Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте, имам въпрос. Ще се поръчват дрехи от страна членка на ЕС, но във въпросният сайт цените са с начислено ДДС, няма възможност сайта да ми предостави цени без ДДС, за да мога да го платя в България.
Фирмата ми е регистрирана по ДДС в България, и това означава ли, че след като платя ДДС в въпросната страна членка на ЕС, след като препродам стоката в България, трябва да си самоначисля ДДС-то при препродажбата й?

Благодаря предварително!
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

Кой е този сайт? Не е нормално да начисляват ДДС когато стоката е за друга държава от ЕС и получателят е регистриран по ДДС.
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

Кой е този сайт? Не е нормално да начисляват ДДС когато стоката е за друга държава от ЕС и получателят е регистриран по ДДС.
Никой не ме пита дали съм регистриран по ДДС, никой не ме пита също, че съм и фирма
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

По принцип щом купуваш като юридическо лице от друга страна членка те няма как да ти начисляват ДДС. ДДС си начисляваш ти тук в България на продажната цена. Ако въпросния сайт не е много добре запознат с тези процедури внимавай да не ти глътнат само паричките!
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

По принцип щом купуваш като юридическо лице от друга страна членка те няма как да ти начисляват ДДС. ДДС си начисляваш ти тук в България на продажната цена. Ако въпросния сайт не е много добре запознат с тези процедури внимавай да не ти глътнат само паричките!
Това е един от най-големите онлайн магазини. Със сигурност за запознати с тези неща, но регистрацията е просто попълваш полета за имена и адрес, телефон и имейл. Няма полета за фирми, изискване на потвърждаване, че фирмата е регистрирана по ДДС. Те не работят с цени на едро, не работят с търговци. Но аз ще се регистрирам като търговец, ще закупя стока от името на формата ми, те ще ми начислят ДДС-то там, ама тук в България какво да правя?
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

Явно магазина е направен за търговия с физически лица. За да получиш това което искаш - да закупиш дрехите без да ти начисляват ДДС трябва да се свържеш с търговеца и да поискаш продажба на едро.
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

Имай в предвид, че когато говорим за големи търговски марки, те имат представителства в бг които могат да ти направят проблем. А за големия магазин ако говориш за спортдайректа .... успех ти пожелавам, но ако споменеш все пак за кой магазин говориш може и някой да работи с него да ти обясни ...
 
От: Плащане на ДДС в страна от ЕС, за фирма регистрирана по ДДС в БГ

Няма начин да купи стоки от читав магазин в ЕУ с редовни инвойси където всичко е описано точно и да има проблеми с търговските марки.

От правна гледна точка не може да има проблеми - Не че не може някоя платена фуражка да му почука на вратата и да му събере стоката и после да му се налага да доказва че има сестра, но това вече са интерпретации в зоната на здрача на правовата ни държава.
 

Горе