Плащане на ДДС при Adwords/Facebook

Ти кой си да ми кажеш,дали аз имам опит и дали аз имам познания!!!???
Какъв си ти смешко!!!???
И твойте знания на какво се базират?
На наложения ти акт,защото не си знаел как да си вържеш гащите....
Ще те одрусат,като не си плащал ДДС,нито в БГ ,нито в чужбина!!!
Смешник!!!
И не чета само,а съм се консултирала и в НАП!
Ясно ли ти???
 
Последно редактирано:
Овцо, личи ти от 100 километра, че си типа като галош, не ме занимавай повече с глупостите си!

Ти кой си да ми кажеш,дали аз имам опит и дали аз имам познания!!!???
Какъв си ти смешко!!!???
И твойте знания на какво се базират?
На наложения ти акт,защото не си знаел как да си вържеш гащите....
Ще те одрусат,като не си плащал ДДС,нито в БГ ,нито в чужбина!!!
Смешник!!!
 
За съжаление опонентката е много ниска летва и няма да се получи добре. :) Но... ако има желание ... аз имам време :)

Страхотна дискусия! Отивам за пуканки, няма ли да продължите?
 
@Dara74 Явно много четеш но не успяваш да абсорбираш както трябва. Слушай какво ти говорят за да си спестиш глваоболията после. Потърси малко кога и защо се е появило прословутият челен 97а. Виж следната статия където хората са опитали да ги обяснят нещата по-добре: https://www.correctaccountbg.com/bg...registriranite-po-zdds-nepoznavaneto-na-cl97a
 
Biaroo прочетох ти и
За съжаление опонентката е много ниска летва и няма да се получи добре. :) Но... ако има желание ... аз имам време :)
Прочетох ти и други постове по темата...Там хората ти обясняват,че има MOSS и как се процедира,когато юридическо лице няма регистрация по ДДС. По-лошо! Даже твърдиш,че всички фирми дето имат сделки в ЕС трябва да са регистрирани по ДДС !
Паднах от смях!
 
Продължавай да се излагаш. Регистрацията по 97а също е регистрация по зддс, толкова ли е трудно да го разбереш!? Чудиш се как да се измъкнеш от тъпата ситуация, в която сама се навря, ама все повече се оплиташ.

Я дай цитати, че не си спомням кога някой последно ми е обяснявал нещо в този форум, което не знам?


Biaroo прочетох ти и

Прочетох ти и други постове по темата...Там хората ти обясняват,че има MOSS и как се процедира,когато юридическо лице няма регистрация по ДДС. По-лошо! Даже твърдиш,че всички фирми дето имат сделки в ЕС трябва да са регистрирани по ДДС !
Паднах от смях!
 
@Dara74 Явно много четеш но не успяваш да абсорбираш както трябва. Слушай какво ти говорят за да си спестиш глваоболията после. Потърси малко кога и защо се е появило прословутият челен 97а. Виж следната статия където хората са опитали да ги обяснят нещата по-добре: https://www.correctaccountbg.com/bg...registriranite-po-zdds-nepoznavaneto-na-cl97a
Я виж тук каво мнение си дал....!!! Значи ако продадеш услуга на чуждестранно лице,дето няма регистрация по ДДС,начисляваш му ДДС и после с МОСС превеждаш Ддсто.
Същото важи и когато чуждестранна фирма върши услуга на бг фирма без регистрация или на частно лице.

wbgActive Member
Консултирай се със счетеводител все пак, но аз го разбирам по следният начин: това е услуга предоставена по електронен път и крайният продукт от тази услуга следва да бъде реално ползвана в страната от ЕС извън България. Тогава:
Регистрираш се по MOSS: https://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/moss-scheme/index_bg.htm
Издаваш му фактура и начисляваш ДДС.
На всяко тримесечие подаваш MOSS декларация и изплащаш това събрано ДДС
Продължавай да се излагаш. Регистрацията по 97а също е регистрация по зддс, толкова ли е трудно да го разбереш!? Чудиш се как да се измъкнеш от тъпата ситуация, в която сама се навря, ама все повече се оплиташ.

