Питане за ключови думи

Tedi_84

Active Member
Здравейте,

има ли значение броят на ключовите думи тук:

<meta name="keywords" content=" ..........

също как е най правилно да се отделят една от друга, и добре ли е да има няколко кл. думи, които не са разделени със запетая?

Поздрави!
 
От: Питане за ключови думи

Ключовите думи изобщо нямат никакво значение в момента. Но е признак на добро възпитание да сложиш няколко думи.

Т.е това <meta name="keywords" .... не спомага по никакъв начин за индексиране на сайта?
 
От: Питане за ключови думи

Напротив, когато правилата са еднакви за всички е много добре. Навремето в зората на интернет някои да злоупотребили с ключовите думи и затова сега нямат значение. За разлика от тайтъла , където си ограничен от 60 символа и се вижда какво си написал
 
От: Питане за ключови думи

В момента там има около 60 кл думи, дали да ги намаля или да ги премахна на цяло или не пречат?
 
От: Питане за ключови думи

Аз бих казал че нямат почти никакво влияние . А дори и за Google да е никакво все пак има и други търсачки. Така че слагай си ги не пречат.
 
От: Питане за ключови думи

ха ха 60 ключови думи, ти си изписал цял роман -> според мен не повече от 10-15
 
От: Питане за ключови думи

смятай ако ползва думите в описанието то пък колко е :D

ха ха 60 ключови думи, ти си изписал цял роман -> според мен не повече от 10-15
 
От: Питане за ключови думи

Описанието си е наред, сега да ги намалям ли кл. думи или не...
 
От: Питане за ключови думи

Описанието си е наред, сега да ги намалям ли кл. думи или не...

намаляи ги, едва ли може да оптимизираш една статия по 60 ключови думи
 
От: Питане за ключови думи

Как 60 думи, човече??? <meta name="keywords" content="" /> вече не може да ти донесе положителен резултат за пред Гугъл, но със сигурност с тези 60 думи е способен да ти донесе отрицателен. Това си е чиста форма на спам. Аз слагам не повече от 5-6 думи на страница. Ако трябва да избирам дали да сложа 60 думи или изобщо да не използвам тага, ще избера второто.
Ето един example.

Ако имаш страница-категория в е-магазин, в която продаваш летни обувки, мета Keywords може да изглежда например така:

<meta name="keywords" content="летни обувки, сандали, чехли, джапанки" />

И разбира се ако имаш друг вид лятна обувка, я добавяш в списъка. Както Беджев Стил каза, този таг е по-скоро признак на добро възпитание. Впрочем, наистина, колко ти е дълъг <meta name="description" content="" /> ?
 
От: Питане за ключови думи

Как 60 думи, човече??? <meta name="keywords" content="" /> вече не може да ти донесе положителен резултат за пред Гугъл, но със сигурност с тези 60 думи е способен да ти донесе отрицателен. Това си е чиста форма на спам. Аз слагам не повече от 5-6 думи на страница. Ако трябва да избирам дали да сложа 60 думи или изобщо да не използвам тага, ще избера второто.
Ето един example.

Ако имаш страница-категория в е-магазин, в която продаваш летни обувки, мета Keywords може да изглежда например така:

<meta name="keywords" content="летни обувки, сандали, чехли, джапанки" />

И разбира се ако имаш друг вид лятна обувка, я добавяш в списъка. Както Беджев Стил каза, този таг е по-скоро признак на добро възпитание. Впрочем, наистина, колко ти е дълъг <meta name="description" content="" /> ?

<meta name="description" content="" />

това е 1 изречение. Намалих ги, благодаря на всички за съветите.

Поздрави!
 
От: Питане за ключови думи

Ако си извлечеш тайтъла и го генерираш на това място според мен няма да имаш проблем, аз правя така и ме устройва.
 

Горе