Пари от интернет в България

GGG

New Member
Здравейте, от няколко месеца се чудя, къде е брейк ивън пойнта на дин сайт като посещения/приходи. Ще поясня, нега говорим за български сайтове с български адсенс или изитрейдър. Гледам си статистиката на гугъла 903 клика 59$ - 211000 импресии. Гледам същата на английските и немските сайтове същите импресии същите кликове, парите по 5.
Стартирах едно ново малко проектче в бг, на което съм решил много точно да му следя показателите. Сметнах, че за хонорари за статиите + сервер (малка част от разходите за сервър) + някакъв труд на 1 човек ми се връзва 350 лева разход на месеца, като начало.
Интересно ми е как да ги изкарам тези пари от гугъл или изитрейдър, а за един нов проект няма друга рекламна алтернатива. То и за повечето стари в бг няма алтернатива.

Ако спазвам статистиките от другите сайтове би трябвало да имам около 5000 клика на гугъл за мсеца или по 160 на ден. Вчера имам 8140 инмпресии и 30 клика. Значи трябва да правя поне по 50к импресии за да изкарам 350 лева на месеца. Като сметна показателите и се хващам за главата. милион и половина импресии за 350 лева.

При вас как са тези показатели, не мислите ли, че е крайно време да се помисли за някаква асоциация на собствениците на сайтове, в която да договорим минимални цени за клик и тем подобни.

Целта на този пост е да инициирам дискусия в посока някаква организираност на издателите.
 
От: Пари от интернет в България

Така е защото всеки рекламодател в Гоогле, може сам да си избере колко да му струват кликовете. Естествено, че ние ганьовците ще изберем възможно най-ниската цена.
Ако наистина разчиташ да изкарваш заплата на човек и то с нов проект ;) ... просто забрави.
 
инвестира се достастъчно просто ситуацията на пазара е такаква че рекламата от рекламните агенции недостига до независимите увбмастъри дори и да имат прилично големи сайтове (коноктюра на пазара му викаха маи)

Така е защото всеки рекламодател в Гоогле, може сам да си избере колко да му струват кликовете. Естествено, че ние ганьовците ще изберем възможно най-ниската цена.
Ако наистина разчиташ да изкарваш заплата на човек и то с нов проект ;) ... просто забрави.

после да не се чудиш защо си незадоволителни резултати от рекламната кампания по добре с малко по вискои бидове да получаваш таргетирани посетители отколкото да даваш въжмоно най ниски бидове за не толкова таргетирани посетители...... да кажем че има ниши в бг в които се получават добри кликове (за бг) просто пазара не е толкова наситен по нишите някои са пълни някои не

http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=1524
 
пп ето за пример рекламния пазар в русия рекламните агенци наливаха пари в местната система за ппц затова Г неможеше да пробие на този пазар и накрая я купиха тук се наливат много пари в импресии на някои сайтове а останалите методи и сайтове са самоинициатива

Гугъл купи копмания за конетксутална реклама част от рамблер
 
От: Пари от интернет в България

Аз съм и издател и рекламодател. Бизнесите са съвсем различни. В момента в бг е супер изгодно да рекламираш през гугъл примерно, от друга страна акцента темата е противоположен.
Според мен трябва да изработят някакви механизми за най-иска цена на клик. Примерно Нетинфо като се договаряха с изитрейдър, получиха специална цена за клик, доста по-висока от тази, която се предлага на малките издатели.
В тази връзка мога ли да сложа някакси в гугъл адсенса условие да не ми показва реклами под 20 цента на клик?
 
От: От: Пари от интернет в България

В тази връзка мога ли да сложа някакси в гугъл адсенса условие да не ми показва реклами под 20 цента на клик?

Системата за доставяне на реклами се грижи да достави възможно най-скъпите реклами. Ако сложиш такова условие просто няма да се покаже никаква реклама (системата няма да покаже реклами, които не са свързани със съдържанието на сайта, защото на тях е твърде малко вероятно някой да кликне).

