Трябва да преведа спешно пари на един човек в България (не е фирма, не е търговец).
Не мога да отида до банка, тъй като съм болен, на легло, в болница. Не мога и да викам никой.
Имам обаче мастер карт дебит, към ЦКБ и пари в нея.
Как да пратя пари на този човек ?
Ще съм много благодарен, ако някой каже !
 
Последно редактирано:
Е ти па. Обаждаш се на куриер имат услуга от легло до врата или легло - офис. К'ви карти, к'ви пиове к'ви5 лева.
 
Май сам ще трябва да търся решение.
 
Ти му даваш решение, той ти пише, че явно сам трябва да го намерил....


http://www.econt.com/пощенски-паричен-превод/

Пощенски паричен превод
Пощенски паричен превод е услуга за превод на пари чрез Еконт. Максимален размер:
- от адрес до адрес на клиента, събран с банкова карта, изплатен в брой - до 1000 лв.
 
Ти му даваш решение, той ти пише, че явно сам трябва да го намерил....


http://www.econt.com/пощенски-паричен-превод/

Пощенски паричен превод
Пощенски паричен превод е услуга за превод на пари чрез Еконт. Максимален размер:
- от адрес до адрес на клиента, събран с банкова карта, изплатен в брой - до 1000 лв.
Не става. Освен че без да излизам - и без да идва никой. Заразно болен съм. Не се допускат лица при мен..
 
Еконт имат услуга за превеждане на пари, като може да дойде куриер при теб и да платиш с карта на куриера: http://www.econt.com/пощенски-паричен-превод/
Писано е вече, по горе.. Не става. Не се допускат лица при мен. Моля, четете коментарите, преди да пишете Поздрави!
 
Ще създам променена тема, в която ще предлагам и възнаграждение.
А тази ще опитам да я спра.
Как се спира обява, чрез отписване ли :confused:
 
Дай картата на лекаря тогава да направи той транзакцията с еконт. Доверяваш му живота си, що не и парите си . Като няма др вариант
 
Дай картата на лекаря тогава да направи той транзакцията с еконт. Доверяваш му живота си, що не и парите си . Като няма др вариант
Не може да няма. Сигурно има минимум две решения. Просто ще спестя време, да ги озная от някой, вместо да ги търся сам. Това би ми коствало дни и досаден труд.
 
А как ще му платиш на човека който ще ти каже как да го направиш това нещо? Или ще пуснеш тема в друг форум. Не може да нямаш ни един близък навън. И едва ли тоя човек, ако му пратиш тая тема и снимка на епикризата няма да те изчака да оздравееш.
 
А как ще му платиш на човека който ще ти каже как да го направиш това нещо? Или ще пуснеш тема в друг форум. Не може да нямаш ни един близък навън. И едва ли тоя човек, ако му пратиш тая тема и снимка на епикризата няма да те изчака да оздравееш.
Принципно си прав. Но аз искам сега и по този начин. Така трябва, така се налага, това е наи- правилно. Представи си, че си в затвора- кой ще те чака да излезеш, след х години, че да му платиш ?
 
Принципно си прав. Но аз искам сега и по този начин. Така трябва, така се налага, това е наи- правилно. Представи си, че си в затвора- кой ще те чака да излезеш, след х години, че да му платиш ?

Е ти определено не си в затвора. Ще оздравееш до няколко дни и ще свършиш работата. Години ли ще си под карантина?
 
Тая карта не е ли регната някъде дето я имаш - мастъркард? Нямаш ли я регната в ePay или paypal или Skrill? Сега ще кажеш той няма акаунти в никой от 3-те разплащателни процесора... В такъв случай в болницата има банкомат със сигурност. Дай на доктора 5 лв да ти изтегли парите и се обади на човека да дойде да си ги вземе. Или като изтеглят парите извикайте еконт да дойде куриер и да ги вземе от доктора или от някой друг от болницата.
 
Е ти определено не си в затвора. Ще оздравееш до няколко дни и ще свършиш работата. Години ли ще си под карантина?
Човека не може да мръдне от леглото, не четете ли... Така и никой не предложи адекватно решение на въпроса...
 
Ето ти решения:
- ако имаш онлайн банкиране, нареди ги на някой твой човек и той да му ги преведе или директно на него;
- с паричен превод в ePay можеш да наредиш пари, които да бъдат спрени от твоята карта и да бъдат изтеглени от easypay на каса;
- друг вариант е да поръчаш куриер, който да ти дойде на място, да му предадеш парите и бенефициента да си ги изтегли от офис на фирмата-куриер в друг град;
- предполагам, че е възможно и използването на онлайн разплащателна система като Skrill или Moneybookers, но не мога да дам мнение и информация;
- можеш да наредиш на твоята банка да издаде карта-дубликат в града на твоя човек (ама това според мен може да го направиш, само ако е някой много добър приятел или роднина, 'щото си е рисково);
- купуваш му нещо, което той иска за тази сума онлайн и му го изпращаш на него.
Дано съм бил полезен.
 
Човека не може да мръдне от леглото, не четете ли... Така и никой не предложи адекватно решение на въпроса...

Добре, де, толкова ли е трудно да се обади в банката и да пита какво можат да му предложат.

Да не дава Господ такива ситуации, ама подозирам имат отработена схема в такива случаи по банките.

Едва ли не може и да помоли доктора да внесе пос терминала на куриера и да преведе сумата на получателя.
 
Последно редактирано:
Едва ли не може и да помоли доктора да внесе пос терминала на куриера и да преведе сумата на получателя.
Това е подсъдимо, подкуп на служебно лице:)
 

Горе