Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Weblion

Active Member
Рейтинг - 100%
36   0   0
Здравейте, колеги. Искам да поръчам стока за магазина си от този сайт – http://www.tinydeal.com. Искам да попитам по-опитните риби в бранша на онлайн магазините едно въпросче. Интересувам се, над каква сума се заплащат такси и мито, за да знам, за колко пари да поръчам стока, за да не заплащам излишни допълнителни разходи. Мерси предварително. :)
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Приготви се да чакаш доста, докато пристигнат. Над 50$ мисля, но не съм сигурна! Друг да добави или ме поправи, ако знае със сигурност.
Все пак е някакъв ориентир :)
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Приготви се да чакаш доста, докато пристигнат. :)

ползвам ги от една година насам, след поръчка на 25 ден са в пощенския клон до дома
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Е'га ти и големите бизнесмени...
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

ползвам ги от една година насам, след поръчка на 25 ден са в пощенския клон до дома

Аз една единствена рокля я чаках 40 дена... Смятай, ако бях поръчала на едро...
Странникът, какъв ти е проблемът?

п.п: Извинявам се, аз бях поръчала от Aliexpress, може би процедират различно.
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Е'га ти и големите бизнесмени...

няма нищо общо с бизнес, купувам джунджурии за дечурлигата от там, за бизнес си има али баба ком
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

няма нищо общо с бизнес, купувам джунджурии за дечурлигата от там, за бизнес си има али баба ком

Щом нямаш магазин за който да поръчваш - значи нямам предвид теб. :)


Странникът, какъв ти е проблемът?

Проблемът ми е никакъв. Просто се кефя колко "големи" бизнесмени има тук и как за своите "големи" магазини поръчват това "огромно" количество стока.
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

как за своите "големи" магазини поръчват това "огромно" количество стока.
Прав е. Не може да зареждаш за 50$ - 100$ и да чакаш да правиш бизнес, при положение че, нещо като ти свърши преждевременно за да го заредиш на ново трябва да чакаш 20-30 дена. През това време какво правим? Ако се зарежда от там с цел препродажба зареждай за колкото можеш по-големи количества и си плащай каквото трябва (въпреки че като платиш всичко ще станат на такива цени че, вероятно можеш и в България да ги намериш за толкова). Nikol89 А иначе ако си купуваш неща за теб лично без цел препродажба, молиш ги да ти напишат стойност на пратката 10$ и да отметнат че е подарък и си готова :)
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Проблемът ми е никакъв. Просто се кефя колко "големи" бизнесмени има тук и как за своите "големи" магазини поръчват това "огромно" количество стока.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аз тая тема я дъвча от известно време с един колега тука ама все си премълчавам коментарите
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Така, нямах възможност да се включа по-рано, но ако тези от вас, които ме заклеймяват като "голям" бизнесмен, си бяха направили труда да влязат в сайта ми, можеше и да им се проясни малко картинката. 8) Както сами можете да видите, в сайта ми има доста стока. Исках просто да поръчка неща от китайски сайт за проба, а ако ми харесат те, тогава вече нямаше да ме бърка митото и таксите. Просто не желая, ако продуктите (от сайта, който съм си харесала и съм му хвърлила едно оче) им са некачествени, да поръчвам на голяма сума. Спирам отговора на коментарите от типа спам и благодаря на колегите, които се включиха по темата. Лек и приятен ден от мен! :|
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Никол, ако беше уцелила правилната категория във форума за въпроса си със сигурност щеше и да спестиш и коментари. Все си мисля, че фрийленса е за оферти за работа от и за хора на свободна практика, докато категория онлайн магазини - за въпроси като твоя. Да не коментирам, че там този въпрос освен, че е дискутиран многократно, то има и отделна тема с развитие, както и линкове към повечето предходни такива.
Много/малко стока - няма значение. Ако е толкова "пълен" магазина все трябва да ги знаеш тия неща или аз бъркам!?
 
От: Плащане на мито и такси при поръчка от китайски сайтове

Здравей, lqllqlq. За категорията съм съгласна и се извинявам. Без да искам я пуснах тук. Просто исках да поръчам малко стока и от китайски сайт, за да видя първо дали ще ми харесат нещата, като едва след това да взема повече бижута. Мерси за отговора. :wink:
 

Горе