Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

ammusser

New Member
Привет на всички,

Ситуацията е следната: ползвам инструмент за автоматично събмитване на публикации в социални мрежи (български). Тъй като има някои сайтове, които са с нисък PR, вероятно от доста време зарязани и от webmaster-ите си, забелязвам че по-рядко се обхождат от търсачките и съответно линковете от моите публикации се отчитат след време. Искам на всяка публикация, за всеки случай да й направя пинг. Има ли инструмент или сайт за тази работа? Чел съм, че има сайтове, от които можеш да пингнеш sitemap на дадена социална мрежа, но тъй като не знам адресите на всичките sitemap-ове, искам да знам дали мога да пингна само моята публикация.

Поздрави!
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

а какъв инструмент за автоматично събмитване в бг социални мрежи използваш? ако има рипортинг може да пингваш само урл на публикацията
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

Аз пък се чудя за какво е цялото това бързане, при условие, че постваш поне в 2-3 поддържани социалки. Сещам се за 1-2 доста специфични случаи, които налагат подобно пришпорване на Г, но в общия случай ми се струва, че е по-добре да го оставиш по-късно да открива въпросните линкове. Още повече, ако си на УП - там има автоматичен пинг при постване.
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

BullBlogger - Инструментът няма репортинг. Но в момента на публикуването на публикацията мога да запазя URL-a. Само ми кажи как да го пингна и какъв сайт/инструмент да ползвам.

тео - Сайтът ми е онлайн магазин. Не ползвам WP. Досега навсякъде бях чел, че всички оптимизатори си пингват публикациите и статиите, но не и че било пришпорване. Обясни защо не е полезно да го правя, ако обичаш.
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

http://pingomatic.com/ - Безплатно и ефективно. недостатък - по един урл на пингване. има разни булк пинг услуги, но не съм ги тествал

би ли споделил, кой е инструмента за събмит?
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

Да, разбира се. Ползвам iSOCBOX.
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

тео - Сайтът ми е онлайн магазин. Не ползвам WP. Досега навсякъде бях чел, че всички оптимизатори си пингват публикациите и статиите, но не и че било пришпорване. Обясни защо не е полезно да го правя, ако обичаш.

За новинарски сайт, бързащ да разпространи новина е приемливо, дори препоръчително да пингва, за да си осигури бърза индексация. За онлайн магазин е по-добре линковете да идват бавно и постоянно. Нали разбираш от гледна точка на Г как стоят нещата? - В рамките на 2 часа да изкокнат (че и пингнати) 100 линка за продукт - възприема го като спам. От друга страна ако го оставиш да ги намира естествено, си гарантираш плавно във времето непрекъснат поток от нови индексации, което според мен е по-добре. Да не говорим, че изглежда доста по-натурално.

Направи си следния експеримент - създай си сигнал в Г за нови събития, свързани с твоя сайт. Изпраскай 100 линка, пингни ги и виж до 2-3 дена колко сигнала ще получиш. После го повтори експеримента без пинг.
 
От: Пинг - Инструмент за пингване на публикация?

Последния отговор ми хареса. Идеята че трябва да се подхожда по различен начин с комерсиални и некомерсиални сайтове е доста интересна и има какво да се дискутира. Ясно е че Г не харесва много комерс сайтовете, освен когато осигуряват контент. Но това да имаш търпението и да знаеш че Г ще дойде види и оцени, ето това е важното. Но знаейки че е правилния подход е много по-лесно.
 

Горе