Писан или CMS Блог

Чудя се дали да си направя блог, но да е писан или с готова система. Ако е писан ще трябва да добавям новините около мен ръчно без система, защото познанията ми по php не са толкова големи :D
 
Щях да питам може ли да го напише, можеш ли да го докараш поне близо до готовите системи като урд пресс

и какво искаш да научиш от всичко, може да си упражняваш скриптването?

а ако искаш максимално бързо да го докараш докараш до работоспособно състояние готова система
 
От: Писан или CMS Блог

То все ще направиш нещо, но по големия проблем е, че после няма да можеш да си разчетеш кода, къде какво си правил и няма да може да го развиваш постоянно. Понякога се случва, че за една малка грешка може да пренаписван стотици редове кодове.
 
От: Писан или CMS Блог

Ако ще е само за единия блог по-добре, готова система. Ако мислиш да се развиваш в програмирането, захващаш и пишеш. Така най-лесно се учи!
 
От: Писан или CMS Блог

Според мен не се занимавай да си пишеш система, защото това ще ти гълта доста от времето и ще ти се убие желанието да пишеш. От личен опит ти го казвам. Още повече, че нямаш необходимите познания да изградиш сравнително добра платформа за блогване.

По-добре си инсталирай един WP и си блогвай, а когато научиш по-добре PHP-то винаги можеш да си напишеш платформа и да си import-неш лесно статиите от WP към custom блог :)
 
От: Писан или CMS Блог

Според мен също WP е най-добрия вариант. Пък като имаш познания по HTML и CSS може да си направиш собствена тема или да преправиш такава като гледаш уроци и виж кодекса на WP. Пък ако искаш напиши си система и си помогни с някой скрипт за публикуване на постове например? При WP-то само някой неъпдейтнат плъгин може да направи проблем.
 
От: Писан или CMS Блог

Ако целта ти е направа на блог - направи си на WP или някой подобен CMS
Писането би било загуба на време според мен, но ако си интусиаст - давай )
Ако целта е да блогваш реално - почни от blogspot или blog.bg или някойя друга платформа и като видиш че върви - мести го на отделен домейн.

Там най-лесно ще започнеш директно да блогваш + ти предлагат комюнити, добро индексиране и класиране - идеално да тестваш дали ставаш за блогър без да харчиш много труд по писане/инсталиране/рекламиране на stand-alone блог
 
Re: От: Писан или CMS Блог

Понякога се случва, че за една малка грешка може да пренаписван стотици редове кодове.

Sorry но по-тъпо нещо не бях чувал

@Иван Стоянов ако ти харесва да програмираш пробвай се да си направиш нещо сам, иначе си използвай нещо готово ;)
 
От: Re: От: Писан или CMS Блог

Sorry но по-тъпо нещо не бях чувал

Аз от твоето не бях чувал по-тъпо нещо. Напйлно реално е, като имаш някаква минимална грашка да пренаписваш кода от начало, ако не си изключително много добър в дебъгването, но и тогава няма гаранции, че ще се справиш по-бързо.
 
Re: От: Re: От: Писан или CMS Блог

Sorry но по-тъпо нещо не бях чувал

Аз от твоето не бях чувал по-тъпо нещо. Напйлно реално е, като имаш някаква минимална грашка да пренаписваш кода от начало, ако не си изключително много добър в дебъгването, но и тогава няма гаранции, че ще се справиш по-бързо.

Ако за минимална грешка пренаписваш целия код то тогава не само минималната грешка ти е проблема а в цялата структура и функционалност на кода ;)
 
От: Re: От: Писан или CMS Блог

Sorry но по-тъпо нещо не бях чувал

Аз от твоето не бях чувал по-тъпо нещо. Напйлно реално е, като имаш някаква минимална грашка да пренаписваш кода от начало, ако не си изключително много добър в дебъгването, но и тогава няма гаранции, че ще се справиш по-бързо.
То тогава кода ти не струва ако за една грешка ще почваш отначало
 
От: Писан или CMS Блог

Ами пренаписвам сегмента който не работи. Много по-лесно е да пренапишеш нещо отначало с повишено внимание, отколкото да търсиш някой минимален бъг. Не говорим за недоизмислен код, а за бъг при писането. Разменяш 2 оператора в 5-600 реда код. Ходи ги търси. За половин час си го пренаписал. Може аз нещо да съм сбъркан и да ми е по-лесно така, ама не мисля.
 
От: Писан или CMS Блог

Чудя се дали да си направя блог, но да е писан или с готова система. Ако е писан ще трябва да добавям новините около мен ръчно без система, защото познанията ми по php не са толкова големи :D
За блог е по-добре готова система, независимо колко си добър в програмирането:mrgreen:
 
От: Писан или CMS Блог

Разменяш 2 оператора в 5-600 реда код. Ходи ги търси. За половин час си го пренаписал.

За половин час пренаписване на 500 реда код? Сигурно може и да стане ако copy/paste от предишния код 80% или освен ако не си машинопист и пишеш код без да мислиш просто за норматив.

Подмяната на 2 оператора с други та дори на повече става много по-лесно и по-бързо пък и по-интересно като дебъгнеш и видиш къде бъркаш отколкото да пренаписваш всичко наново ;)
 

Горе