Питане за стоковата борса

От: Питане за стоковата борса

Аз не мога да разбера защо очквате да прочетете някъде "как се правят пари". Нали ако имаше такава книга всеки щеше да я чете и да прави пари. Всички учебници и книги са само теория. Трбва да се опарите няколко пъти за да се научите. Ето и хората с Форекса могат да потвърдят, че не е чак толкова лесно както го пише по книгите, събираш няколко коефицента и готово. Трябва много опит и рутина.
 
От: Питане за стоковата борса

Много си прав ! Но хората или ги мързи да я прочетът или са вечно критично настроени.ПРОЧЕТЕТЕ ГИ и тогава ще имаме база за коментирари ! Така да си лаламе няма смисъл!!ТЕЗИ КНИГИ НЯМА ДА ТЕ НАПРАВЯТ БОГАТ !
Всеки предценява как да уползотвори времето си. Аз просто не искам да си пълня главата с глупсти, защото ако бяха толкова полезни щяха да се използват в университетите... до сега нито един сериозен финансов блог не съм чул да я споменава... а и аз лично не вярвам.

Ако ти сам не предприемеш нещо никой няма да ти го даде даром ;)Тука в бг не ми харесва също това ,че всички са много песимистично настороени винаги присъстват отрицания не мога, не знам, не става,не възможно и тн.Всичко е застинало движи се мудно има много бедност,простотия,комплексарщина,завист и това те убива,убива всяка мотивация ,всеки стремеж да израстваш . НО ИМА НАДЕЖДААА

Това за България е вярно. Добре, че не живея в България, но пък тук в европа е другата крайност... търчат напред с главата без да мислят много... общо взето са водени от емоцията, обаче само да знаете колко ги мързи (като изключим германците и австрийците).
 
От: Питане за стоковата борса

Всеки предценява как да уползотвори времето си. Аз просто не искам да си пълня главата с глупсти, защото ако бяха толкова полезни щяха да се използват в университетите... до сега нито един сериозен финансов блог не съм чул да я споменава... а и аз лично не вярвам.

Няма как да видиш да го преподават в унитата по простата причина, че се разминават много като идеи. Всеки даскал гледа да си кара по учебника и се преподава само теорията. Докато книгите наблягат на опита от проба - грешка.
 
От: Питане за стоковата борса

защото ако бяха толкова полезни щяха да се използват в университетите

Твърдиш, че в университетите се учат полезни неща, които могат да се научат само там; единствения правилен начин да се учи е да се посещава университет, защото в програмите на университетите са включени само най-полезните неща и няма по-добра алтернатива от университета? Макар, че не го пишеш точно така, читателят остава с такова впечатление.

Нали ако имаше такава книга всеки щеше да я чете и да прави пари.

Това не е така. Дори и да допуснем невероятната възможност, че някой ще напише книга, в която да са написани инструкции от типа "Как да направим големи пари лесно само с познанията от средното училище + познанията, които ще натрупаме от тази книга" и тези инструкции да работят във всички случаи, тази книга няма да се прочете от всички хора, даже не вярвам да се прочете от повече от 1% от населението на планетата за период от няколко години.

В същност има много книги, в които има знания, които ако се усвоят читателят може да спечели пари. Обаче тези книги не се наричат "Как да правим пари". Заглавията им са съвсем други!

Ето три примера на такива книги:
programiranesperl.jpg
1096t1.jpg
elektromaterialoznaniei.jpg


Разбира се прочитането само на тези три не е достатъчно. Трябва преди това да сте прочели други книги за да е възможно да възприемете информацията, която се съдържа в тези (напр. да сте завършили основно образование успешно).

Няма как да видиш да го преподават в унитата по простата причина, че се разминават много като идеи. Всеки даскал гледа да си кара по учебника и се преподава само теорията. Докато книгите наблягат на опита от проба - грешка.

Въпросната "теория" не е нещо съвсем различно от това, което наричаш "практика". В практиката е задължително да познаваш т. нар. "теория", която се опитват да ти преподават (разбира се не всичката теория, която ти преподават ще намери приложение, но въпреки това се налага да я усвояваш, защото не знаеш коя точно "теория" ще ти се наложи да прилагаш на практика). Освен това разделението "теория"/"практика" е само в главите на някои. Няма ясни критерии, по които знанията да е разделят на "практически" и "теоретични".
 
Последно редактирано:
От: Питане за стоковата борса

happyslacker с "теория"/"практика" имах впредвид, че хората се учат по-лесно след като придобият опит чрез практиката. Веднага повечето хора от форума предполагам могат да потвърдят, че не са правили перфектни сайтове още от самото начало. Получава се чрез четене и после опит, след което се виждат грешките още четене и пак всичко на ново. Според мен по важно е да можеш да си извлечеш правилната информация и знания от дадено четиво, които биха ти свършили най-полезна работа и после да се опиташ ги приложиш. А ако не стане, се налага да се седне и да се види къде са сгрешките, да се поправят, да се видят новите и те да се поправят. Четенето си върви ръка за ръка с практиката. Винаги трябва да има и от двете понеже ако само се чете, знаеш няма да има никакъв реален резултат, а ако се разчита само на якото блъскане пак няма да се стигне до никъде, защото най-вероятно няма да може да се открият допуснатите грешки.

Но предполагам, че и ти можеш да потвърдиш - Бързи и лесни пари няма (освен измама)
 
От: Питане за стоковата борса

Зависи какво значи "бързи" и какво значи "лесни". За някои лесни и бързи пари е да спечелиш 1 милион от хазарт, за други лесни и бързи пари е да спечелиш 1 милион за 10 години работа като работиш по 4 часа на ден.
 
От: Питане за стоковата борса

По-нагоре имаше из мненията за тото милионерите и спечелените с късмет пари. Има хора, които си живеят от хазарт, но при тях знаеш, че това си е професия и играта им няма нищо общо както тази на обикновенните хора. Има и певици които по цял ден си чешат .... вечерта изпеят няколко песни и те ти пари за мола на другия ден и се чудят какво да си купят, а в същото време някои си сцепват гза от работа и зимат по-малко. Ако им резнат Пайнера какво става с тях. Ето аз днеска цял ден стоя да одобрявам сайтове понеже предния собственик не си е свършил работата, но знам за какво го правя после и 5 лв да изкарам знам как са дошли. За да спечелиш 1 милион, знаеш че трябва доста да се постараеш за да имаш основа, която да надграждаш, а не да ги спечелиш и да живееш 1 година и после пак смукане от пръстите.
 

Горе