Пирамидата Cryptoniani.com

CryptoInvest

Active Member
Преди няколко часа попаднах случайно на едни видео в Инстаграм, в което една млада госпожица ми обесняваше как с 30$ долара инвестиция ще напусна работа. Инвестицията е свързана с Биткойн, като много от вас знаят, че се занимавам активно с крипто от 6 години, като към момента съм направил достатъчно сериозна сума от криптото. За съжаление, създателите на това нещо са българи. Това става ясно от това, че сайтът е наличен на английски и на български. Кой за бога добавя български превод на инвестиционен сайт за крипто (след английския????).

С малко рисърч, се достига до един "колега" предприемач - Димитър Георгиев Бико, който е известен в СЕО средите като професионалист. Понеже и аз имам някакви интереси в тази насока, съм попадал на това лице, и според моята преценка той разбира от това с което се занимава, а именно създаване на уеб сайтове и СЕО оптимизация. Във въпросната публикация (кликни тук), един човек (Иван Върбанов, който подчертавам не познавам лично), споделя опасенията си, че това е нищо повече от ПОНЦИ. Обаче, въпросното лице Димитър Георгиев, активно защитава пирамидата и дори заплашва, че ще го съди. В същата публикация, Бико казва, че чака арабски и китайски превод на сайта, което означава, че е част от екипа. Дали е създателя на сайта или не, няма как да знам към момента.

За рекламирането на пирамидата

След още малко рисърч се вижда, че промотиращите в Инстаграм са меко казано далеч от сферата на инвестициите и още по-далеч от криптото. Същевременно откривам рекламна статия в Actualno.com, която е спонсорирана на 99%. Също така Димитър казва, че работи с уеб сайта за реклама Inter-reklama.com, като статията в уебсайта им най-вероятно също е спонсорирана. До колкото помня, един от екипа на Inter reklama е в този форум. Един пример от кого се рекламира пирадимата- видео тук

Как работи CryptoNiani?

Уебсайтът е МЛМ, с 8 нива на рефелната система (???????). В сайтът им няма абсолютно никаква информация за фирма или информация за екипът им. Криптоняни е партньор според тях с Coinbase. Аз нещо не си представям публична компания от този ранк да стане партньор с откровенно понци.

Прикачам и скрийншотове като даказателство за думите ми.



Свързах се с един колега, който е изпратил официално запитване към Coinbase (уж са партньори с тях), за да потвърдят това партньорство. Ще прикача скрийншот когато го получа.

линк към изображенията
 
Последно редактирано:
И защо реши че форума трябва да се индексира за поредната тъпотия?
Това е същото като африканския принц, трябва ли на всяка глупост да се обръща внимание.
 
И защо реши че форума трябва да се индексира за поредната тъпотия?
Това е същото като африканския принц, трябва ли на всяка глупост да се обръща внимание.
Абсолютно ДА! въпросния човек най вероятно е във форума, а човек, работещ за интер реклама (или собственикът) е във форума също с гореспоменатия юзърнейм. Така, че да. Това е за форума!
 
Btw всички цитирани са членове на форума
Още по-добре. Все пак това потвърждава, че този пост е точно и за тук. Ще го публикувам и на други места разбира се. Най-малкото, че това си е чисто понци, като някои са решили, че е време и ние да си създадем наша пирамидка и да съберем парите на хората които не са много наясно. За мен това е недопустимо!
 
И все пак прочетох коментарите - давал 1К долара ако някой докаже че било измама :D
Сгрешил си домейна
 
Новият OneCoin ли е това :).
Иначе са си платили няколко статии, няколко псевдо инфлуенсъри и са "в джаза" - като инвестиция е трицифрена сума преко сили. Като се има предвид, че Бико вероятно пазарува наедро, вероятно е двуцифрена сумата.
Колко мъка има по тоя свят...

Поне правилно са се ориентирали към пазарите - арабски и китайски, макар че след Ружа не знам дали и там ще се хванат на подобни елементарни схеми
 
Последно редактирано:
Не разбрах какви са тия "пакети" и какво общо има с биткойн цялата работа?

Или просто идеята е да се продадат едни биткойни - ей тъй, да си имат хората.
И после хората да кандърдисват други хора да си купят и те биткойни...

