ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Аз залагам на адаптивните реклами, като разположението им според мен е най-добре да се установи по метода проба-грешка и да се избере оптималният вариант. Понякога страница с 2 рекламни елемента може да донесе повече приходи от такава с 3 реклами. Знам, че някои сайтове имат право на 4 и повече реклами, но не знам на какви условия трябва да отговарят.

Това е само за премиум партньори. Малко са хората дето имат такива акунти.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Това е само за премиум партньори. Малко са хората дето имат такива акунти.

Благодаря за инфото :) Засега няма да си го поставям за цел, но е полезно да се знае :) Даже съм спорил с един познат, който казваше, че не може да се качват повече от 3 реклами. И все пак приходите зависят в голяма степен от благоразположението на Гугъл към конкретния сайт.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Благодаря за инфото :) Засега няма да си го поставям за цел, но е полезно да се знае :) Даже съм спорил с един познат, който казваше, че не може да се качват повече от 3 реклами. И все пак приходите зависят в голяма степен от благоразположението на Гугъл към конкретния сайт.

И да си го поставиш , не става лесно. Само гоогле могат да те поканят в този клуб. тогава можеш да слагаш повече карета , да стоят залепени на екрана при скрол и други благини , за които нормалните акаунти ги банват например. Няма точна рецепта как се става премиум.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Със сигурност е добре от време на време да се тества промяна в разположението или броя на рекламите. Аз моите двете на страница не съм ги мърдал от месеци и сега се чудя защо ли да не ги разбутам за 2 седмици поне....
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Не съм особено сигурен понеже тези стойности са горе долу осреднени поне при мен трафик само фейсбук. Но не вярвам да е различно ако искаш сметни си за един ден колкото страници имаш х RPM за страница и прихода от RPM за импресия и ще излезе едно и също. Поне при мен така се получава за 3 месеца назад.

По ми е интересно как си стигнал до този RPM за страница? Вярно трафика ти е от google и органичен но все си мисля, че това вече не влияе. Понеже рекламите се показват по интерес на потребителя а не на сайта поне от година време е така.

Имали други който са с трафик от гоогле и са с такъв RPM за страница?

RPM за импресия - 0,89
при 2 реклами на страница си е всичко точно, показанието е:
RPM за страница - 1,79

Т.е. ако сложиш три реклами ще имаш повече приходи /по-високо RPM за страница/ и по-ниско RPM за импресии /заради повечето рекламни карета/
Аз лично не знам 1,79 за 1000 дали е добре... все пак сайта е на английски език и е авторитетен в нишата си. Миналата година към края го докарах до 3,70 но спадна.
 
От: От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

RPM за импресия - 0,89
при 2 реклами на страница си е всичко точно, показанието е:
RPM за страница - 1,79

Т.е. ако сложиш три реклами ще имаш повече приходи /по-високо RPM за страница/ и по-ниско RPM за импресии /заради повечето рекламни карета/
Аз лично не знам 1,79 за 1000 дали е добре... все пак сайта е на английски език и е авторитетен в нишата си. Миналата година към края го докарах до 3,70 но спадна.

Аха това обеснява RPM сайта ти е на английски, сега излизам после щи пиша да пробваш нещо ако искаш да видиш дали ще скочи с 2-3 пъти
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

http://ctrlq.org/sandbox/ - този сайт ти показва какви реклами от adense се показват на сайта ти и какъв е техния url за да може да ги блокирате

Въпрос е как да разберем коя реклама плаща повече от другата
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Темата е интересна. http://www.keywordspy.com/ този сайт казва кой колко плаща CPC и с какви формати рекламира, но не поддържа България за съжаление. Но може да се използва при английска аудитория.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Таман щях да о поствам и този сайт. Сега въпроса е за България какво може да се направи. Инача за хората с трафик от чужбина да пробват и да кажат.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Да, ако някой каже начин да се елиминират евтините кликове ще е безценно.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Проблема главно е, че нямат реклами за показване, а вие искате да ограничите евтините кликове :D Български рекламодатели почти не останаха.... всеки бяга да рекламира във Facebook, и където намери, кой нормален ще дава по 5 лева за клик, като може да мине с 5-10 цента примерно.

