ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

може да е без киурди сайта (не помагат за по добро ранкване само ти товарят процентното съдържание - това за тези който сме в тази от тази школа).... и на всяка страница таитъла и дескрипшана да описват каквото точно си има на страницата..
 
Re: От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Какъв пингвин, бре другари, Гошо си го е казал



Robots.txt връща 500 грешка, оправи го първо него:
http://www.eko-cig.com/robots.txt

Е такъв сложи:

съвсем рпазен пак ще си е ок... не му трябва за такъв прост сайт ... може и без него даже :) иначе си прав
 
От: Re: От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

съвсем рпазен пак ще си е ок... не му трябва за такъв прост сайт ... може и без него даже :) иначе си прав

Без него нема да стане, щото сървъра нещо се бъгва и за липсващи файлове дава 500 грешка и се троши. Затова му викам да турне един празен файл да има, или с онова пейстнатото.
Белким е заради грешката - ако Гугъл е решил, че може да има някакви забрани в тоя роботс.тхт, дето неможе да види и да не рискува - та дропи целия сайт (wild guess)...
 
От: От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

User-agent: *
Disallow:

Така ще му забрани индексация за всичко!!!
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

User-agent: *
Disallow:

Не забранява, а разрешава индексация на всичко на хоста!

User-agent: *
Disallow: /

Забранява индексация на съдържанието

User-agent: *
Disallow: /folder

Забранява индексация на съдържанието във folder

Allow - няма смисъл да се пише, защото след като не е забранен достъпа до определен файл, директория, фолдер, то бота индексира.

Ако е малък сайта с няколко файла и няма сайтмап, може и да не се слага robots.txt. Възможно е и както казва coolice, robots.txt да е празен файл.
Тогава бота индексира всичко.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

А аз да кажа, че от извесно време получавам спaм от някакъв подобен сайт за еко-цигари. Точно в момента не мога да проверя дали е същия, но ако е същия си заслужава наказанието. Въобще ако съм на гугъл всички такива дето разпращат нежелани търговски съобщения ще ги наказвам до живот. Не че съм докладвал някой за такъв спам, но не е изключено много други да са го направили. Все пак аз съм сравнително спокоен човек. Има други много по-нервни от мене. Извинявам се ако не е същия сайта.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

account-bg => не мисля, че е той. И аз получавам такива съобщения и е от сайта екоцигар.ком. И тия са особено нагли - никога не съм им посещавал сайта, но пишат, че съм бил техен потребител с някаква промобюлетина, която за първи път чувам. Жалко, че не съм фирма и нямам регистриран мейл в КЗП за да подам оплакване, но си мисля, дали като частно лице бих могъл да ги осъдя за такава лъжа?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Имен ме спамят гадините:) ама то сред стотиците писма дневно,така и не ги отразявам изобщо.

А за губенето на позиции... поне 20-30 сайта имам които губят позиции имат спад в посещенията, падат постепенно от 10-15 дни всеки ден с по 5-6% и повече ,някоиот 3000 са на 1200 някои от 1500 са на 500 уникални дневно...
интересното е че приходите от адсенс не са намалели.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Имен ме спамят гадините:) ама то сред стотиците писма дневно,така и не ги отразявам изобщо.

А за губенето на позиции... поне 20-30 сайта имам които губят позиции имат спад в посещенията, падат постепенно от 10-15 дни всеки ден с по 5-6% и повече ,някоиот 3000 са на 1200 някои от 1500 са на 500 уникални дневно...
интересното е че приходите от адсенс не са намалели.

По мои наблюдения Г. килна страници с много висок "bounce rate" и "exit rate", затова е логично прохода да не е намалял толкова драстично.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

По мои наблюдения Г. килна страници с много висок "bounce rate" и "exit rate", затова е логично прохода да не е намалял толкова драстично.
Благодаря ви за множеството коментари и съвети! :)
Самият сайт не съм го правил аз, а един приятел и то преди няколко години. От тогава само съм добавял по някоя друга снимка или нещо подобно. От самия сайт не изпращаме никакви писма, спам и т.н.

В момента качих нов robots.txt със следното съдържание:

User-agent: *
Disallow:

EDIT: След като качих новият ROBOTS.txt, нещата моментално се оправиха!
Специални благодарности на kurac, както и на всички останали!
Още веднъж, благодаря на всички, много ми помогнахте!
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Имен ме спамят гадините:) ама то сред стотиците писма дневно,така и не ги отразявам изобщо.

А за губенето на позиции... поне 20-30 сайта имам които губят позиции имат спад в посещенията, падат постепенно от 10-15 дни всеки ден с по 5-6% и повече ,някоиот 3000 са на 1200 някои от 1500 са на 500 уникални дневно...
интересното е че приходите от адсенс не са намалели.

Аз също забелязвам подобен ефект - падане в серпа, а приходите от адсенс същите...дали не влизат гадините през лонг тейл думи...иначе няма обяснение. Уж и там следя, ама не може да ги обхвана всичките.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Няма да се плашите. Юзъра е по-упорит от алгоритмите на гугъл. След като е решил да влезе някъде и да направи нещо, занчи ще влезе и ще го направи.
Например на един от сайтовете ми има една форма за контакт, която не е достъпна от никъде, няма линкове към нея нито вътрешни, нито външни, забранена е за индексиране от гугъл, а интернет адреса и е толкова сложен за изписване, че е изключено обикновен юзър да го налучка и пак ден през ден някой успява да ми прати нещо през нея.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

kurac е прав

Какви наказания, какви 5 лева, какви вицове за блондинки :D
Проблемът е или в robots.txt файла или в хостинга.
Генерирай си нов файл, качи го с му сложи права 644, провери дали се отваря.
И после чакаш, сайта ще се появи в индекса и ще си върне позициите веднага или постепенно.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

kurac е прав

Какви наказания, какви 5 лева, какви вицове за блондинки :D
Проблемът е или в robots.txt файла или в хостинга.
Генерирай си нов файл, качи го с му сложи права 644, провери дали се отваря.
И после чакаш, сайта ще се появи в индекса и ще си върне позициите веднага или постепенно.

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32963&page=2&p=312075#post312075
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

в моето търсене за site:eko-cig.com - 7 резултата
 

Горе