ПОС терминал такси на различните банки

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

Моля, който има под терминал и желае да сподели таксите на банките.

Направиха ми оферта от ДСК и искам да сравня с другите банки:

1.2% (физ. Карта) и 1.8% (фирмена карта) такса за всяка постъпила сума
5 лв такса за поддръжка на картата
15 лв такса ако месечния оборот е под 1500 лв.

Благодаря предварително.
 
Paysera:
1.25% за бг карти, за чуждестранни не съм сигурен.
Имаш БГ Ибан и можеш да правиш преводи към бюджета (при mypos.eu например не можеш).
10лв издаване на физическа карта.
Нямаш месечни такси.
Интеграцията им обаче е бавна и тегава, документацията е зле - не ги препоръчвам.

Препоръчвам ти да бягаш на далеч от БГ банките. Екстремно бавни са, предполагам и документацията им ще е зле. Не съм регистриран по ДДС, иначе щях да пробвам Stripe (таксата им за ЕУ е 1.2%)
 
Paysera:
1.25% за бг карти, за чуждестранни не съм сигурен.
Имаш БГ Ибан и можеш да правиш преводи към бюджета (при mypos.eu например не можеш).
10лв издаване на физическа карта.
Нямаш месечни такси.
Интеграцията им обаче е бавна и тегава, документацията е зле - не ги препоръчвам.

Препоръчвам ти да бягаш на далеч от БГ банките. Екстремно бавни са, предполагам и документацията им ще е зле. Не съм регистриран по ДДС, иначе щях да пробвам Stripe (таксата им за ЕУ е 1.2%)
Казаха ми в рамките на седмица сме готови.
 
Здрасти. Ние ползваме на Уникредит и бившата Райфайзен (сега KBC).
При Райфайзен, ако ползваш ПОС терминал, мисля беше 5 лв месечна такса и 0,9% такса. Ако си инсталираш приложение на телефона, приемаш плащания чрез телефона и няма месечна такса, процента мисля варираше между 0,9 и 1,2 %.
За Уникредит - 12 лв месечна такса, ако оборота е под 1500 лв, ако е над - няма такса. Процента е 1% за български карти на часни лица, за фирмени мисля беше 1,3 или 1,5%.
Пак е по добре от това което са ти предложили от ДСК.
При нас положението е че имаме фирмена сметка в Уникредит, условията бяха 18 лв месечно, с 15 безплатни транзакции навсякъде в Бг, две фирмени карти с лимит за внасяне на банкомат 4000 лв дневно (от техен банкомат) и 9000 лв от всеки банкомат.
Пиша всичко това, защото в момента са ни направили някакъв план за 24 лв месечно, което включва такса за фирмена сметка и за пос терминал и плащаме по 1% на прието плащане чрез терминала, което ме устройва напълно.
Според мен, ако ще е само пос терминал, по добре при Райфайзен, защото таксите за фирмени сметки са по високи, ако е за фирмена сметка и пос терминал, по-добре Уникредит, щото имат изгодни пакети.
 

Горе