Писмо до Дянков

От: Писмо до Дянков

Дам пак се изроди темата - с лафове герберини, гробове, негативизми, вафли и т.н - просто си личи колко крайни мнения се вадят, без да се чете, кой какво писал. Обективизма липсва. Е добре правете един рефердум да се отписваме от ЕС, НАТО и да сменим името на Народна Република България щом явно искате цялата инициативност от д-вата да иде и тя да ви оправи.

Само да вметна това са типичните методи на политиците да се отмести фокуса на вниманието от важните цели и проблеми. Няма значение кой е там горе, докато не се разбере че всичко зависи от хората няма се оправят нещата. Проблема е че никой не знае какво иска, но пък плюе по всичко без грам аргументация.

Айде със здраве, че и вечерта почва :D
 
От: Писмо до Дянков

Дам пак се изроди темата - с лафоде герберини, гробове, негативизми, вафли и т.н - просто си личи колко крайни мнения се вадят без да се чете. Е добре правете един рефердум да се отписваме от ЕС, НАТО и да сменим името ни на Народна Република България щом явно искате всичко от д-вата да иде.

Блеки, стига бе братле, нима не виждаш какво става. Погледни малко и от другата страна стига гледа като икономист. :(
 
От: От: Писмо до Дянков

Т
Отиваме с един приятел в общината да се занимаваме с бюрократични тъпотии. Едни опашки се извисили, ония се шматкат наляво-надясно и не си вършат работата. 20 овце на едната опашка стоя и си мрънкат и псуват под носа. Ние обаче сме от типа пълни идиоти и ги направихме на г*з цялата администрация, навряхме на кучето в ауспуха. И на пук на логиката, че с думи нищо не става да видиш как се разработиха из един път. :)

Европеец!Тъй де ще работят,за какво сме ги избирали!
как искам за момент да стана гръг и да се вдигнем и да махнем ЕУ и АЕЦ и Бат Бойко да си ени е примиер!
 
От: От: Писмо до Дянков

Европеец!Тъй де ще работят,за какво сме ги избирали!
как искам за момент да стана гръг и да се вдигнем и да махнем ЕУ и АЕЦ и Бат Бойко да си ени е примиер!

Ето Блеки, кой си е хпнал фафлата. :lol:

До автора оди ставай "гръг" нямаш място в България щом не си Българин!
 
От: Писмо до Дянков

Блеки, стига бе братле, нима не виждаш какво става. Погледни малко и от другата страна стига гледа като икономист. :(

А като какъв да гледам?! Аз виждам какво има около мен успяли хора, хора с бизнеси, инциативни хора - хора които са умни интелигентни и виждат пропагандите който ни бълват. Или да мисля като:

Като крадец ли да гледам?! Като жардам ли да гледам?! Като крайно негативен човек ли да гледам?! Като един пукъл ли да гледам дето вини всички за всички неупсехи в живота си но не и себе си?!

Видимо се вижда колко се водят за носа, щом Дянков е виновен за целия разпад и колко се вижда от пред. Ако виждаш малко по различно, да видиш малко по различно икономически или бизнес, не ляво с масата, ще разбереш много неща.
Нещата са такива, че след няколко години ще живеем много по-добре и то няма да е благодарение на велика политка а това ще е просто новото завъртване на колелото - в икономиката има нещо наречено бизнес цикъл - няма такова понятие като вечен разтеж както мислиха всички и няма да има вечен спад и песимизим както мислят сега всички. Сега разбираш ли що аз не съм подвластен на това и няма как да симпатизирам на масата(няма как да симпатизирам, на този който не желае промени живота и да почне се бори за това).

Масата винаги ще е от натакована страна. Нима си мислите че БГ е ада на земята е Африка е Рая? Нима си мислите че всеки денвно умират стотици хора от глад, а ние изхъвляме стотици кг на боклука храна. Нима си мислите че нито един не изпита това което ние сега? Нима си мислите че никой от PIGS не реве, че му се разваля живота и разбира че остава на пондиелника. Нима си мислите, че само ние сме най-зле, а по целия свят стотици хиляди не протестират за промени. Нима мислите ще сменим ГЕРБ с някой друг и всичко ще цъфне?! Как ще цъфне като над 80% от политиците са от началото на демокрацията и благодарения на тях ние сме на това дередже. В момента текущата конюнктура е като поувебник станала, просто трябва се отвори един учебник по макроикономика и се чете. Но щом ви е лесно добре тогава гадно копелнце Дянков е виновен - някак си като го каза се възнесох и живота ми придоби смисъл.

