Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

DGK

Member
Здравейте,

Става въпрос за сайт, в който често се добавя нова информация и съответно се създават нови страници. Сайтът не е блог, но си има RSS емисия. Въпросът ми е, има ли смисъл и дали е подходящо да пингвам търсачките както прави Wordpress? Целта е по-бързо индексиране на новите УРЛ адреси.
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

Защо да е неподходящо? Много безсмислена тема, какво очакваш, някой да каже, че не е подходящо или, че не е добре да се пингват нови страници?
Пинга се ползва както ти си написал за по-бързо индексиране.
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

И аз така разсъждавам, но когато се говори за пингване на търсачки винаги става дума само за блогове. Щом е толкова полезно, защо не се практикува пингване от електронни магазини например?
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

Щото се ползва, ама няма кой да ти каже, горкичкия ти.
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

Щото се ползва, ама няма кой да ти каже, горкичкия ти.

Нещо не мога да разбера защо се държиш толкова тъпо. Не че ми е проблем да ти тегля една директно, както и да ти кажа, че ще ти шчупя носа, ако те видя, но не го правя, защото мисля, че трябва да се уважаваме. Аз не съм нагрубил никой и очаквам същото.
А що се отнася до въпроса ми, наистина очаквах да получа конкретни, смислени и обосновани отговори - та нали това е секцията на експертите, а не секцията на гъзовете.
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

Защото на някои им писва да обясняват като идиоти на такива като теб и да пишат романи, за да можеш да разбереш нещо, което мога да ти го обясня точно с 1 изречение.
 
От: Пингвае на търсачки от сайт, който не е блог

За мен тия истории с пингването са леко смешни, ако сайта ви е добре, по няколко пъти на ден ще минава бота през сайта ви, няма нужда от принудителни извиквания чрез 10000000000000 сервиза.
 

Горе