Пейпал - как да превърна пари от пейпал в биткойн

Adnancobeed

Active Member
Как мога да превърна пари от пейпал в биткойн, пробвах са едно програми, но трябва минимална сума от 200лв. Ако някой има биткой акаунт или peyeer акаунт да ми пише, моля
 
"Биткой акаунт" какво трябва да значи?
Търговията с криптовалути не е разрешена от пейпал. Трябва да си преведеш парите към картата и с нея да си купиш каквато искаш криптовалута. В противен случай може да баннат PP акаунта или да не си получиш криптовалутата, защото си попаднал на скам.
 
"Биткой акаунт" какво трябва да значи?
Търговията с криптовалути не е разрешена от пейпал. Трябва да си преведеш парите към картата и с нея да си купиш каквато искаш криптовалута. В противен случай може да баннат PP акаунта или да не си получиш криптовалутата, защото си попаднал на скам.
Чрез еToro става, но минимум 200лв трябва, а аз искам по-минимална сума
 
Единия проблем е, че Пейпал не толерират да ги ползват за купуване на крипто, затова няма такива сайтове. Другия е, че хората с крипто не обичат такива с Пейпал. Това е щото до 6 месеца след плащането купувача може пусне диспут и евентуално да му върнат парите, докато продавача веднъж изпратил ли е биткойн, връщане назад не е възможно. Също така има и измамници дето биха ти казали да им пратиш парите по Пейпал, но не биха ти пратили никакви койни. Накратко, с Пейпал е почти невъзможно да се купува биткойн.

Ако си от София, разгледай какви битомати има: https://coinatmradar.com/city/152/bitcoin-atm-sofia/

Другия вариант е да си купиш една видеокарта и бавно и полека да си копаш :)
 
...
Другия вариант е да си купиш една видеокарта и бавно и полека да си копаш :)
Не съм специалист по копането, ама специално Биткойн с 1 карта никога няма да изкопаш, доколкото имам идея.
Там е процент шанс за всяка транзакция и колкото по-голяма ти е фермата, толкоз по-голям шанс да вземеш наградата.
 
Не съм специалист по копането, ама специално Биткойн с 1 карта никога няма да изкопаш, доколкото имам идея.
Там е процент шанс за всяка транзакция и колкото по-голяма ти е фермата, толкоз по-голям шанс да вземеш наградата.

Това е така, ако го правиш самостоятелно. Но с видеокарти дори не се копае Биткойн, той доста отдавна се копае само с шумни ASIC. Копаят се други всякакви койни, които са по-лесни за копане с видеокарти, и вече който иска ги обръща в каквото иска в някой ексчейндж. И не се копае директно, а има такива pool-ове, което са сайтове в които се връзват много копачи, на които им се разпределя наградата равномерно. Не се чака векове за рядка и голяма награда, получават се "стотинки" постоянно, пропорционално на мощността на копане.

Има един сайт whattomine.com дето може да се види кой модел видеокарта колко изкопава. Естествено, каквито числа показва днес, няма да бъдат същите след месец, два, година... Променят се много неща в голям диапазон.

Ако говорим финансово, копането е по-лош вариант от директното купуване на койна, когато койна се изстрелва нагоре като цена. По-добре е да си го купил евтино и да си стои в портфейла. При падащи цени копането е нещо като dollar-cost-averaging, усредняване на инвестицията. Все едно през сметката за тока си купуваш койните равномерно във времето. Но винаги може да гръмне някоя видеокарта. Копането е вариант, но основно за ентусиасти дето ги кефи да се занимават с хардуер.
 
Една от най-големите борси, oт днес вече предлагат купуване с paypal на криптовалута. ЦЪК ТУК

Не е от днес, недей да лъжеш с твоя реферален линк.

Много от големите борси (ако не всички) предлагат такова нещо през трети страни. Не знам дали е добра идея обаче. Доколкото разбирам и тези сайтове искат лични данни, а банките по всяко време могат да решат да почнат да блокират карти когато са ползвани за купуване на крипто. Ето тук по-надолу са написали кои са им посредниците - https://www.binance.com/en/buy-sell-crypto

Има и още един начин за купуване на крипто с Пейпал, който също не е препоръчителен. Който има Revolut, прави си виртуална карта, която добавя в Пейпал и съотвенто може да си праща доларите от Пейпал в Revolut. После от Revolut се изпращат в Coinbase. Но и Revolut и Coinbase искат лични данни. В Coinbase също искат банково извлечение, но такова извадено от Revolut върши работа. Проблема обаче е друг - по всяко време Revolut могат да блокират профила и ако има парички в него си ги прибират. Това са го правили, и то масово на много техни клиенти, без основателни причини. Мисля че беше края на миналата година, техния Twitter беше пълен с въпроси и оплаквания. Дори и сега гледам в Twitter нови оплаквания от хора със замразени акаунти. При тях това е норма, така че по-добре никой да не се занимава с тях.
 
Абе AseasRoa, кой пък теб те натисна, че звъниш бе мушморок. Като не знаеш, недей да дрънкаш простотии. Лъжел съм бил. Добавиха paypal при P2P в мобилното приложение, скоро и за десктоп версията. Ти влизал ли си в Бинанс изобщо, че приказваш наизуст?

