ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

elflame

Well-Known Member
Здравейте, от 2-3 дена се ровя из форума но така и не видях поне за мен най-важната тема за AdSense или тази за как да имаме високо RPM на страница от където и по високи приходи. (има информация по някой теми но те са по скоро базисни)

Знам, че има доста конкуренти във форума и всеки си има някакви малки тайни но поне за това СМЯТАМ, че не е въпрос на конкуренция а само на печалба за всички!

За тези, които не знаят какво е - RPM на страница това са парите, който adsens плащат за 1000 показвания на страница на сайта ви.

Та ако имате 10000 посещения и RPM на страница ви е 0.35 евро - печелите около - 3.5 евро (това си е ниско)

Та ако имате 10000 посещения и RPM на страница ви е 3.5 евро - печелите около - 35 евро (това е високо)

Въпроса е как да вземаме (печелим) повече от AdSense с еднакъв трафик (надявам се повече хора да се включат в темата да конкуренти сме но на това да правим трафик към сайтовете си НЕ И НА ТОВА ДА ПЕЧЕЛИМ ПОВЕЧЕ ОТ AdSense)

Пояснявам, че не съм експерт не знам и дали има такива изобщо, по-това как се вдига - „Съответстващо съдържание“.

Но от 1 месец чета в чужди форуми за това има доста теми и идеи някой пробвах други не, основните са следните:
ще се радвам да ги обсъдим :)

1 - стандартно да се разположат баннерите на adsens близо до контента на новината да има вътре в текста повечето мнения са за баннер 330-280
2 - да има един баннер 300-600 в дясно и един баннер между заглавието и снимката или под текста
3 - добре е сайта ти да е с „Съответстващо съдържание“ от AdSense самите те твърдят, че това ще повиши RPM на страница (имам сайт, който го има и съм поставил баннера и сайт който го няма няма разлика в RPM на страница - нямам идея защо )
4 - Някой твърдят, че ако хората стоят по-дълго в сайта ти се вдига RPM на страница

5 - Може би най-важното има много видео клипове в youtube и статии в мрежата по-темата но за жалост за България няма нищо.

Та по принцип най-важно е това кой рекламодател какви пари е заделил за рекламата си и има много такива който са играчи и заделят супер ниска цена на клик от там се срива и RPM на страница и приходите ни.
Та как да ограничим и изобщо приложимо ли е това за България да забраним тези реклами, и да оставим само високо платени реклами или не?


Надявам се да се включат хора в дискусията (извинявам се на тези, който правят реклами и търсят как да плащат по-малко на клик, но и ние трябва да ядем)
просто ми писна за еднакъв трафик в един ден да е 0.35 RPM на страница в друг ден със същия трафик 0.70 RPM на страница от там двойна печлба.
 
Последно редактирано:
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ ADSENS - мит или реалност!

Приятел, започни от името първо.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ ADSENS - мит или реалност!

Името на тази рекламна мрежа е adsense, както и си редактирай поста за правописни грешки, има доста.
Иначе имаш от мен репутация за инициативата:wink:
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ ADSENS - мит или реалност!

Записвам се за темата
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ ADSENS - мит или реалност!

Браво хубава тема записвам се :)
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

От моя опит бих казал, че най-печеливши са рекламен елемент в горната част на сайта,
и примерно елемент тип връзки в самият текст
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

От моя опит бих казал, че най-печеливши са рекламен елемент в горната част на сайта,
и примерно елемент тип връзки в самият текст

Подкрепям колега и споделям моят опит -> Най - горният банер, винаги е най - кликаем

Лично аз се опитвам ако сайта го позволява да сложа банера в средата на нивото на очите ( 336х280 )
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Аз най-горния банер го махнах, защото този след първия абзац на статията беше с по-добри приходи. Имам и един отстрани. Сега съм с два банера на страница и RPM за последния месец 1,79 евро.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

От моята скромна практика с тази рекламна мрежа съм забелязал, че колкото е по скапан и беден на полезна информация даден сайт (или по скоро статиите в този сайт, защото там са разположени банерите), толкова е по-висока кликаемостта по рекламките (CTR). И това е нормално - ако трафика не намира, това което го интересува в сайта, просто има две алтернативи да напусне сайта - да кликне червения хикс горе в дясно на браузъра или да напусне през рекламите.
Обратната ситуация - създавате сайт, богат на информация, с много екстри, юзър френдли, мобилна версия, респонсив дизайн, перфектни статии, снимки и т.н. Резултатът - приходите са в пъти по ниски при еднакви показатели на трафика. И това пак е нормално - посетителят е получил това, за което е влезнал в сайта ви и рекламите вече не му представляват интерес, тоест просто напуска, без да си ''плати сметката'':wink:

Другият трик е разположението на рекламите в сайта (пак говоря от личен опит). Всякакви сайдбар небостъргачи, хедър и футър банери са просто загуба на пространство. Най-голямо КПД дават responsive рекламите, разположени в поста. Самата статия е препоръчително да е кратка, за да не ''разсейва'' четящия от рекламите, защото ако го увлечете с разтягане на лукуми, то той ще загуби фокуса върху тях.

