Платеното присъствие в Golden Pages - струва ли си все още?

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от bormanbg, Февру 26, 2019.

Тагове:
  1. bormanbg

bormanbg Active Member

Рег.:
    Окт 26, 2010
    Съобщения:
    413
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Професия:
    www.borman-bg.com
    Място:
    Борман България
    Здравейте,

Питането ми е продиктувано от следното:
    От 4-5 години фирмата ни присъства (платено, и със снимки) в 2-3 категории на Golden Pages.
    Сега идва ред (тоест вече трябваше) да се преведат поредните 400 лв. за продължаване на годишното...парите не са преведени все още, защото в главата ми се върти едно "НО" от няколко дни.
    Погледнах преди малко "препращащи сайтове" - слаба работа - по 1-2 посещения месечно от там. Да, може и такъв да ни е бизнеса, че да няма интерес в случая на хора, които търсят конкретно в Golden Pages, ама...незнам :)
    Имайки и предвид, че вече нещата в Google се промениха и променят сериозно в последно време...
    Прави ми впечатление (разглеждайки сайта на Golden Pages) твърдението "Добра индексация
    Ние непрекъснато оптимизираме търсачката, така че рекламодателите в Golden Pages обикновено се появяват на по-висока позиция в резултатите на търсачките чрез нашия сайт, в сравнение с фирмите, които не рекламират", както и това (от една статия в 24часа от края на 2016г.) "
    По този начин Golden Pages е единственият доставчик на световната търсачка за България по отношение на услугата Google карти и Google бизнес"
    и си мисля...по-добре да не давам пълна писменна свобода на мислите си, че... :)
    Всяко едно мнение ще ми бъде изключително важно, а и не само за мен! :)

Хубав и спокоен ден на всички желая!

2. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,286
    Харесвания:
    1,221
    Точки:
    113
    За 400 лева знаеш ли колко линка ще закупиш и коло статии ще поръчаш? Не си струва разбира се.

3. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    394
    Харесвания:
    58
    Точки:
    28
    Не се занимавай с мизерниците. Те са отчаяни. Както и другия техен продукт гетлокал.

Е тези са същите
    firstpage.bg
    мизерници, този мизерник "собственика" плаща на две к*рвета да звънят по телефона и като дигне някой управител на фирма се започва нали здравейте ... же подновим ли абонамента за фирма .... както миналата година на стойност 120-360лв. и омайват как ще изтрият сайта от гоогле ако не им се плати, и онзи дето е на телефона не може да откаже и си плаща като поп. Така де вече не връзват ама преди 2 години лелел този мизерник беше изкарал за година 45-50 хил.лв. Не се връзвайте на подобни тъпаци. Ако Ви трябва позиция се доверете на доказалите се или си платете за реклама в гоогле.

Последно редактирано: Февру 26, 2019
  4. waldes

waldes Well-Known Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3,348
    Харесвания:
    667
    Точки:
    113
    Аналитикс ти отговори - за тези 1-2 посещения не си струва. По добре ги налей в оптимизация.
    Но пък от друга страна, ако дава домейна тежест........ Някой който се занимава професионално с оптимизация да отговори.

5. bormanbg

bormanbg Active Member

Рег.:
    Окт 26, 2010
    Съобщения:
    413
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Професия:
    www.borman-bg.com
    Място:
    Борман България
    Да, и аз чакам да се включи някой оптимизатор (ако се включи) :)
    Иначе относно 1-2-те посещения (в моя случай) месечно, ясно че "не ме топлят", а и са за по 1-2-3 секунди, така че не съм сигурен дали са и реални...
    Забелязах, че има пренасочвани (кила-кила) стари домейни към основния им, това преди година "вървеше", но сега...нямам идея...пък може и не те да са ги пренасочвали...

6. CryptoInvest

CryptoInvest Active Member

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    317
    Харесвания:
    99
    Точки:
    28
    Аз също мисля, че е по-добре да си закупиш за тези пари линкове, или просто да платиш на някои за оптимизация ако нямаш необходимите познания. 400 лева за присъствие просто в един сайт за година е абсурдно. Та тука има хора, които предлагат линкове от Forbes,NYT и други подобни за по 50 долара на година... Тези не са наред :D :D :D 400 лева за година лол

7. bormanbg

bormanbg Active Member

Рег.:
    Окт 26, 2010
    Съобщения:
    413
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Професия:
    www.borman-bg.com
    Място:
    Борман България
    А възможно ли е, ако се спре абонамента, да изчезне локален бизнес от Google карти като локация или описание...ако има спад в трафика на локален бизнес, ясно е че ще е от загубения/изтрит линк от Golden Pages в профила, но дали може да стане така, че да изчезне напълно.
    А някой може ли да вземе отношение по следното тяхно твърдение:
    "Добра индексация
    Ние непрекъснато оптимизираме търсачката, така че рекламодателите в Golden Pages обикновено се появяват на по-висока позиция в резултатите на търсачките чрез нашия сайт, в сравнение с фирмите, които не рекламират",
    и това (от една статия в 24часа от края на 2016г.)
    "По този начин Golden Pages е единственият доставчик на световната търсачка за България по отношение на услугата Google карти и Google бизнес"

8. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,238
    Харесвания:
    262
    Точки:
    83
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
    Линковете от всеки авторитетен сайт, релевантен на този, към който сочат, помагат за доброто индексиране. Но тук говорим за силни домейни с нисък OBL и на някаква конкретна тематика, свързана с твоя сайт. За тези пари можеш да си вземеш 1 перманентен пост в български outreach сайт, от където ще имаш и сео стойност, и трафик, и потенциални клиенти

Dafa Web и bormanbg харесват това.
  9. bormanbg

bormanbg Active Member

Рег.:
    Окт 26, 2010
    Съобщения:
    413
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Професия:
    www.borman-bg.com
    Място:
    Борман България
    Изключително полезно мнение!
    И моята логика сочи натам, но все пак си е друго да го чуеш/видиш написано конкретно поне от един човек!

Благодаря!

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice