Питане за функционалност в онлайн магазин

cvetin

Member
Здравейте, интересувам се любителски от изработка на онлайн магазини и наскоро в една тема прочетох:
"Магазина е НАПЪЛНО АВТОМАТИЗИРАН (базата с продукти се обновява на всеки 24 часа и е синхронизирана с базата на един от вносителите)"
Имам питане към по вещите в занаята, как се случва това. Какъв скрипт, плъгин или нещо подобно се ползва. Как става тази синхронизация с базата на друг магазин?
В коя от популярните платформи като Opencart, Prestashop, Woocommerce, Magento е най добре и може да се получи подобна функционалност?
Не че ми е жизнено важно, но ми стана интересно как се случва това, а може да бъде и полезно при Дропшипинг.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Не е особенно трудно да се праща sql или xml файл с наличностите и един скрипт пригоден конкретно за дадения магазин да обновява информацията. Трудното е това да се прави в реално време, на минутата, а не на 24 часа. Малко въшкава работа е да връзваш складовата си програма с онлайн магазини на дропшипърите.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Това може да се направи, когато системата за магазина се свърже със системата за контрол на наличноста в обекта. Т.е. скрипта автоматизира данните в сайта, като взима данните от базата данни на складовата програма.
При Opencart, Prestashop и Magento ще трябва да се направи плъгин(модул) за системата, която да синхронизира базата данни на онлайн магазина с тази на складовата програма.

Да спомена, това може да се прави на всяка 1 минута или при всяка покупка, или каквато и да е промяна в едната база данни.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Разбирам, явно не е лесна работа. По скоро си мислех, дали няма някакъв модул готов само да се интегрира в системата. Не че ми трябва на мен в момента, ей така от любопитство ми се искаше да знам как се случват нещата.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Разбирам, явно не е лесна работа. По скоро си мислех, дали няма някакъв модул готов само да се интегрира в системата. Не че ми трябва на мен в момента, ей така от любопитство ми се искаше да знам как се случват нещата.

Няма как да има такъв модул. Защото трябва да се направи по структурата на базата данни на складовата програма. Но пък може да има, ако складовата програма е готово решение и има модули към нея, то тогава трябва да прегледаш модулите дали няма такъв, ако няма значи трябва да се създаде. Като цяло работата е да се направи синхронизацията на базите данни. Ако ще е на 24 часа един път, не е толкова сложно, но за live синхронизация - тогава става по-сложно.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Няма модул, защото всеки доставчик работи с различна складова система, отделно дето има 15 различни CMS -а за e-commerce . Как да стане all in one според теб?
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Има модул. Виждала сам го инсталиран и работещ в един украински сайт. Вързан беше към няколко едровика с еднакви артикули(маркови спорни стоки) и когато крайния клиент отваря продукта става една много сложна история и се взима най-добрата цена и тя се дисплейва. Междувременно базата данни се ъпдейтва за този продукт само. На опенкарт е и модула е много популярен в руската сглобка, но не си спомням името му. Естествено може да работи и само с един едровик и тогава ще е точно това за което иде реч.

Ето тук е: Автоматическая обработка прайс-листов. Наполнение магазина товарами v.6.3
 
Последно редактирано:
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Но е само за Open Cart нали?... Аз съм фен на Magento обаче и не ми върши работа. Колегата до мен е класик и все още си чука главата със Zencart, щото някой го е излъгал, че бил най Google Friendly. Имам и мазохисти сред моите клиенти, които ползват SummerCart, за него дали има такъв модул вързан със складовите програми на повечето доставчици?!? Нещо за мърчандайзинга примерно, тристранни доставки?!? Преизчисляване на отстъпки при по-голям обем.

Сравняване на цени по предварително подадени данни я в xml, я в csv може да направи всеки начинаещ php ученик. Разсъждавайте малко като техничари, не като windows lusers.
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Свържи се с колегата СТАН той ще ти помогне за пълно решение под opencart
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Сравняване на цени по предварително подадени данни я в xml, я в csv може да направи всеки начинаещ php ученик. Разсъждавайте малко като техничари, не като windows lusers.
Виж хубаво какво може този модул и кажи,че начинаещ го е правил.
Полный комплекс программ для наполнения и ведения интернет магазина, построенного на платформе OpenCart (ocStore).