Я дай цитати, че не си спомням кога някой последно ми е обяснявал нещо в този форум, което не знам?

biaaroWell-Known Member
Вътрешнообщностните сделки изискват и двете страни да с ДДС регистрация, без значение доставчик или получател на услугата си. Това ако и двете страни са от ЕС, ако клиента е извън ЕС, мисля че не е задължителна ДДС регистрация, но изчакай и друго мнение, че нямам опит там.
 
Я виж тук каво мнение си дал....!!! Значи ако продадеш услуга на чуждестранно лице,дето няма регистрация по ДДС,начисляваш му ДДС и после с МОСС превеждаш Ддсто.
Същото важи и когато чуждестранна фирма върши услуга на бг фирма без регистрация или на частно лице.

wbgActive Member
Консултирай се със счетеводител все пак, но аз го разбирам по следният начин: това е услуга предоставена по електронен път и крайният продукт от тази услуга следва да бъде реално ползвана в страната от ЕС извън България. Тогава:
Регистрираш се по MOSS: https://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/moss-scheme/index_bg.htm
Издаваш му фактура и начисляваш ДДС.
На всяко тримесечие подаваш MOSS декларация и изплащаш това събрано ДДС


biaaroWell-Known Member
Вътрешнообщностните сделки изискват и двете страни да с ДДС регистрация, без значение доставчик или получател на услугата си. Това ако и двете страни са от ЕС, ако клиента е извън ЕС, мисля че не е задължителна ДДС регистрация, но изчакай и друго мнение, че нямам опит там.

Разбирам напъните ви да ме изкарате тъпа и неориентирана,но за мен важното е ,че моите постове тук ще бъдат прочетени от много хора и ще се замислят....преди да се регистрират по ДДС. Това беше целта ми!
Бях до тук!!! :))))
 
Не сме искали да те изкарваме тъпа и неориентирана, ти само го направи, доста умело при това! :)

Именно затова се намесих и аз, за да предпазя да не подхлъзнеш някой невинен, дето ще ти се върже на глупостите!

Извинявай че ще попитам, ама с това неистово отричане на ддс регистрацията леко се усъмних... А и имате някои сходства в изказа... Мегз, ти ли си? :)


Разбирам напъните ви да ме изкарате тъпа и неориентирана,но за мен важното е ,че моите постове тук ще бъдат прочетени от много хора и ще се замислят....преди да се регистрират по ДДС. Това беше целта ми!
Бях до тук!!! :))))
 
МЕГЗ ЖА ТРЯБВА ДА Е :/
 
Какво му е на това мнение?

Ако имаш вземане/даване с клиенти от ЕС си задължен да се регистрираш по ДДС. Било то по член 96 (задължителна, когато минеш 50К оборот), член 100 (когато доброволно желаеш да се регистираш) или член 97а (когато имаш намерение да правиш сделки в ЕС)
Ако това, което предлагаш е услуга предоставена по електронен си задължен да се регистрираш и по MOSS и там важат нещата, които съм казал в цитираното мнение.

Май не успяваш да разбереш, че въпроса не е само събирането и плащането на ДДС. Например, ти, като юридическо лице без регистрация по ДДС ако решиш да рекламираш чрез Фейсбук те ще ти добавят ДДС във фактурата и ще си ги платят чрез MOSS системата към България. Проблеми за Фейсбук тука няма. Проблеми ще имаш ти когато решиш да използваш тази фактура като разход. При първата ревизия изгаряш.

Я виж тук каво мнение си дал....!!! Значи ако продадеш услуга на чуждестранно лице,дето няма регистрация по ДДС,начисляваш му ДДС и после с МОСС превеждаш Ддсто.
Същото важи и когато чуждестранна фирма върши услуга на бг фирма без регистрация или на частно лице.

wbgActive Member
Консултирай се със счетеводител все пак, но аз го разбирам по следният начин: това е услуга предоставена по електронен път и крайният продукт от тази услуга следва да бъде реално ползвана в страната от ЕС извън България. Тогава:
Регистрираш се по MOSS: https://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/moss-scheme/index_bg.htm
Издаваш му фактура и начисляваш ДДС.
На всяко тримесечие подаваш MOSS декларация и изплащаш това събрано ДДС
 

Горе