Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

От: Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

Аз съм на мнение, че фирма, която не отделя добър бюджет за челните места на търсачките, не заслужава да е там. Говоря на база печалби. Не може фирма с печалба 1000 лева да отделя 300 лева за SEO. Но фирма с оборот 10 000 лева - може. А ако се стиска, няма за какво да си говорим.

И за да не звъча прекалено идиотски, ето нещо, върху което може да се замислят и клиентите ти:

www.quicksprout.com/2012/10/22/why-content-marketing-is-the-new-seo/

За доброто SEO се изискват и средства. Не става с три събмита и два букмарка, както сигурно правят 99% от опримизаторите с ниски цени. :) Както каза един пич, каквото ми платят, такова им правя. Ставаше дума за уеб девелопинг. ;)

Това, което го казваш е същото като и за изработката на сайт. Не може да изкарваш толкова оборот, а да не можеш да си позволиш 60лв на година за домейн и хостинг.

Чисто и просто, ако човек иска фирмата му да има онлайн присъствие, трябва да си отдели бюджет за сайт+сео+платена реклама. Иначе блоче в блогър чакай да ти доведе клиенти... :(
 
От: Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

Погледни Данон. Потърси "кислело мляко" и няма да ги откриеш, а продават не знам в колко държави. За мен това е насилствена оптимизация. Сипваш с лопатата на г да ти показва нещо насила. Сега понеже на всички е ясно какво стана с промените, ще се гледат първо онлайн магазините и накрая информационните сайтове.
 
От: Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

Накрая пак ще стане, който има пари първи, който нема да бега. :?

Мен, ако питаш, трябва да се гледа само съдържанието В САЙТА. Не линкове и дъра-бъра. В момента, дори и уникално съдържание да има, пак не е гаранция, че то е качествено. Така, че гугъл трябва да се съсредоточат главно в съдържанието на даден сайт и да измислят начин освен да проверяват уникалността, да се проверява и качеството (въпреки, че не знам дали изобщо е възможно).

Все твърдят, че целта е посетителите да намерят това, което търсят, пък лично аз по доста темички съм намирала малки сайтчета и блогове, в които пише много по-полезна информация, отколкото в тези, появяващи се на първа страница.

Гугъл монополясва за съжаление, а това означава, че могат да правят каквото им кефне. Я да имаше няколко стабилни конкурента, та да видиш... Но уви няма.

П.П.: Накрая ще направят такава врътка, че всичко ще се свежда до платена реклама в адуордс. Те да си блещят каквото искат, но в крайна сметка първо си гледат техния интерес, а после потребителския.
 
Последно редактирано:
От: Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

Това, което го казваш е същото като и за изработката на сайт. Не може да изкарваш толкова оборот, а да не можеш да си позволиш 60лв на година за домейн и хостинг.

Чисто и просто, ако човек иска фирмата му да има онлайн присъствие, трябва да си отдели бюджет за сайт+сео+платена реклама. Иначе блоче в блогър чакай да ти доведе клиенти... :(
Така е.

Не само за сайт, за всичко. В един момент караш БМВ, в другия Дачия. ХОДИ ПРАВИ РАЗЛИКАТА. :)

И това с киселото мляко е брандикг и не става с 300-400 лева бюджет на месец, както се плаща най-често за SEO УСЛУГИ. Не искам да кажа нещо, ама айде дай ми марки за хамали, фирма за професионално почистване. Явно е, че си има лидери във всяка ниша, няма как да си до тях, ако не оперираш на тяхното ниво. Но аз знам фирми, които в офлайна са доста сила, а в онлайна ги мачкат некви малки играчи. Направо смех е това, но се случва. Нали, не е за пренебрегване това.

Иначе ходи прави газирана напитка и я набивай със SEO, като си имаш Кола, Пепси и прочие. Има логика в думите ти, но определено не са най-правилния пример за ситуацията,
 
От: Партнъорство: SEO който да прави отстъпки на мои клиенти

:) те са лидери в това да платят в новинарски топ сайт, в който през работно време имаш 1,5 мин. да влезеш и видиш какво става в нашата страна и хоп...един банер с 1500 px бягащи сърнички, хвърчащи пеперуди и как едно нещо ти помага да акаш по-добре и тоя банер стои 5 мин. докато се размахат всички животинки, а съдържанието на сайта, което те интересува остава скрито.
И ако им звъннеш на контактната линия, ще ти обеснят, че това е маркетинг брандинг, подкрепен с интернет position и задоволяване самочувствието на клиента.
 

Горе