Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

Човека тръгна за домати, вие почнахте краставици да му оферирате :D

Но с тия пари хубави домати няма да си купи ;) , поне аз с това впечатление останах от горните коментари от разбиращи хора в тоя сектор
 
От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

Щото НЯКОИ от тях се занимават с ХОСТИНГ, а аз намекнах, че има и други варианти (за тия с мозък у главата) да използват ресурсите на машините си, вместо да надуват балона в търсене на иляди балъци - бъдещи предприемачи с поредният тежък, но супер перспективен и още повече притежаващ огромен потенциал сайт/проект врътнат на врътпрес :D
Иначе, реално в твоя дух на мисли, тия пари също биха стигнали само за криви краставици :lol:
 
От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

Щото НЯКОИ от тях се занимават с ХОСТИНГ, а аз намекнах, че има и други варианти (за тия с мозък у главата) да използват ресурсите на машините си, вместо да надуват балона в търсене на иляди балъци - бъдещи предприемачи с поредният тежък, но супер перспективен и още повече притежаващ огромен потенциал сайт/проект врътнат на врътпрес :D
Иначе, реално в твоя дух на мисли, тия пари също биха стигнали само за криви краставици :lol:

Ами нали за това, всички мислим различно и разсъждаваме различно, за мен са малко, но щом за теб са достатъчно да направиш нещо, правиш го и готово ;)
 
От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

Благодаря на всички за отговорите и за идеите! Регистрирах се в този форум специално да попитам за хостинга, защото ми излезна от търсачката, но сега като го поразгледах - много полезна информация намирам по много теми.

От отговорите ви - ASIC компютър (или платка) за Биткойн отговоря на 100% на това, което търся. Ако правилно съм разбрал с тази машина се печели от това че извършваш някакви изчисления, благодарение на които системата работи. Трябва ли някаква специална бърза връзка или обикновен LAN става? Защо трябва компютъра да е щатите (въпроса ми е към Websupport)?
 
От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

Ех тоя трифон ми отреза главата :D

За бити коне няма да стане, отдавна не е ефективно копането, а и там бързата връзка не е толкова от значение. Става за други валути, които изискват и бърза връзка и все още копането е ефективно и е с цпу. А най-актуална е некст ген валутата която официално сега ще стартира на 24-ти :wink: Там бързината на връзката е от особено значение и бързината на дисковете. Тоест трябва ссд задължително. А трябва да е в щатите, защото там най-много копаят и специално при новата ще имат по-бърза връзка, което ще бъде от значение N1 за копачите.
Един френд вече тества бетата на щатски впс, и определено има някаква файда. Така че според мен ако се направи кампания по въпроса ще има много клиенти да копат на тая машина, защото се виде че в домашни условия не е удобно и не става
 
От: Пасивен доход от хостинг бизнес, 20к лв инвестиция?

От отговорите ви - ASIC компютър (или платка) за Биткойн отговоря на 100% на това, което търся. Ако правилно съм разбрал с тази машина се печели от това че извършваш някакви изчисления, благодарение на които системата работи. Трябва ли някаква специална бърза връзка или обикновен LAN става?

В момента копаенето на биткойни се прави от големи ферми, които купуват евтин ток и пестят от ефекта на мащаба (хардуерът им е също евтин).

Няма начин да се конкурираш с тях и да си на печалба. Иначе ако искаш благотворително да помагаш на мрежата - няма проблем.

По-скоро може да купиш биткойни и да ги държиш няколко години (предполага се, че цената им ще се повиши. За целта трябва да регистрираш фирма в държава, където няма проблем с данъчното облагане на Биткойн (или не се облага или се облага с ясни правила - не като в България). Другия начин е да си ги купиш от свое име и да се надяваш, че когато стане време да ги продаваш ще е ясно как точно се облагат. Не че има кой знае какъв проблем да си декларираш доходите както смяташ, че е редно (въпреки, че законите са неясни).

Разбира се може да набуташ парите в акции на БФБ. Данъци не дължиш (данъка върху дивидента ти го плаща емитента на акциите, ти не се занимаваш да декларираш и да плащаш данъци).

Имай предвид, че както акциите, така и биткойните може и да поевтинеят (и да си на загуба).

Купуването на акции (на компании, които ти не контролираш и не разполагаш с достатъчно информация за тях) е хазарт, също както и покупката на криптовалута като Биткойн.

Темата за икономическия експеримент. За сега се развива много интересно.


qz2iat.gif
 

Горе