Пари от youtube?

nuni

Active Member
Има ли начин да се печелят пари от У-туба?
Също така, ако клипът е от английски преведен на БГ, съответно нямам права върху него ... ще може ли по този начин да се спечели нещо?
 
От: Пари от youtube?

В ю-туб, се печели, ако имаш много посещения на клиповете и ако имаш subscribers. За 1 2 клипа нищо няма да спечелиш, освен популярност, ако са наистина оригинални.

Идеята е да имаш канал и редовно да качваш нови клипчета, които да са интересни за нишата ти.

Принципът на печалба е че колкото повече гледания имаш на клипчета ти, до тях се въртят реклами, които плащат на ю-туб и част от тези пари ю-туб ти дава на теб. Всичко е пропорционално. >качество и уникалност на клипчетата => повече прегледи => повече хора ще видят рекламите, които се въртят => повече реклами ще се върят => повече $$$$ за ю-тубе => и за теб.

Мисля че плащат в чекове.

Има обаче някакви правила колко посещения тряба да има минимум на клипче за да си "годен" за партньорската им програма. ВИж разгледай в сайта partnership program или нещо такова.

Колкото до преводите - не мисля че ще е удачно, защото лесно ще могат да го разпознаят като дублирано съдържание и дори и да не ги махнат от канала ти може поради това да не ти позволят да се присъединиш към партньорската програма.

В смисъл минава се някакъв одобрителен процес. Аканунта ти трябва да е на еди си колко месеца или години.. ще те излъжа за подоробностите, ако някой знае повече нека да сподели.

Идеята на ю-туб е да си оригинален и да покажеш на света това което си направил или можеш да правиш по най-лесния и икономичен начин. (broadcast yourself).

ПП. ако си мн добър може да станеш звезда като Жъстин Бибер :D :D
 
От: От: Пари от youtube?

В ю-туб, се печели, ако имаш много посещения на клиповете и ако имаш subscribers. За 1 2 клипа нищо няма да спечелиш, освен популярност, ако са наистина оригинални.

Идеята е да имаш канал и редовно да качваш нови клипчета, които да са интересни за нишата ти.

Принципът на печалба е че колкото повече гледания имаш на клипчета ти, до тях се въртят реклами, които плащат на ю-туб и част от тези пари ю-туб ти дава на теб. Всичко е пропорционално. >качество и уникалност на клипчетата => повече прегледи => повече хора ще видят рекламите, които се въртят => повече реклами ще се върят => повече $$$$ за ю-тубе => и за теб.

Мисля че плащат в чекове.

Има обаче някакви правила колко посещения тряба да има минимум на клипче за да си "годен" за партньорската им програма. ВИж разгледай в сайта partnership program или нещо такова.

Колкото до преводите - не мисля че ще е удачно, защото лесно ще могат да го разпознаят като дублирано съдържание и дори и да не ги махнат от канала ти може поради това да не ти позволят да се присъединиш към партньорската програма.

В смисъл минава се някакъв одобрителен процес. Аканунта ти трябва да е на еди си колко месеца или години.. ще те излъжа за подоробностите, ако някой знае повече нека да сподели.

Идеята на ю-туб е да си оригинален и да покажеш на света това което си направил или можеш да правиш по най-лесния и икономичен начин. (broadcast yourself).

ПП. ако си мн добър може да станеш звезда като Жъстин Бибер :D :D


Почти всичко, което написа е от преди години.

Гугъл купиха Тубата. Съответно, когато печелиш от клипове, парите отиват в Адсенс акаунта. Плащането е WU/ Банков превод за БГ.

С крадени клипове нищо няма да постигнеш. Трябва да са авторски.

Глупавото е, че нямаш качествена статистика за кликове и т.н. Например, на мен за един месец ми праснаха 50 евро БОНУС, щото съм имал много харесвания и не знам какво, а ми изтриха клип, който имал фалшиви гледания. Като влезеш в ютюб статистиката всичко е неясно... не се обновява... и тролва постоянно.
 
От: Пари от youtube?

Какви са горе долу печалбите за 1000 гледания, четох някъде из нета, че за клипове на английски език дават около 2,50$ на 1000 гледания, как стоят нещата с клипове на български език?
 
От: Пари от youtube?

Какви са горе долу печалбите за 1000 гледания, четох някъде из нета, че за клипове на английски език дават около 2,50$ на 1000 гледания, как стоят нещата с клипове на български език?

Зависи от кликаемостта. Примерно, ако направиш 5% CTR, това ти се равнява на 50 клика за 1000 импресии. Което може да бъде от 50 цента до 5 евро... зависи от цената на клик.

Но като цяло, знам че кликаемостта винаги е над 1%.
 
От: Пари от youtube?

предполагам, че кликовете от български потребители пак са доста евтини.. да де то няма логика да не са
 
От: Пари от youtube?