Бутони за споделяне в социалните мрежи - това е също важен момент от монетизацията на един сайт, чрез AdSense. Когато слагате даден плъгин (ако е CMS) винаги тествайте от разнообразни мобилни устройства, дали е лесно да се споделя този пост в социалните мрежи. По този начин вашият трафик започва да работи за вас.

На български или на английски да е сайта? Отговорът е един - на английски. Ако се надявате, че сайтове с български трафик ще ви носят добри приходи от adsense, то ще трябва да се постараете за дневен трафик от минимум десетки хиляди уникални, тъй като цената на клик от български потребител (CPC) е около 10 пъти по-ниска, отколкото клика на мороните от Щатите:wink:

В заключение искам да кажа - ако целите само кликането по рекламките правете сайтове - боклук. Но ако държите на качеството и приятното изкарване на посетителите ви, то не се занимавайте с adsense, защото само ще ги отблъснете.:wink:
 
От: От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Аз най-горния банер го махнах, защото този след първия абзац на статията беше с по-добри приходи. Имам и един отстрани. Сега съм с два банера на страница и RPM за последния месец 1,79 евро.

Това постижение с ФБ трафик ли е, или гугълски?
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

При 2 банера рпм се вдига. За да се сравнява правилно трябва да има максималния брой позволени карета , което е 3.
Най-добри са респонсив реклами с зададена форма rectangle.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

При 2 банера рпм се вдига. За да се сравнява правилно трябва да има максималния брой позволени карета , което е 3.
Най-добри са респонсив реклами с зададена форма rectangle.

RPM на страница ми е 1,79
Т.е на 1000 показвания на страница . При три карета ще се вдигне RPM за страница, а RPM за импресия ще се намали.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Цялата идея на темата е да напипаме максимално близко от какво зависи да има високо RPM на страница

Дайте мнение по това гледах доста теми в чужди форуми и всички твърдят, че ограничаването на ниско платените реклами влияе пряко на цената на RPM на страница.

Гледах как сайтове с 0.35 евро RPM на страница като ограничат тези реклами скачат до 5 евро RPM на страница. А това е ръст в приходите от около 15 пъти! Само че как да разберем кои реклами плащат малко?
 
От: От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Цялата идея на темата е да напипаме максимално близко от какво зависи да има високо RPM на страница

Дайте мнение по това гледах доста теми в чужди форуми и всички твърдят, че ограничаването на ниско платените реклами влияе пряко на цената на RPM на страница.

Гледах как сайтове с 0.35 евро RPM на страница като ограничат тези реклами скачат до 5 евро RPM на страница. А това е ръст в приходите от около 15 пъти! Само че как да разберем кои реклами плащат малко?

И аз го чух това. Наистина някой да сподели опит с ограничаване на ниските кликове.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

RPM на страница ми е 1,79
Т.е на 1000 показвания на страница . При три карета ще се вдигне RPM за страница, а RPM за импресия ще се намали.

Не съм особено сигурен понеже тези стойности са горе долу осреднени поне при мен трафик само фейсбук. Но не вярвам да е различно ако искаш сметни си за един ден колкото страници имаш х RPM за страница и прихода от RPM за импресия и ще излезе едно и също. Поне при мен така се получава за 3 месеца назад.

По ми е интересно как си стигнал до този RPM за страница? Вярно трафика ти е от google и органичен но все си мисля, че това вече не влияе. Понеже рекламите се показват по интерес на потребителя а не на сайта поне от година време е така.

Имали други който са с трафик от гоогле и са с такъв RPM за страница?
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

При мен най-висока е кликаемостта при текстовите реклами, поставени измежду текста в публикацията.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Това с трафика от Гугъл ли е от ФБ ли е още ли го коментирате. Не разбрахте ли, че няма абсолютно никакво значение, трафика си е трафик. Гугъл си хваща бисквитките и пак показва на потребителя това, което иска да види. Много важна е рекламата в хедъра, но да е адаптивна и за мобилни устройства, защото там първо нея виждат. Важно е да има и в статията, но според мен е по-добре в текста, отколкото над или под него. Другото важно е популярността на сайта, защото Гугъл си харесва някои сайтовете повече от други. Слагате си реклами по дефолт и палите 1 свещичка при местния поп :lol:
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Аз залагам на адаптивните реклами, като разположението им според мен е най-добре да се установи по метода проба-грешка и да се избере оптималният вариант. Понякога страница с 2 рекламни елемента може да донесе повече приходи от такава с 3 реклами. Знам, че някои сайтове имат право на 4 и повече реклами, но не знам на какви условия трябва да отговарят.
 

Горе