П.С. Не визирам никой лично - просто моето допринасяне за крайния песимизъм на българина. Трябва разивя някой път тази тема по обстойно, защото съм 100% убеден че масата и е кеф да изкарва проблемите си от мухата слон, да вижда черно и някак си да получва кеф от това.

П.С. 2 Ганстер Уни ок. Викам пак сте ме пуснали под общ знаменател :D
 
Последно редактирано:
От: Писмо до Дянков

А като какъв да гледам?! Аз виждам какво има около мен успяли хора, хора с бизнеси, инциативни хора - хора които са умни интелигентни и виждат пропагандите който ни бълват. Или да мисля като:

Като крадец ли да гледам?! Като жардам ли да гледам?! Като крайно негативен човек ли да гледам?! Като един пукъл ли да гледам дето вини всички за всички неупсехи в живота си но не и себе си?!

Видимо се вижда колко се водят за носа, щом Дянков е виновен за целия разпад и колко се вижда от пред. Ако виждаш малко по различно, да видиш малко по различно икономически или бизнес, не ляво с масата, ще разбереш много неща.
Нещата са такива, че след няколко години ще живеем много по-добре и то няма да е благодарение на велика политка а това ще е просто новото завъртване на колелото - в икономиката има нещо наречено бизнес цикъл - няма такова понятие като вечен разтеж както мислиха всички и няма да има вечен спад и песимизим както мислят сега всички. Сега разбираш ли що аз не съм подвластен на това и няма как да симпатизирам на масата.

Масата винаги ще е от накована страна. Нима си мислите че БГ е ада на земята е Африка е Рая? Нима си мислите че всеки денвно умират стотици хора от глад, а ние изхъвляме стотици кг на боклука храна. Нима си мислите че нито един не изпита това което ние сега? Нима си мислите че никой от PIGS не реве, че му се разваля живота и разбира че остава на пондиелника. Нима си мислите, че само ние сме най-зле, а по целия свят стотици хиляди не протестират за промени. Нима мислите ще сменим ГЕРБ с някой друг и всичко ще цъфне?! Как ще цъфне като над 80% от политиците са от началото на демокрацията и благодарения на тях ние сме на това дередже. В момента текущата конюнктура е като поувебник станала, просто трябва се отвори един учебник по макроикономика и се чете. Но щом ви е лесно добре тогава гадно копелнце Дянков е виновен - някак си като го каза се възнесох и живота ми придоби смисъл.

П.С. Не визирам никой лично - просто моето допринасяне за крайния песимизъм на българина. Трябва разивя някой път тази тема по обстойно, защото съм 100% убеден че масата и е кеф да изкарва проблемите си от мухата слон, да вижда черно и някак си да получва кеф от това.

П.С. 2 Ганстер Уни ок. Викам пак сте ме пуснали под общ знаменател :D

Уважавам мненията ти и ми харесват изказванията ти по икономическите въпроси, но истината е една. Българина, Българския гражданин, бизнес и всичко което го има в тази държава затъва с много сериозни темпове от как се е появило правителството на Гроб и Горепосочения "министър на финансите".

Това имах предвид, политиката на това правителство е грешна, то е некадърно да управлява една от най старите държави на стария континент, и не заслужава и какпка от моята милост.
 
От: Писмо до Дянков

Уважавам мненията ти и ми харесват изказванията ти по икономическите въпроси, но истината е една. Българина, Българския гражданин, бизнес и всичко което го има в тази държава затъва с много сериозни темпове от как се е появило правителството на Гроб и Горепосочения "министър на финансите".

Това имах предвид, политиката на това правителство е грешна, то е некадърно да управлява една от най старите държави на стария континент, и не заслужава и какпка от моята милост.

Добре, значи ще гласуваме за промяната. Проблема е че над 80% от политиците са все същите, от де ще дойде промяната?!
Навремето Станишев бе казал - какъвто е народа такива са му и политиците! Та така какво правим сменяме народа или политиците?!

