Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

mavrodievv

New Member
През последните няколко месеца, наблюдавам развитието на един доста печеливш бизнес, свързан с продажбата на информация в интернет.

Философията му се състои в създаването на авторски обучителен курс по дадена тема и последващата му продажба продажба.

Например, някой знае как се правят сайтове и решава да създаде обучителен курс на тази тема.

Как мислите има ли почва такъв бизнес у нас?
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Ако питаш мен , по-добре да се издаде и да почнеш "offline" маркетинг , а не онлайн, българите попринцип не обичат да плащат по интернет ;)
Иначе моето мнение и като наблюдател , нямам опит в тази сфера!
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Ако например направиш самоучител по английски, качен на дискове, много скоро курсът ти ще започне да се появява по торент тракерите и ако не ти се разхожда из съдилища, ще трябва да се примириш с драстично намалелите продажби след качването на курса ти в p2p мрежата.
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Не вярвам някой да плати. Аз не бих. Всичко намирам безплатно. Самоучители по Английски си свалях от Интернет преди 10 години, без да се налага да плащам. Не виждам защо да го правя сега.
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Да момчета можеби имате право, но все пак....

Мисля, че за всеки кораб си има пътници. Мисля, че има хора, които са готови да си платят за качествена информация/обучителен курс.

Не всеки знае, английски език. За това такива продукти могат да се направят за българската аудитория. Не казвам, че такова начинание е лесно, но да лепнем просто ореола "Това е България" , само за да оправдаем нежеланието да предприемем нещо ново.... е несериозно.

По скоро трябва да се оцели точната ниша; ако не поемеш риск, шансовете за успех са равни на нула.

Мога да ви дам пример за подобен опит.

Например наскоро попаднах на два фитнес блога, които забележете добре се развиват и продават такъв вид услуга на фитнес тематика.

Белчо Христов

Любомир Иванов (не мога да сложа линковете; можете да ги проверите в google).
Какво мислите сега?
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Продаващите подобни учебни материали за правене на пари правят пари не от парите, които взимат за тези материали, а от рекламите, които слагат вътре в учебните материали ;)

Например в една книга за правена на пари със сайтове може да сложиш реклама на HostGator и да печелиш когато някой се регистрира през твоя афилиейт линк (обаче имай предвид, че повечето нарочно ще изтриват бисквитките за да не получаваш комисионни - нали се сещаш за онази поговорка).
 
От: Печелене на пари от продажба на обучителни курсове на двд.

Всъщност имам в предвид точно обратното. Печеленето на пари от продажбата на авторски курсове по определена тема.

Например ето пример от Русия :

kurs.presentationsecrets.ru Курс обучаващ как се правят презентации; струва 33$
 

Горе