Паркиран домейн: мнения

AMitrev

Well-Known Member
Здравейте

Един познат ме помили да му подготвя сайт с паркиращ скрипт. Тъй като не се интерсувам от тези неща разчетох се и направих това: upcomingmatches.com

Предполагам тук има хора които са на ясно. Кажете дали е добре?

Доколкото разбрах това са сайтове с някакво съдържание(автоматично) и реклами.
Идеята е това да е сайта който да трупа живот, а след няколко месеца като има време/пари/етц. да го направи с някакво смислено съдържание.
 
От: Паркиран домейн: мнения

Паркиран домейн напълно се игнорира от Google... може и да го индексира, но вероятността да излезе при търсене клони към 0.
Дори и да трупа годинки домейна, неговата стойност не се вдига при положение, че няма съдържание.
Това с годините на домейна някога може и да е било ценно, но според мен по-новите алгоритмите на Google не се интересуват много от възрастта на домейна.
Интересува се обаче от историята на съдържанието на сайта.

Паркиран домейн няма как да получи трафик от търсачките, затова пари може да изкарва само, ако се закара трафик по друг начин.

Ако съм разбрал правилно конкретния въпрос отговора ми е: дали домейна е празен или паркиран е все едно когато говорим за SEO.
 
От: Паркиран домейн: мнения

Не става дума за пари. Човека иска просто да пусне сайта така както ще изглежда, но със съдържание от рсс фийдове(като този на гоогле примерно).
След време като намери пари вместо РСС съдържанието ще сложи истинското инфо.

Нямам си идея дали това е паркиран домейн или не. За мен паркиран домейн е домейн който сочи към друг домейн :).
Затова и писах тук, защото нещо не схванах какви са тези паркирани домейни, за които имало някакви скриптове, че даже и godaddy предлагали такава платена услуга.

Да разбирам че няма смисъл сайта да бъде онлайн и да трупа старост и някакви индексирани страници?
 
От: Паркиран домейн: мнения

Този въпрос ме интересува и мен. Някой да изкаже мнение?

рДа разбирам че няма смисъл сайта да бъде онлайн и да трупа старост и някакви индексирани страници?
 

Горе