"Паднали" домейни с PR

Moko

Well-Known Member
В шапката един пич беше споделил паднали домейни с ПР. Понеже не знам колко хора посещават форума и колко са го видяли, затова реших да го споделя с вас :

Код:
http://www.mediafire.com/view/?xp1ut3ltv0xosb2

Дано ви бъде полезно :)

Който е регнат там, може да цъкне едно 'благодаря' на юзъра, дето го е споделил тук
 
  • Like
Реакции: veda
От: "Паднали" домейни с PR

Ако може и аз да се присъединя. Случва се да ровя за паднали домейни с разни привлекателни характеристики
PR
DMOZ линкове
Backlinks
година на създаване
домейни с кратки имена .

Често се увличам и убивам малко време в подобни занимания, но не купувам всичко което открия. Бих пуснал няколко тук и ако практиката се намира за нещо полезно ще продължа.

Първи опит :

Сайт оптимизиран за детективска агенция detektiv agency

http:// awaagency. com/ - 2000 година / дропен днес / PR 2

DMOZ - 1 link
Referring pages 170
Total Backlinks 170
Referring IPs 45
Referring subnets 43
Referring domains 54

В момента проверявам свободен е
 
От: От: "Паднали" домейни с PR

Като се дропи един домейн не му ли пада ранга? От няколко дни гледам за дропени с по-висок пр, за да си пусна линкове към мен, но гледам има някакви с червен ПР и пише, че е фейк... Та как става целия номер с дропените домейн от сео гледна точка?
 
От: "Паднали" домейни с PR

Дропения домейн е домейн, който някой не е подновил. Домейнът все още си има тежест пред Гугъл и ако го вземеш достатъчно бързо, можеш да запазиш ПР-а му ;)
 
От: "Паднали" домейни с PR

Това е защото Гугъла не рефрешват пейдж ранк-а на домейна, всеки ден, а през определен период, и така осещат, че е дропен домейна чак след половин месец.
За дропените домейни си има сайт, не е нужно да се вадят един по един. Понякога пейдранк-а може да е фалшив.
Според мен, изгодно е да се купи домейн с пейдж ранк над 2, понеже беклинковете се правят сравнително лесно.
Другото е, че ако ще на 100 години да е домейна, след като се дропи ще се показва като новорегистриран. Така че ако тръгнете да продавате, може да имате претенции за дата на първа регистрация, но не и за години на домейн. Ако искате домейн на години, се ходи на аукцион.
 

Горе