Под "партньор" най-вероятно се има предвид че просто са регнати като афилиейт към тях, т.е. получават комисионни за всеки балък по веригата който си купи "пакет".

ПП: А интер-реклама видимо са просто част от веригата, ако съдим по афф линка към криптониания или какво беше. Статия вместо видео.
 
Не разбрах какви са тия "пакети" и какво общо има с биткойн цялата работа?

Или просто идеята е да се продадат едни биткойни - ей тъй, да си имат хората.
И после хората да кандърдисват други хора да си купят и те биткойни...

Под "партньор" най-вероятно се има предвид че просто са регнати като афилиейт към тях, т.е. получават комисионни за всеки балък по веригата който си купи "пакет".

ПП: А интер-реклама видимо са просто част от веригата, ако съдим по афф линка към криптониания или какво беше. Статия вместо видео.
Абсолютно! Това нещо е чисто понци скалъпено за 1 ден. Общо взето не знам как такива хора си преебават името за някакви смешни пари. Интересно ми е какво ще кажат въпросните организатори на тая пирамида.
 
Това нещо е чисто понци скалъпено за 1 ден.
Зависи от естеството на въпросните "пакети".
В статията на интерреклама пише че нямало продукт... а щом няма (собствен) продукт, си е чисто ПОНЦИ.
 
Зависи от естеството на въпросните "пакети".
В статията на интерреклама пише че нямало продукт... а щом няма (собствен) продукт, си е чисто ПОНЦИ.
Абсолютно. Тука продуктът са някакви несъществуващи пакети, обединено с 8 левълна реферална система. Абсолютно понци. Интересно ми е как така сериозни "предприемачи" са се надъхали да промотират такава схемичка. Бях останал с впечатлението, че Димитър Георгиев, и Петя са сериозни хора, но явно съм се излъгал. Нека и те да споделят нещо по въпросът. Не знам с какъв юзърнейм е този Димитър Георгиев във форума, но профилът на Петя е @petya77 . Другото интересно нещо е, че Митака заплашва един пичага че ще го съди защото нямал доказателства че това е финансова измама.

Нека да чуем и тяхното мнение. Уважавам мнението на всеки.
 
Това, представено по начина, по който е в сайта, е абсолютна пародия.
Неадекватници, които да се хващат на Понци схеми винаги е имало, и ще има. Жалко е, когато смислени хора се продават в подобни "проекти", заставайки с името си зад тях.
 
Това, представено по начина, по който е в сайта, е абсолютна пародия.
Неадекватници, които да се хващат на Понци схеми винаги е имало, и ще има. Жалко е, когато смислени хора се продават в подобни "проекти", заставайки с името си зад тях.
Така е. Идеята на тази тема е да се индексира и ако някой се сети да напише в гугъл да му излезе и да не си загуби парите. Иначе да, прав си, че винаги ще има хора които да набутат пари в такова нещо.
 
Петя бързо да идва да се защити, себе си, профилът си тук и сайтът си :)

Виж аз нямам проблем, щото профилът ми е фрии тУ Юз и всеки може да си пише квото си иска с него :D:D:D
 
Интересното е че точно статията в интерреклама е най-изобличаващият материал.

Тоя Димитър записан като автор отдолу и ужким прави реклама на нещото, ама очевидно не е в час с бизнес модела и на практика мята цялото нещо у най-дълбоките ла*на.

Има немалък шанс и мастърмайндът на схемичката да е значителен процент идиот.
 
Бик ли е, крава ли е, не знам, но се посмях от сърце. Чак пък и адвокат и съд, защото човекът изказва мнение, че може да е пирамида на каквото и изглежда.
 
Темата се очертава да бъде интересна :D
excited-baby-1.jpg
 
Или по скоро е услуга, все пак работят заедно
Тук не става въпрос за това дали Бико е добър СЕО оптимизатор, а че се е забъркал в ОЧЕИЗВАДНА ПИРАМИДА и я промотира скандално много. Чак заплашва с адвотаки мадвокати. Интересно ми е когато това нещо гръмне, дали ние няма да го съдим този измекяр заедно с неговата бандичка? Под ние имам предвид измамените, въпреки че НЕ съм вкарвал и НЯМА И ДА ВКАРВАМ пари в тая схема.
 

Горе