и няма искаш не искаш, ще зяпаш половин час реклами ...
Пътуваш си по някакъв път в България или където и да е, искаш да се насладиш на гледката, природата е чудесна, но не, ще ти го набием с едни огромни билбордове ....
Писва ти, спираш в крайпътно заведение, сядаш, отваряш менюто и пак ти се набиват няколко страници с "продуктово позициониране", драйфа ти се ... искаш да не виждаш никакви реклами повече и си поръчваш някакво питие, но обслужващия персонал "обучен да спамва" започва да ти обяснява за по-висок клас вино, който може да е по-добър, как изпускаш нещо невероятно и т.н. ...
Забележете, че докато си онлайн не плащаш докато сърфираш и ти сервират нежелани реклами докато в реалния живот, хем си плащаш хем ти го "набиват" ...
Е какво мислите?
 
От: Офлайн и онлайн спам - кой е по-брутален?

Чета днес изказванията на един книжен плъх, който обяснява колко натрапчив и брутален бил спама в интернет ... Лошо няма, също не съм му фен особено когато ме "бомбардират" и мен, но за това съм взел нужните мерки и мисля, че съм го игнорирал на макс. В интернет и специално в социалните мрежи всичко се свежда до няколко клика, само да блокираш юзера, който набива рекламите или пък страница във Фейса да кажем и приключваш, малко елементарна интернет култура и може да се игнорира почти на 100%, какво се случва обаче офлайн?
Купуваш си вестник, хубаво, рекламира се като 40 страници полезна информация, какво се оказва, 37 страници "спам" само реклами и в най-добрия случай 2-3 страници нещо интересно и полезно ...
Пускаш ТВ-то, искаш не искаш ще гледаш как някой има проблеми с "изхождането" докато хапваш, но ще чуеш и цветущи "истории" ...
Отиваш на кино, броиш 10-15 лева за касов филм и няма искаш не искаш, ще зяпаш половин час реклами ...
Пътуваш си по някакъв път в България или където и да е, искаш да се насладиш на гледката, природата е чудесна, но не, ще ти го набием с едни огромни билбордове ....
Писва ти, спираш в крайпътно заведение, сядаш, отваряш менюто и пак ти се набиват няколко страници с "продуктово позициониране", драйфа ти се ... искаш да не виждаш никакви реклами повече и си поръчваш някакво питие, но обслужващия персонал "обучен да спамва" започва да ти обяснява за по-висок клас вино, който може да е по-добър, как изпускаш нещо невероятно и т.н. ...
Забележете, че докато си онлайн не плащаш докато сърфираш и ти сервират нежелани реклами докато в реалния живот, хем си плащаш хем ти го "набиват" ...
Е какво мислите?

На кино ако филма е обявен за 12 на обяд влизаш малко преди да почне и така негледаш голяма част от рекламите. А вестник или списание не съм купувал от години. Телевизия негледам, защото в България няма какво да се гледа по телевизията. Единствено по НВО но като няма оферта само за този канал или за приложението и да платиш няма смисъл да плащам за други безмислени български канали. Има DLNA сървър и с този сървър единственото необходимо е да свалиш филми и сериали. Като неискаш да виждаш огромните билбордове по пътя просто е невъзможно освен ако не отидеш да живееш на село. Блокирам реклами в Фейса които не са свързани с интересите ми защото хората като имат пари правят така че да се набие едно нещо навсички. В Фейсбук има такава опция. Реклами има на много места. Ако в нета те дразнят рекламите можеш да свалиш програма за премахване на рекламите но ако всеки човек го направи много от сайтовете биха станали платени. В нета има сайтове като Замунда с прекаленото много банери но има и такива като предприемач, където няма смисъл от такива програми. И даването на безплатна бира се води реклама, но си е добре особено ако е горещ деня.
 
От: Офлайн и онлайн спам - кой е по-брутален?

Нещо не можа да се развие тази тема :)
 
От: Офлайн и онлайн спам - кой е по-брутален?

Според мен всички сме "спамъри" защото когато си публикуваме рекламата било то в Google, Facebook и т.н. Ние не питаме потребителя дали желае да види рекламата а директно му я показваме така че това не ни прави по-различни от тези които ни пълнят СПАМ папката която се трие автоматично през определен период от време.
 
От: Офлайн и онлайн спам - кой е по-брутален?

Много точно казано, но все пак има някакви граници :)
 

Горе