Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Качих онлайн вторият си сайт.И тъй като по принцип нямам достатъчно познания и опит, с wordpress пък съвсем, сайтът (той още съвсем не е довършен и е далеч от вид за промотиране) е под въпрос и като функционалност и като дизайн.
Това е въпросният сайт http://pochivkata.eu/ и моля за градивна критика и може би някои препоръки... Ще ви бъда признателен за отговорите и ще се опитам да се вслушам и възползвам от гласа на опита ви. :)
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Здравей.

Логото ми допада, но хедъра ми стои някакси неестествено голям и празен. Ако имаш опция, намали му размера и добави съдържание и там, да не стои така. По принцип аз не харесвам теми с прекалено големи слайдъри на featured публикациите (мое мнение), така че може да помислиш в насоката да редактираш малко изображенията и насройките на слайдъра, за да го намалиш (ако е възможно и искаш, разбира се). Преведи си темата изцяло, защото не е добре едната част от текста и бутоните на да ти на български, а другата да стои на английски. Като отворих сайта видях, че фона е бял, но сега явно си сложил нещо, човъркаш и така е с една идея по-добре ;) Ако ти трябва някакъв генератор, може да използваш този тук.

Оправи си плъгина за споделянията, като добавиш Twitter, Pinterest и други социални мрежи. В момента го виждам леко счупен с два бутона за споделяне във Facebook в нищото и само това ми се набива на очи, вход чрез Facebook, коментирай чрез Facebook и т.н. Също така, ако можеш да разчупиш малко началната страница, защото в момента сайта изглежда като типичен блог на някои, които обича да пътешества и да споделя мнения, а ми се струва, че идеята ти не е точно това. Лично аз ако вляза в този сайт бих искал да видя систематизирана информация за почивки в България и чужбина, хотели, места, информация и т.н, но не знам на теб каква точно ти е идеята, за това не мога да кажа много в тази насока. Също не е зле да добавиш и няколко widget-а във футъра.

На първо четене толкова, добави още съдържание, за да видим как изглежда :) Успех!
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Благодаря, колега!Ще имам предвид всичко казано.А що се отнася до идеята на сайта - тя е точно както ти каза бъде един вид справочник със информация от реални препоръки/мнения от реално проверили фактите хора.
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

.

Логото ми допада, но хедъра ми стои някакси неестествено голям и празен

определено си прав, и логото надписа отдолу поне при мен не се чете ясно , трябва да се втренчиш :)
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Благодаря, колега!Ще имам предвид всичко казано.А що се отнася до идеята на сайта - тя е точно както ти каза бъде един вид справочник със информация от реални препоръки/мнения от реално проверили фактите хора.

Значи трябва да го направиш да изглежда като такъв ;) Поразчупи темата и потърси за плъгини, които биха ти били от полза да направиш такъв сайт. Ако има нещо, питай, ще помагаме :)
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Асен - аз пък няма да ти давам съвети и да те критикувам за сайта, понеже си ми конкуренция в тази област. Обаче в същото време с удоволствие ще прочета съветите които ти дават, защото винаги може да науча нещо ново.

Иначе за да не си помислиш, че ти се се подигравам, ето нещо от мен - няма как сериозен сайт да го правиш с домейн .eu. Поне не и за мен!
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Хайде де!Само толкова малко критика може да получи този сайт? :)
Благодаря предварително на изказващите се!

Ами ако трябва с една дума да обобщя за мен лично сайта по визия е много грозен и бих сменил изцяло дизайна, най- малкото бих удебелил или уголемил шрифта на менюто, но това е мое лично мнение :)
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Ами ако трябва с една дума да обобщя за мен лично сайта по визия е много грозен и бих сменил изцяло дизайна, най- малкото бих удебелил или уголемил шрифта на менюто, но това е мое лично мнение :)
За удебеляване и аз мислих. ;) :beer:
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Това за което питаше с последните постове страницата е малко постна , поиграй си с ЦСС малко направи ги да запълват тоя бокс , щото според мен седи много празно
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Сайта е тотална щета както се питаше някой по нагоре - Каква е идеята на сайта???

Отваряш сайта и една голема карта и някакъв тъп текст за Марикостиново - Какво очакваш да направи посетителят когато влезе на този сайт, ако идеята е да чете за Марикостиново ще я постигнеш - Ако ли не трябва да махнеш това недоразумение от там и на негово място да поставиш някакви бутони които да подсказват на посетителя какво трябва да направи от тук натам.

След това отвори форума в раздел СЕО и чети няколко дни ще ти е полезно.

На индекса нямаш достатъчно текст
На индекса нямаш Н1 таг
Насищането с ключови думи ти е зле най често срещатната дума на индекса - map - на латиница
На страниците нямаш мета описания
На всички страници дублираш в тайтъла - Почивката Почивката

Незнам по какво очакваш да се класираш ама със сигурност едва ли ще стане в този си вид сайта ми се струва че и след една година няма да има влизания от Г.
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Благодаря за мненията. На индексната страница искам да си е само картата и полетата за търсене , само че все пак ще трябва някак по ясно да успея да накарам посетителя да разбере каква е идеята, а именно да споделя мнението си за посетена дестинация и после всеки да може да получи инфо от реален консуматор...
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Коментари за туристически обекти върху карта ?
Ако това ти е идеята, ми е интересно да разбера как планираш да привличаш клиенти,и да ги караш да правят нещо, съответно и монетаризацията?
Имам туристически сайт за продажба на почивки.
Ето ти малко статистика безплатно :) от моя сайт за да разбереш как се държи бг клиента, а не да залагаш на факти които не съществуват.
За 1000 продадени пакета:
Онлайн са заявени под 100
Запитвания през онлайн формата под 10
Коментар за почивка през онлайн формата 1
Запитвания по email 10
Запитвания през Facebook 5
Запитвания през Продавалник 50
Оплаквания 1 през Facebook

Горните цифри показват само едно, когато става дума за туризъм хората обичат да говорят по телефона, не продавайки нищо на клиента, той няма идея да влиза в сайта, не влизайки и не купувайки, няма кой и да коментира.
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

Няма проблем да е само картата на първа страница но под видимата част на екрана вкарай малко повече текст.

В предният пост за СЕО-то пропуснах да напиша за урл-тата на кирилица - Махни ги и остави нещата по дифоут или с латински такива.
 
От: Очаквам критики, препоръки и..идеи за новият ми сайт

То хубаво ти харесва в индекса да има само карта, но е добре да кажеш наистина на посетителите за какво става дума. Трябва да ги подтикнеш към действие за благородната ти цел, ако очакваш реални отговори де (Посочете на картата къде бяхте последно и останахте ли доволни?... Къде смятате да пътувате? Вижте мнението на другите които бяха там .. ей такива въпроси). Отива човек на Публикации и бам - комент форма и след нея статиите... Остави ги да почетат малко първо :)
 

Горе