Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

biaaro

Well-Known Member
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Въвеждам DNS и след 10 минути ми връща това The modifications you requested for the domain ********.DE have FAILED. Единственото различно е разширението .de. Опитвам да пренасоча към сървъри на хостгатор, както съм го правил милион пъти, и не иска и не иска.

Със съпорта си пишем цял ден, обаче то все едно си пиша с бот и се отчаях вече ... Скрийншот да съм му пратил как точно си въвеждам DNS:shock::|

Някой ... нещо?
 
От: Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

Опитай да въведеш друг ДНС сървър, да не би проблема да е в конкретните.


Пробвах с тези на суперхостинг и техните не приема. Предполагам че е от разширението, но не намирам логика нещо ...
 
От: Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

Последното, което им писах беше точно това. Ето какво ми отговориха преди малко:

Thank you for contacting Online Support.


Setting Nameservers for a Domain Name Registered with Us


If your domain name is registered with us, use the following instructions to update its nameservers depending how you use or host the domain name.

To Set Nameservers for a Domain Name Registered with Us


Log in to your Account Manager.

Next to Domains, click Launch.

Select the domain name(s) you want to modify.

From (Nameservers), select Set Nameservers.

Select one of the following:

I have specific nameservers for my domains — This option indicates that you are hosting your domain name with another company (enter the two or more nameservers your hosting provider gave you), or you have custom nameservers you want to use for this domain name.

TIP: For .com, .net, and .edu domain names, see Custom Nameserver Restriction for .com, .net, and .edu Domain Names for information on using custom nameservers with these domain names. Likewise, certain country-code top-level domain names (ccTLDs) have specific requirements for their nameservers. See About ccTLDs (Country-Code Domain Names) to find the Help article with the nameserver requirements for your ccTLD.

NOTE: You must enter at least two nameservers. After you set third-party nameservers and the DNS propagates, you can no longer manage your domain name's DNS in our system and must contact your third-party provider to do so.




(Optional) If DNSSEC is available for the domain name's extension and the domain name is hosted with another provider, you can click Manage DS Records to set up self-managed DNSSEC. See About Self-Managed DNSSEC for information.

Click OK.
 
От: Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

често срещано явление с регионалните тлд-та
възможно решение
възможно е неймсървъра да не е регистриран ( проверка )
погледни също и тук
може би трябва да добавяш запис(NS records ) в домейна
 
От: Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

.de домейните имат малко по-специфични изисквания от към това на къде могат да бъдат насочвани, за това най-вероятно не успяваш :) Едно от изискванията е, че трябва да са създадени предварително локални DNS записи преди насочването на домейна (т.е. трябва ад си добавил вече домейна в контролния си панел). Друго изискване е, че IP адресите на DNS неймсървърите, към които насочваш домейна, трябва да са от отделни subnets и трябва да имат създадени подходящи SOA записи. Общо взето това от хостинг доставчика, на където насочваш домейна трябва да го направят. Съветвам те да побързаш с насочването на домейна, тъй като по правило DENIC изтрива .de домейна след 30 дни, ако не е паркиран или насочен на никъде. Ето тук можеш и да намериш пълните изисквания - http://www.denic.de/en/background/name-server-service-of-denic/name-server-and-nsentry-data.html. Предполагам, че в краен случай можеш и да ползваш DNS сървърите на Godaddy и от там да си насочиш домейна по IP адрес, ако не държиш насочването да стане по DNS неймсървъри разбира се. Доста са пресилени тези правила, но няма как, немския регистрар DENIC ги е измислил :)
 
От: Пак Godaddy - не ми приема ДНС сървърите

Реших си проблема генерално. Взех си домейн и хостниг в Германия от jump.bg. Оказа се, че наще хора продават .de домейните доста по евтино от godaddy. А конкретния домейн ще го изчакам да се освободи за трансфер и ще го метна и него там.

Мерси на всичи, които се включиха. Имате по един реп от мен:)
 

Горе