Същото местоположение на реклами, същия трафик преди 2 години имаха около 7 пъти повече кликове, повече РПМ, повече приход. Сега забелязвам на 70% от публикациите ми липсват рекламни полета, защото нямат каква реклама да пуснат, а в 99% от показаните се повтарят на 2-3 карета едни и същи реклами... Скоро май няма да има адсенс с това темпо, или ще дават по 1 стинка на клик :D
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

имат и проблем в отчитането поне при мен, аналитика показва 1000 уникални и 5000 импресии, те отчитат 300 уникални
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Адсенс имат много полезен инструмент за експерименти, който мисля че сравнително малък процент хора ползват. От главната страница цъкате Оптимизация и след това Експерименти.
Там може да изберете дали да експериментирате с настройки на рекламните ви карета или с допускане/ограничаване на определени реклами.
Първо си поиграите с цветовата гама(първата опция) , изберетеза вариант на текущите ви настроки, някаква тотална шарения и вижте след 3-4 дни колко процента има подобрение или обратното негативен резултат. (адсенс препоръчва да се изкача 95 % сигурност на определена опция преди да изберете победител в експеримента).
След това може да тествате 2рата опция за ограничаване на определени реклами и да видите отново дали има положителен ефект.
Имайте предвид че дадено каре може да участва само в един експеримент и чак след като завърши и изберете победител тогава да приложите друг.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Трудностите с рекламите са напълно заслужени, защото през годините собствениците на сайтове все повече и повече блъскат реклами и естествено това дразни посетителите. Собствениците може би си мислят "Аз моя сайт за Мерси не го правя, ще сложа още две реклами по средата на статията и всички ще трябва да кликат на тях". В същото време посетителите си мислят "Какво по дяволите е това точно по средата на статията?", след което разбират за нещото наречено AdBlock, инсталират си го и готово.

Положението е същото като с наркотиците - след всяко друсане трябва по-голяма доза, а след всяка доза нещата стават все по-грозни.

Просто трябва умереност и разбиране на нуждите на посетителя. Когато собственика на сайта добавя поредната реклама, очите му стават на $_$ и вече не му пука за мнението на посетителите. Посетителите от своя страна започват да си мислят "Тоя сайт заприлича на пълен боклук". Сайта се превръща в източник на нежелани за потребителя материали. В днешно време рекламата е като СПАМ-а, нещо дразнещо, ненужно и дори вредно.

Рекламите просто трябва да са приятни за гледане, което естествено вече е почти невъзможно. Текстовите реклами на Google са най-грозните. Но да кажем, че рекламите трябва да са като грима при жените, който в идеалния случай е минимален, незабележим и достатъчен за да подчертае красотата. Вместо това сайтовете се правят на курви, с червило даже и по челото. Въпреки че ненавиждам рекламата по телевизията, има 1-2 реклами дето даже ми е кеф да ги гледам... примерно тези на Old Spice :) С други думи - има начин, но зависи.

Това е положението общо взето. Все по-нежелани ще стават рекламите и все повече трикове ще трябва да се измислят, които само ще правят рекламите още по-нежелани... което ще налага търсенето на нови трикове... и става една спирала :)
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Видях инструмента за експерименти и настроих двата банера да са с по-ярък и отличаващ се цвят. Досега бяха в тон със съдържанието. Ще видим какво ще стане , ще ги оставя 2 седмици.
Иначе имам спад в последните месеци, но пък компенсирам от платени постове и ревюта.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Видях инструмента за експерименти и настроих двата банера да са с по-ярък и отличаващ се цвят. Досега бяха в тон със съдържанието. Ще видим какво ще стане , ще ги оставя 2 седмици.
Иначе имам спад в последните месеци, но пък компенсирам от платени постове и ревюта.

При мен първите 3 дни седеше на надпис , че все още данните се анализират. След това даде 73 % подобрение на приходите през новия вариант. Следващия ден пак вдигна още проценти и избрах победител варианта . Като избереш кои вариант печели , настройките за цветовете се прилагат директно.
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

Последните 2-3 дена има спад като гледам почти няма хубави реклами явно на това се дължи не знам вече
 
От: ПОВЕЧЕ ПАРИ ОТ AdSense - мит или реалност!

При мен първите 3 дни седеше на надпис , че все още данните се анализират. След това даде 73 % подобрение на приходите през новия вариант. Следващия ден пак вдигна още проценти и избрах победител варианта . Като избереш кои вариант печели , настройките за цветовете се прилагат директно.

Изключих опцията за директно прилагане. Искам чисто информативно да видя какво ще стане. Ако има ефект ще си ги променя ръчно :)
 

Горе