Паркирани домейни ?

MartinHR

Member
Здравейте,

Имам един сайт качен на хостбългария
имам и 2-3 домейна (единият от който е с доста добър беклинк) които ми ги дадоха и съдържат в тях ключови думи за този сайт.
Въпроса ми ако тези домейни ги поставя като паркирани на този сайт това ще му помогне ли?
Въпроса ми е от гладна точка на SEO от техническа гледна точка знам че няма проблем.
:)
 
От: Паркирани домейни ?

Да му помогне за какво?
 
От: Паркирани домейни ?

Да му помогне за какво?

Да му помогне да се качи по напред в Гугъл.
Питам дали рейтинга или линковете които има към тези домейни ще помогне на новият сайт в серпа?
 
От: Паркирани домейни ?

По принцип един домейн се пренасочва към друг при два варианта:
1. Сайта се мести на нов адрес
2. Взел си няколко TLD-та които да сочат към ком-а.

В твоя случай имаш домейн който е бил на сайт примерно за обувки и искаш да го насочиш към сайт който е за портокали. Дори и да е подобна тематиката им, Г е индексирал едни страници, а ти ще му дадеш други. Според мен СЕРП няма да се пренесе, понеже сайта е тотално различен. Единствено на ПР можеш да се надяваш и евентуално на трафик, ако все още стария домейн не е изпаднал от серп-а, ама той ще секне.
 
От: Паркирани домейни ?

Не не е за портокали и на двата домейна сега има сайтове на една и съща фирма. Просто това е домейна на старият сайт мисля си дали да го паркирам като домейн на новия.
 
От: Паркирани домейни ?

Ако е така направи един 301 редирект от стария към новия и толкоз.
 
От: Паркирани домейни ?

... Единствено на ПР можеш да се надяваш и евентуално на трафик, ако все още стария домейн не е изпаднал от серп-а, ама той ще секне.

Аз си направих един подобен експеримент... преди последния ПР ъпдейт редиректнах (301) един домейн на 3 години с ПР3 към домейн на 3 месеца с ПР0, като единствената ми цел бе да се прехвърли малко ПР, но за съжаление дори след ъпдейта новото домейнче си остана без промяна...
 
От: Паркирани домейни ?

Това беше само предположение, сега като се замисля по принцип СЕРП-а се предава на домейна към който се редиректва, докато с PR-a е малко по-така. PR-a ми се струва че е в обратна посока. Може ли някой по адвансед разбирач да се изкаже.
PR се трупа на домейна който е вързан към сайта, а не на този който редиректва към него. Този който редиректва му копира PR-a един вид. Нали така си правят лапетата фейк ПР на домейните.

То по тази логика, май най-добре от стария домейн да се линква към новия. Макар че щом е фирмен сайт и е преместен по добре да се редиректне. За фирмата трафика е по важен от ПР-а
 
От: Паркирани домейни ?

Ако е така направи един 301 редирект от стария към новия и толкоз.


Мислих си за това 301 редирект но новият сайт има друга вътрешна организация и затова напрвих това

<link rel="canonical" href="http://www.predpriemach.com/view-source:http://xamali.com/ нещо.ком " />

това ок дето съм го направил но старият сайт се отваряше от 3 домейна а за новият си купих нов домейн
Та въпроса ми е дали има смисъл тези три стари домейна да ги паркирам към новият
или примерно по добре да си ги оставя за някои сателити да направя или нещо подобно.
 
От: Паркирани домейни ?

PR-a ми се струва че е в обратна посока. Може ли някой по адвансед разбирач да се изкаже.
PR се трупа на домейна който е вързан към сайта, а не на този който редиректва към него.

Е това се опитвам да разбера ама ....

Защо мислиш че PR-a е в обратна посока, как стигна до това заключение?
Това е много интерсно ама дали е вярно?
 
От: Паркирани домейни ?

Е това се опитвам да разбера ама ....

Защо мислиш че PR-a е в обратна посока, как стигна до това заключение?
Това е много интерсно ама дали е вярно?

Ами ако редиректнеш един гол домейн (PR:N/A) с 301 към примерно abv.bg, след PR update домайна ти ще стане PR:6, т.е. ще копира PR-a на abv.bg
Та затова си мисля така...
 

Горе