Питане за Disavow links

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте, знаещи и можещи уебмастъри! :)
Имам два въпроса свързани с Disavow links.
Сайтът ми е на една година, гугъл ранг 2,
23.86 Domain Authority (авторитет на сайта max 100)
35.07 Page Authority (авторитет на страницата max 100)
2499 линка към страницата на сайта със SEO стойност
2505 линка общо към страницата (вкл. вътрешни)
4.55 mozRank (max 10)
Alexa ранг за популярност: 14 063 469
Alexa трафик ранг: 12 634 900
По принцип добре се класира по ключови думи и фрази, но при такъв голям брой беклинкове, си мисля, че би трябвало да имам по-голям ранг, а така се надявам и по-добри позиции, пък и алекса трафиг ранга ми е коварно завишен.
Ето защо си мисля, че трябва да прибегна до Disavow links.Според вас да ползвам ли Disavow links? И вторият въпрос е дали да има нещо особено при ползването на този инструмент.За какво да бъде внимателен да не объркам? Благодара ви предварително!
 
От: Питане за Disavow links

Здравейте, знаещи и можещи уебмастъри! :)
Имам два въпроса свързани с Disavow links.
Сайтът ми е на една година, гугъл ранг 2,
23.86 Domain Authority (авторитет на сайта max 100)
35.07 Page Authority (авторитет на страницата max 100)
2499 линка към страницата на сайта със SEO стойност
2505 линка общо към страницата (вкл. вътрешни)
4.55 mozRank (max 10)
Alexa ранг за популярност: 14 063 469
Alexa трафик ранг: 12 634 900
По принцип добре се класира по ключови думи и фрази, но при такъв голям брой беклинкове, си мисля, че би трябвало да имам по-голям ранг, а така се надявам и по-добри позиции, пък и алекса трафиг ранга ми е коварно завишен.
Ето защо си мисля, че трябва да прибегна до Disavow links.Според вас да ползвам ли Disavow links? И вторият въпрос е дали да има нещо особено при ползването на този инструмент.За какво да бъде внимателен да не объркам? Благодара ви предварително!

Хората са казали: Щом нещо работи не го пипай.

Броят на беклинковете не е важен е тяхното качество. Казваш, че се класираш добре. Продължавай в тази посока да работиш.
Алексата може да се манипулира.
Не ти трябва да си играеш с този инструмент.
Пиши си хубаво съдържание и гледай да откраднеш трафик и по нови фрази и думи. :)
 
От: От: Питане за Disavow links

Хората са казали: Щом нещо работи не го пипай.

Броят на беклинковете не е важен е тяхното качество. Казваш, че се класираш добре. Продължавай в тази посока да работиш.
Алексата може да се манипулира.
Не ти трябва да си играеш с този инструмент.
Пиши си хубаво съдържание и гледай да откраднеш трафик и по нови фрази и думи. :)
Знам, че качеството на линковете е важно и точно за това реших, че трябва да намеря "лоши" линкове към сайта и да ги махна... :)
А само със съдържание ли мога да си подбрявам класирането?Не се ли влияе и от ранга, който от своя страна не зависи ли от ранга на линквете към мен???
 
От: Питане за Disavow links

Благодаря, Барни Стинсън!Опасен е като стриптизьорка?... :)

По-скоро като да започнеш да зачеркваш телефонни номера на жени от телефона си пред жена си. Ще започне да пита от къде ги имаш и подобни неща ;)
 
  • Like
Реакции: bizz
От: Питане за Disavow links

Не си прави експерименти, особено с този инструмент. Щом сайта върви добре, не го пипай, че ще има да се чудиш после как да го оправиш!
 

Горе