Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Twis7

Active Member
Здравейте, Предприемачи. За съжаление днес видях втория си провал.Преди около две седмици реших да се "боря" с гугъл за челно място по дума "чалга" или "chalga" като всъщност си мислех, че думата има поне 300-400 търсения на ден ако не и повече.Сега съм на 5 позиция(поне на мен така ми показва) и нямам трафик от там.После ми дойде на ум, да потърся тул за статистика на търсенията в търсачката.Попаднах на това.Според сайта думата chalga има 5,486 търсения, но това явно е в .ком. , а за поп фолк показва 26 търсения.Просто вече нз на къде да се насоча и към коя дума. Можете ли да помогнете с идеи и подобни "тулове" за проверка.
Поздрави Димитър:)





 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Това е най-ефективният подобен инструмент ;)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Общо месечно търсене: 49 500 за дума чалга.Тва май не е вярно.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Няма начин да не е вярно, самият Гугъл ти го казва.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

49 500 на месец коетo е некаде към 1600 търсения на ден,неможе поне 50 да не идат надолу към мен :(
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Сайтът ти е доста незабележим. Първия път, като написах "чалга", не успях да го забележа, чак като се вгледах по-добре, го видях. Може би това е причината. Заглавието и описанието на сайта ти са доста късички и дребнички, плюс това сайтът ти е точно под изображенията и клиповете, което допълнително го "дегизира". Сложи по-обемисти заглавие и описание и може да стане нещо :)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Благодаря ще пробвам.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Не са верни тези неща или може би в тези цифри се включват какви ли не търсения с думите, за които правите проверка.
Казвам го, защото съм гледал какво показва за думи на които съм на топ позиция (.bg и .com) и посещенията в статистиката не са тези, които те показват. :)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Ivo_ какво е разминаването?
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Сега видях, че са го подобрили с филтри, но пак си го има това разминаване.
В случая разминаването се получава при повече от 1 дума.
Дума А - почти е точно
Думата А+Б - разлика 3-4 пъти.

Това е на два сайта.

Факт е естествено, че е възможно доста от търсещите да пропускат първия резултат ако са го посещавали достатъчно и търсят нещо различно, но чак такива разлики...едва ли.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Според мен има 49 500 резултати, в които се съдържа ключовата дума "чалга", но те включват и други думи. Съответно се променят резултатите и класирането.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

=> думата няма повече от 50 търсения на ден :(
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Сега логичният въпрос е къде какво да го въртя,към кои ключови думи за да си докарам трафик... ?
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

@twis7 Може да се опиташ да изкарваш новите песни на по-предни позиции. Примерно разцъкай за "Galena - Tiho mi pazi", "Galena", "Галена". Не съм сигурен колко усилие ще бъде вложено за повечето хитови певци (Илиян, Коцето etc, със сигурност няма да е малко), но така привличаш таргетиран трафик :)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

За съжаление не съм букмаркнал статията, но термина който ти трябва на английски е keyword niches
тоест не оптимизираш само за чалга, ами и за други думи свързани с чалга, комбинации от 2-3 думи
Така ще вдигнеш трафика поне двойно, зависи от нишата и тръсенията, но може да се стигне до неколкократно увеличение на трафика
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Решил съм този "проект" да го доведа до край и няма да се предавам. Днес направих и първата ми сателитка с 4 уникални статии във всяка с 2-3 линка.И нека силата бъде с мен :D
Благодаря на всички за идеите:)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Възможно ли е гугъл да ме накаже за тази сателитка : http://pop2folk.wordpress.com/
Контента е уникален (преразказан)
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Ако питаш мен колега, по-добре се захващай със събирането на качествени беклинкове ,също така и новини из социалните мрежи.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

И за бъдещи проекти вземай предвид какъв домейн би се ранквал добре.Определено biz не е най-подходящия в случая.
 
От: Пак се провалих,ех ама не е за сефте

Само този беше свободен като ключова дума.Онзи ден бях в топ 5 днес на 2-ра страница.Големият G. се подиграва с мен :D
 
Последно редактирано:

Горе