Като не си доволен - зарежи българските сайтове. Гледам, че имаш сайт за Форекс на български език. Ако направиш такъв на английски, приходите ще бъдат в пъти повече ;-)
 
От: Пари от интернет в България

Значи трябва да правя поне по 50к импресии за да изкарам 350 лева на месеца. Като сметна показателите и се хващам за главата. милион и половина импресии за 350 лева.

Целта на този пост е да инициирам дискусия в посока някаква организираност на издателите.

На мен пък ми е интересно колко импресии прави на ден и на месец gepime.com, защото там нонстоп има от порядъка на 4-5 хиляди души онлайн, някои от които сърфират, други използват видео чата и т.н. Ако съм смятал правилно, те би трябвало да правят 1 милион (неуникални) имресии на ден? :roll:

Не случайно говоря за конкретен сайт - според мен това е един от най-силните сайтове в българското Интернет пространство (от гледна точка на посещаемост). Дори ми се струва, че бизнес модела на Сребрин Ватралов е много успешен (ако изобщо мога да коментирам) - това е силната страна на Wisdom според мен :)

Е, предполагам, че пощите и новинарските сайтове са с много-много повече импресии, но все пак при тях трафика е нетаргетиран, докато ГепиМе е насочен към конкретна ниша :)

И май отново се отклоних от темата, простете за офтопика :oops:
 
От: От: От: Пари от интернет в България

Като не си доволен - зарежи българските сайтове. Гледам, че имаш сайт за Форекс на български език. Ако направиш такъв на английски, приходите ще бъдат в пъти повече ;-)

Българските ми сайтове са просто шега. Основно съм концентриран на Американския и Немския пазар.
 
От: От: Пари от интернет в България

На мен пък ми е интересно колко импресии прави на ден и на месец gepime.com, защото там нонстоп има от порядъка на 4-5 хиляди души онлайн, някои от които сърфират, други използват видео чата и т.н. Ако съм смятал правилно, те би трябвало да правят 1 милион (неуникални) имресии на ден? :roll:

Не случайно говоря за конкретен сайт - според мен това е един от най-силните сайтове в българското Интернет пространство (от гледна точка на посещаемост). Дори ми се струва, че бизнес модела на Сребрин Ватралов е много успешен (ако изобщо мога да коментирам) - това е силната страна на wisdom според мен :)

Е, предполагам, че пощите и новинарските сайтове са с много-много повече импресии, но все пак при тях трафика е нетаргетиран, докато ГепиМе е насочен към конкретна ниша :)

И май отново се отклоних от темата, простете за офтопика :oops:


Гепиме е някаква смешка в сравнение с мастодонтите в нишата. Например Аха.бг е около 10-15 пъти по голям по всеки показател.
 
От: От: От: От: Пари от интернет в България

Българските ми сайтове са просто шега. Основно съм концентриран на Американския и Немския пазар.

Немския пазар как е? Заети ли са нишите?
 
От: От: От: От: От: Пари от интернет в България

Немския пазар как е? Заети ли са нишите?

Мога да дам мнение за финансовата ниша. Немскоезичните сайтове са в първите 2 места по цена на бидове. Пробиеш ли в кредитния, ипотения или банковия сектор можеш да вземеш и по 1-2$ на клик. Но тука има други системи за релама за качествени сайтове.
Нека се върнем на бгпазара.
 
От: Пари от интернет в България

Истината е директни продажби. Има много фирми, които буха рекламирали в интернет, но не знаят за вашите сайтове. Направете си по една презентация на сайт и търсете директен контакт с фирми, чийто реклами се появяват на вашите сайтове през адсенса.

Иначе адсенса е добър за когато няма друга реклама. Много е готино когато съберете пари там без да ги теглите и когато станат 1000 2000 или 5000 да ги изтеглите накуп
 

Горе