Панда, пингвин, крокодил, крава?

От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

От какво може да е това? Не съм го пипал сайта и изведнъж се получиха такива статистики?
Като гледам сайта ти има сравнително малко посещения, вероятни са само по няколко думи. И аз бях така - в топ 3 само с 2 думи и като паднаха към 10-то място няма от де да дойдат посещения. Всеки сайт варира нагоре надолу, дали с 500 или 30 посещения на ден, просто ако е по-малък и се класира по-малко думи се усеща повече.
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

А дали е нормално след като сложих преди седмица rel="canonical", дублираните meta описания растат?
Или трябва да мине малко време за да ги индексира наново?

Абе да ти каже не е нормално ама е факт - Сложих каноникъл на сайта и ръчно от УМТ изтрих всички дублирани линкове - Тамън те изчезнаха появиха се нови - изтрих ги и тях ръчно появиха се други и то при положение че не само съм направил каноникъли ами и в УМТ съм посочил такива линкове въобще да не ги обхожда - И така в продължение на 3-4 месеца докато нещата вече почти влезнаха в норма.

Просто си трябва време
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Аз пък директно с 301 Redirect махнах дублиращите линкове, като част от урл го пазя в база от данни, ако не съвпада с част от урл, взима правилния и го редиректва... имах 250 дублиращи за 2 седмици станаха 110 и предполагам ще намалят. Но пък с каноникъл, май е по-добре :)
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Абе да ти каже не е нормално ама е факт - Сложих каноникъл на сайта и ръчно от УМТ изтрих всички дублирани линкове - Тамън те изчезнаха появиха се нови - изтрих ги и тях ръчно появиха се други и то при положение че не само съм направил каноникъли ами и в УМТ съм посочил такива линкове въобще да не ги обхожда - И така в продължение на 3-4 месеца докато нещата вече почти влезнаха в норма.

Просто си трябва време

Благодаря за отговора. На 3-4 дена обновява информацията в gwt и в началото от 7000 скочиха на 8500, но сега на 2 пъти падат надолу и вече са 4900, като се надявам да продължат надолу.
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Аз пък директно с 301 Redirect махнах дублиращите линкове, като част от урл го пазя в база от данни, ако не съвпада с част от урл, взима правилния и го редиректва... имах 250 дублиращи за 2 седмици станаха 110 и предполагам ще намалят. Но пък с каноникъл, май е по-добре :)

Аз за един сайт съм направил същото.

Пуснал съм 301 Redirect, като паралелно с това съм сложил и каноникъл. Имах към 2000 дублирани, като за една седмица намаляха до 1183.
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

най новото вече е колибри :lol: да видим сега дали ще има нови удари под кръста
 

Горе