Ето ти новината от днес: (Binance has now added support for a total number of 62 payment methods for peer-to-peer (P2P) trading. Trading via P2P allows users to directly buy and sell cryptocurrencies with other users or verified merchants.
The newly added 58 payment methods include: PayPal
)

Ето ти и скрийн от Бинанс:

Screenshot_2020-08-21 Bitcoin Exchange Cryptocurrency Exchange Binance.png
 
Абе AseasRoa, кой пък теб те натисна, че звъниш бе мушморок. Като не знаеш, недей да дрънкаш простотии. Лъжел съм бил.

Я, могъл си да дадеш и нормален линк :)

Само че това на мен ми прилича на localbitcoins или paxful, което също не си е работа. Отделно дори няма оферти за PayPal, както се вижда дори от твоя скрийншот. Пак да припомня, продавачите на крипто валута НЕ обичат купувачи с PayPal, защото купувачите могат да обжалват и да си върнат парите до 6 месеца, а продавачите могат само да духат супата. Ако все пак има някой мераклия продавач дето да работи с PayPal, той би взимал по-голяма такса, повече от 10%, за да може евентуално да си покрие разходите от такива потенциални диспути.
 
Едно от основните предимства и цели на криптовалутите е анонимността. Не разбирам защо ако искаш да се афишираш публично ще използваш крипто. Още повече, че в момента живеем в мътно време относно криптото и по-всяко време властта може да ти измисли нещо и да ти вземе койните, че и да те затворят.

Вече имаме и български примери за това - случаят с Росен от RG Coins, случая с изчезналите биткойни за 3 млрд. при операция срещу митничари(за които властта отрича) и т.н.

Къде отива една от ОСНОВНИТЕ черти на биткойна, с който се рекламираше при самото му зараждане - а именно - АНОНИМНОСТ?
 
Само че това на мен ми прилича на localbitcoins или paxful, което също не си е работа. Отделно дори няма оферти за PayPal, както се вижда дори от твоя скрийншот.
Да, няма оферти защото е ново и да не е оферта много с тия диспути, защото могат да те прецакат.
Отделно автора просто ако иска да е анонимен - само на ръка (има и разни бг фирми, които предлагат такива услуги) или на битомат май беше до 1000 лв. Локалбиткоин не знам доколко е безопасно.
Отделно почти всички борси вече искат верификации (KYC). Скоро вероятно всички ще искат. Иначе най-лесно вадиш картата и пазаруваш, ама не си анонимен.

p.s. Какво не ти хареса на линка ми - не разбрах :D
 
Той Aseas Roa не може да чете на английски ,не е видял явно надписа :)
Абе AseasRoa, кой пък теб те натисна, че звъниш бе мушморок. Като не знаеш, недей да дрънкаш простотии. Лъжел съм бил. Добавиха paypal при P2P в мобилното приложение, скоро и за десктоп версията. Ти влизал ли си в Бинанс изобщо, че приказваш наизуст?

Ето ти новината от днес: (Binance has now added support for a total number of 62 payment methods for peer-to-peer (P2P) trading. Trading via P2P allows users to directly buy and sell cryptocurrencies with other users or verified merchants.
The newly added 58 payment methods include: PayPal
)

Ето ти и скрийн от Бинанс:

Виж файлът 19830
 
Последно редактирано:
Не е от днес, недей да лъжеш с твоя реферален линк.

Много от големите борси (ако не всички) предлагат такова нещо през трети страни. Не знам дали е добра идея обаче. Доколкото разбирам и тези сайтове искат лични данни, а банките по всяко време могат да решат да почнат да блокират карти когато са ползвани за купуване на крипто. Ето тук по-надолу са написали кои са им посредниците - https://www.binance.com/en/buy-sell-crypto

Има и още един начин за купуване на крипто с Пейпал, който също не е препоръчителен. Който има Revolut, прави си виртуална карта, която добавя в Пейпал и съотвенто може да си праща доларите от Пейпал в Revolut. После от Revolut се изпращат в Coinbase. Но и Revolut и Coinbase искат лични данни. В Coinbase също искат банково извлечение, но такова извадено от Revolut върши работа. Проблема обаче е друг - по всяко време Revolut могат да блокират профила и ако има парички в него си ги прибират. Това са го правили, и то масово на много техни клиенти, без основателни причини. Мисля че беше края на миналата година, техния Twitter беше пълен с въпроси и оплаквания. Дори и сега гледам в Twitter нови оплаквания от хора със замразени акаунти. При тях това е норма, така че по-добре никой да не се занимава с тях.
Ти още с Пей Пал ли се занимаваш ? :)
 
Единия проблем е, че Пейпал не толерират да ги ползват за купуване на крипто, затова няма такива сайтове. Другия е, че хората с крипто не обичат такива с Пейпал. Това е щото до 6 месеца след плащането купувача може пусне диспут и евентуално да му върнат парите, докато продавача веднъж изпратил ли е биткойн, връщане назад не е възможно. Също така има и измамници дето биха ти казали да им пратиш парите по Пейпал, но не биха ти пратили никакви койни. Накратко, с Пейпал е почти невъзможно да се купува биткойн.

Ако си от София, разгледай какви битомати има: https://coinatmradar.com/city/152/bitcoin-atm-sofia/

Другия вариант е да си купиш една видеокарта и бавно и полека да си копаш :)
Ами дай идея с кого е възможно да купуваш койни (пейпал не е опция).
 

Горе