А ако искаш ти кажа икономически - проблема си е пак наш - щото са нахпляри народа с кредити, за покупки на ненужни стоки.
Мога ти говоря доста, но не и за политики. Ако изолораш политиката от уравнението, найстина може си върнем старата слава, айде дори по младата става слава - от освобождението до 2та световна война.
 
От: Писмо до Дянков

Добре, значи ще гласуваме за промяната. Проблема е че над 80% от политиците са все същите, от де ще дойде промяната?!
Навремето Станишев бе казал - какъвто е народа такива са му и политиците! Та така какво правим сменяме народа или потиците?!

Да намерим някой друг някой нов, който не е от тях.
 
От: Писмо до Дянков

Да намерим някой друг някой нов, който не е от тях.

От къде ще дойде?!
Спомянм си за един - дойде от Испания. Вярно не направи много, но именно там му бе и силата, остава икономиката на самотек. След него контрол имаме.

Да дойде новия - то трябва да не е от БГ, защото е покварен от политическа действителност а и да се качи в политиката бързо ще го покварят.
Та тогава идва 2ри вариятн някой с голям гръб - но той ще защитава бизнес интереси.
Тогава ще дойде някой който краде по-малко и дава на народа - за да дойде той трябва е вън.
Проблема е че който и да е на управлението винаги ще се отчита на кукловода си.

Така че за мен надежда е именно допълнителна интеграция и отдаване на суверинитет на ЕС или да търсим някой внос. Последен вариант се изродят няколко поколения и си намерим истински държавник. А като се замисля точно такъв е бил навремето Живков.
 
От: Писмо до Дянков

Много сложно ги мислите. Що да откриваме топлата вода като в другите европейски държави са я открили вече? Просто трябва да се почерпи опит от тях как са решили проблемите с бизнеса и това, което е подходящо да се приложи и при нас. Не вервам да имат нещо против. Като се вкарат нещата в ред ще се оживи всичко. :)
 
От: От: Писмо до Дянков

Много сложно ги мислите. Що да откриваме топлата вода като в другите европейски държави са я открили вече? Просто трябва да се почерпи опит от тях как са решили проблемите с бизнеса и това, което е подходящо да се приложи и при нас. Не вервам да имат нещо против. Като се вкарат нещата в ред ще се оживи всичко. :)

100% съм съгласен. Но проблема не е политиката, т.е. самото управление. Проблема е че тука няма как пуснат кокала - а ако някой дойде сам дори и да е най-добрия политик пак ще го покварят. Затова по рано писах чистка като Пиночет - хем ще има дисциплиниращ характер хем и ободрителен характер за всички паразити.
 
От: Писмо до Дянков

Трябва ни някой който ще обещае да вкара банкерите в затвора
 
От: Писмо до Дянков

Той картофа обеща че ще вкара всички в затвора, а какво стана - До момента зорлем отърва вицето си ЦЦ на няколко пъти :)
 
От: Писмо до Дянков

Трябва ни някой който ще обещае да вкара банкерите в затвора

Това да го видя няма го повярвам.
 
От: Писмо до Дянков

Трябва ни някой който ще обещае да вкара банкерите в затвора

Трябва ни да спрем да си мълчим!
 
От: Писмо до Дянков

197567_3370689284407_514695843_n.jpg
 
От: Писмо до Дянков

Аз и в други теми съм го казал - в чужбина по новините говорят много лоши неща за България, и то свързани точно с това правителство, до като тук само ги хвалят. Мантата може да го потвърди. Значи тази зима между Януари и Април бях първо в Дания и после в Швеция, и по датската телевизия и по шведската казват че това правителство е най лошото. Мога доста материал да напиша какво мнение имат хората навънка за това сегашното правителство, но няма да ми стигне времето. Цяла Европа тръбят че Бойко е посегнал на сребърния фонд... Мога да вметна че българи като мен които имат възможността да излизат извън България често, да престояват известно време - най добре имат преглед на нещата каква е всъщност реалността, и хора като Мантата. Абсолютно Мантата е прав, защото знае какво се говори по БГ-новините и знае какво се говори по английските медии, а там казват съвсем друга истина която никога няма да я кажат по нашите новини. Хора които имат възможност да излизат навънка, или да живеят навънка и често да се връщат тук - те имат най добри наблюдения на нещата, дали има някъде в Европа криза каквато е в България. Говорим за Европа, а не за Африка. Там е друг континент.