А колко $ според вас г/д могат да се направят само от 1 клипче с 1М прегледа. ?

Задължително ли е да има събскрайбъри за да се печели ?
 
От: Пари от youtube?

Ако е 1% CTR, това ти е 10 000 клика... можеш да сметнеш, ако е БГ публика...средно 5 евроцента на клик, ако е USA 25-30 евроцента, ако е миксирано - около 0.10 евроцента.

Естествено има хора, които имат и 5% CTR. Зависи и от нишата на клипа и какви реклами се показват.

А 1 млн гледания не се правят лесно. Има хора, които предлагат трафик от ФБ, но винаги има риск за банване на клипа, а ако е системно и на акаунта ти (или е нов).

Аз си бях поръчал 12к гледания и получих 60к (около 30к ми ги достави пича, а останалите 30к YouTube ми е предлагал да ми гледат клипа). После ми изтриха клипа. И не ми дадоха статистики (поне нямаше такива в анализите на клипа), но ми дадоха "бонус" 60 евро за това, че е бил активен. :lol::p

Практически платих 12 долара за 12к гледах и получих 60к и чиста печалба от 100 лева.

Събскрайбърите ако са истински са голям плюс, щото получават известие, че си направил нов клип по мейл.
 
От: Пари от youtube?

Аха ясно - мерси.

А с пари ако имам в Адсенсе акаунта, мога ли да си промотирам клиповете някак си ?
 
От: Пари от youtube?

Те YouTube имат опция за промотиране на видеоклипове, но няма нищо общо с Адсенс. http://www.youtube.com/yt/advertise/get-started.html
Всичко става с Adwords. Там има опция за видео реклама. Но и през YouTube може да се стартира.

По отношение на Адсенс и YouTube...не очаквай никакви статистики за показвания или CTR... връзката между двете е никаква :(
 
От: Пари от youtube?

Добре, а в такъв случай, има ли опция от Адсенсе акаунт да се прехвърлят $ в Адуордс акаунта ?Запознат ли си ?
 
От: Пари от youtube?

Добре, а в такъв случай, има ли опция от Адсенсе акаунт да се прехвърлят $ в Адуордс акаунта ?Запознат ли си ?

Не, няма. Трябва да си вземеш парите от Адсенс и така.
 
От: Пари от youtube?

Демек, да ми пратят чека от Адсенсе, после да го осребря, после да ги вкарам тези пари в банк. акаунт и после да ги прехвърля в Адуордс.

Ясно мерси.
 
От: Пари от youtube?

Демек, да ми пратят чека от Адсенсе, после да го осребря, после да ги вкарам тези пари в банк. акаунт и после да ги прехвърля в Адуордс.

Ясно мерси.

Какъв чек, какви пет лева... Това е най-тромавата процедура...

Сега има WU...плащането става до 10 минути и банков превод... таксите са за сметка на Адсенс. Докато за чека ти си плащаш осребряването.
 
От: Пари от youtube?

Е такса за сметка на Адсенсе, тоест от твоя акаунт ли ги удържат. Съмнява ме да няма някаква такса за потребителя.

Иначе као е така - много яко.
 
От: Пари от youtube?

Е такса за сметка на Адсенсе, тоест от твоя акаунт ли ги удържат. Съмнява ме да няма някаква такса за потребителя.

Иначе као е така - много яко.

Ако имаш заработена 100 евро в акаунта си, това е сумата, която получаваш. Адсенс си поема таксите с WU. То самата технология е, че платецът плаща таксите.
 
Тук ми се ще да вдигна темата, тъй като е старичка и ми е интересно, сега как е положението, тъй като, до колко то разбрах, вече и в БГ можем да изкарваме пари от тубата с клипове на БГ (в смисъл, преди не можеше да си регистриран потребител от България и да печелиш от партньорската програма). Някой има ли инфо или опит да сподели малко. Смятам че ще бъде интересно, как са се променили нещата за 3-4 години.
Поздрави,
 
Тук ми се ще да вдигна темата, тъй като е старичка и ми е интересно, сега как е положението, тъй като, до колко то разбрах, вече и в БГ можем да изкарваме пари от тубата с клипове на БГ (в смисъл, преди не можеше да си регистриран потребител от България и да печелиш от партньорската програма). Някой има ли инфо или опит да сподели малко. Смятам че ще бъде интересно, как са се променили нещата за 3-4 години.
Поздрави,
Винаги е можело))) Чети тук:https://websuper.net/money-youtube/
 
Винаги е можело))) Чети тук:https://websuper.net/money-youtube/
Статията е насочена към авторски клипове. Дефиницията за авторско бих я видоизменил, като правя компилации от смешни случки например? Възможно ли е според ОС на тубата?
 

Горе