Питанка относно магазин тип "левче"

От: Питанка относно магазин тип "левче"

Ако не пробваш няма как да разбереш дали ще потръгне. Успех!
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Успех и от мен, ако не се оакаш нещо брутално е сигурно, че ще успееш, защото в повечето случаи става на въпрос за супер добри надценки. Наслука, дано удариш кьоравото.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Надценки има големи ако внасяш. Ако купуваш от кварталния склад няма как да слагаш големи надценки защото хората не пасат трева.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Ами сега се сещам например за къси гащи от Китай (да, внос, забравих да отбележа). Понякога идват на под 2 лева бройката с разходите и се продават по 10 кинта примерно и ги купуват, ама само с директни посещения в Китай при производител, за да договориш добро качество на сносна цена.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Никой не го пита колко е голям магазина. Някоя малко магазинче с 2000лв ще го нафрашка. Голяма площ с много регали имат нужда от десетки хиляди левове и то само за търговската част и отделно за склада.

Успех и от мен - за такъв магазин е важен района.
 
От: От: Питанка относно магазин тип "левче"

За Варна мога да дам информация за домашни потреби и перилни препарати както и козметика.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

5000 са много малко. Ако магазина е около 30 квадрата сумата да напълниш стелажите е поне 12-13 хиляди лева. Илиянци не е варианта, който търсиш, цените на едро на някои стоки са двойно по-скъпи от складове в други градове. Пиши на лични ако се интересуваш от адреси и фирми за пазаруване
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Ако си от Варна , мога да те насоча правилно към 3 склада. Двата са на ЖП гарата , другият е до Varna Towers.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Благодаря ви за отделеното време!

Какво време - никой не ти дава ЛОГИКАТА на този бизнес - дават ти просто съвети :) нема лошо. Чакай да си сипя ракия...........

1 - правиш списък на продуктовата гама
2 - превръщаш магазина в склад - нещо като Била - Метро...
3 - гледай да нямаш над 1 лв цена - защото почнаха вече 90% в тая ниша от Търговците да си правят пишки с бранда "Всичко за 1 лв" а това, че са некадърни да продават си е друг процес.....
4 - Онлайн магазин задължително да стартираш 1-3 месеца след Офлайн магазина
5 - Златното правило: Купуваш комплект от 30 вилици за 20 лв - махаш опаковката и ги продаваш по 1 лв :) така правиш с всичко до което можеш да се докопаш.........
6 - колкото по-дребни неща продаваш - толкова по добре печелиш - направиш ли продуктов списък с над 300 000 продукта - можеш да си наемеш и вече 1 работник / жена пред пенсия :) посре остава пак при теб на работа, но падат осигуровките.
7 - не търси фирми - търси държави: Индия - Китай - Тайланд - Турция - Арабският полуостров и т н..... с Българите можеш да работиш в тесни ниши като: Прежди - Игли - Копчета - и бля бля бля бля..............

Ама нека все пак не описвам 100 години - нека това да са е посто 1 година от твоят бизнес.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Какво време - никой не ти дава ЛОГИКАТА на този бизнес - дават ти просто съвети :) нема лошо. Чакай да си сипя ракия...........

1 - правиш списък на продуктовата гама
2 - превръщаш магазина в склад - нещо като Била - Метро...
3 - гледай да нямаш над 1 лв цена - защото почнаха вече 90% в тая ниша от Търговците да си правят пишки с бранда "Всичко за 1 лв" а това, че са некадърни да продават си е друг процес.....
4 - Онлайн магазин задължително да стартираш 1-3 месеца след Офлайн магазина
5 - Златното правило: Купуваш комплект от 30 вилици за 20 лв - махаш опаковката и ги продаваш по 1 лв :) така правиш с всичко до което можеш да се докопаш.........
6 - колкото по-дребни неща продаваш - толкова по добре печелиш - направиш ли продуктов списък с над 300 000 продукта - можеш да си наемеш и вече 1 работник / жена пред пенсия :) посре остава пак при теб на работа, но падат осигуровките.
7 - не търси фирми - търси държави: Индия - Китай - Тайланд - Турция - Арабският полуостров и т н..... с Българите можеш да работиш в тесни ниши като: Прежди - Игли - Копчета - и бля бля бля бля..............

Ама нека все пак не описвам 100 години - нека това да са е посто 1 година от твоят бизнес.
Малко си говориш наизуст, айде да сме врели и кипели и в този бизнес с няколко магазина. Ако продаваш всяка стока за левче трябва да имаш страшен човекопоток, за да оцелееш. Ако имаш реални 100 продажби за деня с цени само за левче си фалирал за има няма няколко месеца. Не казвам, че не трябва да има цени и за левче, има много стоки с по-ниска себестойност и продажна цена, но без стоки, които надвишават 5-10-20 лева просто трябва да има много клиенти всеки ден, за да се печели
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Човеко потока се управлява - ражда и диктува. Човеко потока е нещо, което вие създавате :) ако сте майстори печелите - иначе просто оцелявате. Ако не разчитате на Интерент и на Социалните мрежи и на Форуми и групи и сайтове за обяви - тоест всички канали за монетизация :) ако продавате всичко, което и всички продават.......... няма да ви е лесно.