Да - криза има, навсякъде е кризата, но има една подробност: никъде няма такава криза каквато е тук! И в Норвегия и Германия има криза, и в Дания и Швеция - да така е, тя е световна, но не чак толкова голяма колкото я описват по нашите медии че всички били като нас, а ние дори ще изплуваме...

Не знам, но който и да дойде на власт, трябва да търси съдебна отговорност на това сегашното правителство.

Какво беше първото обещание на Бойко, някой помни ли ? Първото нещо което щял да направи да намали цената на тока. А какво стана - първо 10 % и в последния ден 13 %. Предните правителства и те вдигаха цената на тока, но по 1,5 % до 2 %. Така ли беше ?! Така си беше. Бойко излъга хората! Защо трябваше да лъже че ще намали цената на тока преди да го изберат ? И защо търси вина в предишните правителства за това идиотско и незаконно спекулативно увеличение на тока, понеже те били подписали договорите ? Ами бунак с бунака ти - имаше цели 3 години и половина да им развалиш договорите, нали си на власт, нали си обещал. Дааааа ама не, защото и ти получаваш лапаницата.

А кои са тези на които са фотоволтаиците и перките - частни лица, които унищожават земеделска земя, купуват я на безценица, ( до като във Франция по закон се разрешава да се слагат такива съоръжения само на земя която е неплодородна, най вече камениста земя върху която даже и дървета не растат а само тръни и камъни ) и слагат перките и фотоволтаиците, като сключват задължителни договори с НЕК да им изкупува тока, и ние сме вътре разбира се, и то на цена каквато тия частници си кажат, няма не искаш, защото договорите с НЕК са задължителни. И после с години ние ще им изплащаме тия инвестиции. А това правителство уж обвинява предните правителства, ами много лесно да търсят вината в тоя и оня. Ами те защо не се погледнат...

Спирам до тук че се ядосвам само. Дано българина се пробуди от 22 годишния сън на "преход" и стига си я прекланял гавата, ами да вземе тоягата в свои ръце и да си извоюва свободата. :twisted::twisted::twisted:
 
От: Писмо до Дянков

Аз лично не ги харесвам защото - Първо са много некадърни (това е най некадърното правителство от Виденово време даже може да се окаже че щетите които е нанесло може да са и по големи) и второ което е най важното - ГРОБ реставрира ТОТАЛИТАРИЗМА - на тебе Блеки ти е простено да не ги виждаш тези неща защото си малък и не си живял по онези времена но хора като Вискяра дато са го яли да виждат как се реставрира тоталитарната система и култа към личността и да се кефи на тази работа не мога да го разбера.

Както е казал Сервантес - Свободата Санчо .....

За смазването на бизнеса даже и няма да говоря защото така или иначе няма да го разберете - на вас ви е достатъчно да си повтаряте че понеже е криза за това е нормално това дето се случва в държавата

Манта, манта, манта..... :) За пореден път лъжеш като дърт бесепар и лапетата тука ти се връзват на глупостите.

Ти не харесваш ГЕРБ не заради политиката им, ами мнооого преди те да почнат да управляват. Тоест това, което си написал горе - геноцид към бизнеса, тоталитаризъм и тн - са лъжи за пред празноглавци. Ти плюеше по тях много преди да направят каквото и да било.

Което означава, че истинската причина да не ги харесваш е някаква друга и тука всички по-трезвомислещи хора отдавна са се усетили каква е.

А за писмото - ясно - само пълен неграмотник може да напише такава глупост. А малоумните бабички да подскачат и да ръкопляскат отстрани, щото това е най-близко до акъла. Тия дебили и преди са били бедни и сега са бедни и ако ще Исус да дойде на власт - пак ще са същите. И все някой друг ще им е виновен, че са мързеливи и прости.
 
От: Писмо до Дянков

Ти не харесваш ГЕРБ не заради политиката им, ами мнооого преди те да почнат да управляват. Тоест това, което си написал горе - геноцид към бизнеса, тоталитаризъм и тн - са лъжи за пред празноглавци. Ти плюеше по тях много преди да направят каквото и да било.

Дай пример какво направиха ГЕРБ за малкия и средния бизнес! Вместо да го подпомагат както е във всички развити европейски страни - те го тъпчат. Дай пример, да видим какво положително са направили!
 

Горе