Что нового в версии 6.3

Установка модуля одним нажатием (сделал Инсталятор) Ура!
.
При автоматическом создании категорий, теперь подгружаются и картинки. NEW
Гибкая загрузка и обновление атрибутов. NEW
Загрузка/обновление атрибутов на двух языках. NEW
Автоматическое создание папок для фото для страницы "Данные" в форме поставщика. NEW
Удаление слишком коротких описаний в товарах. NEW
Экспорт Скидок и фото Категорий. NEW
Установка минимального заказа. NEW

.
Комплекс включает:
- точный Парсер, позволяющий уверенно загружать товары со сторонних сайтов, прямо в магазин.
- одновременный парсинг товара по частям с разных сайтов (фото, дополнительные фото, описания, атрибуты, названия, цены, артикулы).
- импорт из прайс-листов новых товаров и обновление цен и остатков существующих (проблема дублей решена).
- автоматический выбор поставщика по минимальной цене на один и тот же товар.
- автоматическая установка цен на товары на основании анализа цен конкурентов.
- загрузка и обновление опций. Поддерживаются "Связанные опции".
- обновление фото и описания товара по критерию качества - know how!
- вычисление маржи, в зависимости от величины цены (по ценовым диапазонам) или в зависимости от категории товара по ценовым диапазонам.
- автоматическая загрузка товаров одновременно в несколько категорий.
- автоматическое создание категорий в магазине с учетом их вложенности.
- автоматическое создание атрибутов, значений опций и производителей на основании данных из прайс-листа.
- автоматическое создание seo-данных и seo-url для товаров, категорий и производителей, по seo-стандарту.
- загрузка "похожих" товаров, и товаров со специальной и скидочной ценой.
- Библиотека связанных Артикулов know how!
и многое другое.

Полное описание - здесь. Прочтите, убедитесь, что модуль вам подходит!!!

Ограничения хостинга по тайм-лимиту (при загрузке или обновлении большого количества товаров) успешно игнорируются, как и раньше :ugeek:

Дополнительные функции.
Экспорт - переезд на новый хостинг, на новую версию OpenCart или, вообще, на другой движок:
- экспортирует товары в транс-платформенные, логические прайс-листы, которые можно, в последствии, загрузить куда угодно.
- позволяет экспортировать частями: по поставщикам, по категориям, по производителям, по дате обновления товара, даже, по наличию определенного атрибута в товаре.

Включение/выключение/удаление:
- при обновлении прайса, автоматически включает товары, с ненулевым остатком.
- выключает товары, у которых 0 на остатке (по запросу).
- удаляет товары, которые давно не обновлялись (по запросу).

Наводит порядок а атрибутах, подготавливает для использования Фильтра:
- "распечатывает" полную картину атрибутов и их значений, дает возможность все это исправить, стандартизировать и загрузить обратно.
- освобождает дубли атрибутов в Админ, для их удаления (переписывает товары к одному атрибуту из двух, одинаковых по названию).
- добавляет атрибуты в товар и заменяет значения существующих атрибутов.
- обновляет Производителя в товаре.

Встроена функция "Найти и заменить":
- в значениях атрибутов (найти: Ггц, заменить на Ghz).
- в описаниях (Монитор 24" на 24").
- в названиях товаров.
- в seo-h1
- в Title
- в meta-описаниях.

Есть функция переноса из категории в категорию и распространения товаров на другие категории.

Фото:
- удалить одинаковые фото в товаре.
- физическое удаление неиспользуемых фото.
- добавление дополнительных фото и замена главного.

Преобразование описаний в "авторский" вид, до 35% уникальности.
И многое другое.

Аз затова казвам:
става една много сложна история

Защото докато оправях един филтър на един сайт имах възмойност да му погледна настойките в админа.
Абе само упътването му е 67 страници.:cry:
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

ОК питам те директно, защото явно говорим на различни езици. Това руско чудо, чийто упътване те е домързяло да прочетеш (въпреки, че 67 страници документация не означават 1000 реда код) СТАВА ли да се интегрира с Magento или PresstaShop примерно или е само за OpenCart (rexcart) ?!?
 
От: Питане за функционалност в онлайн магазин

Полный комплекс программ для наполнения и ведения интернет магазина, построенного на платформе OpenCart (ocStore).
Очевидно е за опенкарт.
 

Горе