Във всеки цветарски форум трябва да имате акаунт
Във всяка група у ФБ трябва да сте абонирани, която е на ниво цветя - градина и памперси
Бизнеса трябва да е сред човеко - ПОТОКА....................... това е Логиката иначе е просто оцеляване.
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Човеко потока се управлява - ражда и диктува. Човеко потока е нещо, което вие създавате :) ако сте майстори печелите - иначе просто оцелявате. Ако не разчитате на Интерент и на Социалните мрежи и на Форуми и групи и сайтове за обяви - тоест всички канали за монетизация :) ако продавате всичко, което и всички продават.......... няма да ви е лесно.

Във всеки цветарски форум трябва да имате акаунт
Във всяка група у ФБ трябва да сте абонирани, която е на ниво цветя - градина и памперси
Бизнеса трябва да е сред човеко - ПОТОКА....................... това е Логиката иначе е просто оцеляване.

Прави си, не съм виждал магазин за левче без страница в Туитър, Фейсбук, Пинтерест и още няколко десетки социални мрежи :) а има много вериги от тях с над 20 магазина в страната. Каква ракийка пийваш, че нещо ми се вижда съмнителна?
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Каква ракийка пийваш, че нещо ми се вижда съмнителна?

Запознай се с Лили или Бакалията на ЛилитУ - една невероятна жена - върти сама това магазинче, където намирам всичко и то на адски различен вкус и качество.

BxWNSd7IQAAqrvs.jpg


Снимката е от Туитър акаунта ни :)

За пръв път при нея намерих селски хляб - онзи малък с твърда кора и адски топъл и ухаещ - като зареди 3 каси и магазина се изпотява / стъклото.

Посъветвах я да си купи нова кафе машина - защото наоколо всички кафета ползват стари и кафето беше пикня и за 4 месеца каза, че е изплатила машината и ми даде 1 месец черпня :)

Продава и плодове и зеленчук :) адски вкусни маслини има :)

И класиката - дава на ВЕРЕСИЯ ей жив да не бях да намеря все още бизнес, който дава на ВЕРЕСИЯ :)

Ракията и е убииствена - ползва поне 5 различни източника и не липсва разнообразие :)
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Запознай се с Лили или Бакалията на ЛилитУ - една невероятна жена - върти сама това магазинче, където намирам всичко и то на адски различен вкус и качество.

BxWNSd7IQAAqrvs.jpg


Снимката е от Туитър акаунта ни :)

За пръв път при нея намерих селски хляб - онзи малък с твърда кора и адски топъл и ухаещ - като зареди 3 каси и магазина се изпотява / стъклото.

Посъветвах я да си купи нова кафе машина - защото наоколо всички кафета ползват стари и кафето беше пикня и за 4 месеца каза, че е изплатила машината и ми даде 1 месец черпня :)

Продава и плодове и зеленчук :) адски вкусни маслини има :)

И класиката - дава на ВЕРЕСИЯ ей жив да не бях да намеря все още бизнес, който дава на ВЕРЕСИЯ :)

Ракията и е убииствена - ползва поне 5 различни източника и не липсва разнообразие :)
То и хляб и зеленчук и стоки за левче ти трябва поне по-голям магазин като квадратура. Лошо няма, но човека още в началото е споделил, че иска с малка инвестиция да направи нещо. А хляб, зеленчуци и стоки за левче са доста несъвместими за мен ако искаш магазина ти да е подреден и да има някакъв приличен вид. Интересно ми е какво пише в Туитъра на този всичкоимащ магазин :) "Айде на топлия хляб", купете си и дамски превръзки докато си избирате от пресните краставици докато аз ВИ правя кафе. Ти сериозно ли :) ...
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Подиграваш ми се два пъти в тая тема - не е гот. Просто ти отговарях на темата за ракията. Адски малко хора имат качествени източници - на качествени стоки в София. Женският пазар не е за всички. В бизнес нишите има десетки малки фирмички, които имат примерно за клиенти 20 магазина и осигуряват от този приходен оборот целият си бизнес и не търсят да се наместят в Била - Кауфланд и т н....

Оффф
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Подиграваш ми се два пъти в тая тема - не е гот. Просто ти отговарях на темата за ракията. Адски малко хора имат качествени източници - на качествени стоки в София. Женският пазар не е за всички. В бизнес нишите има десетки малки фирмички, които имат примерно за клиенти 20 магазина и осигуряват от този приходен оборот целият си бизнес и не търсят да се наместят в Била - Кауфланд и т н....

Оффф
Не се подигравам, разбрал си ме грешно. Просто човека питаше за стоки за левче ти разми темата с квартално магазинче някакво с хляб, консерви, домати и краставици. Това гот ли беше? Ако не можеш да помогнеш просто не пречи :) с най-добри чувства го казвам ;) . Какво разбираш ти под магазин за левче. Казваш в началото, че не можело да се продава над 1 лев а после обърна темата вече на бакалия?
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Ок, заеби... човека да си прецени. Ако искате премахнете мненията ми - нема да рева. Проблема си е на човека. А ако ти не можеш да направиш на всеки твой магазин акаунт в Социалните мрежи не е мой проблем - сладкарници Неделя може :)
 
От: Питанка относно магазин тип "левче"

Аз мога да направя всичко :) въпроса е в какво има смисъл да се прави, за да не се губи ценно време, което да се оползотвори по друг смислен начин, носещ приходи. Ако искат админите да делнат и моите мнения от темата, че наистина прекалихме с разговори не по темата :) Зооманиак Наздраве :)
 

Горе