Плащане с Paypal в Prestashop-търся съвет.

cvetin

Member
Здравейте, изпитвам затруднение с разплащане с Paypal в Prestashop 1.5.6.2.
Възможно ли е на практика?
Инсталирах модула "PayPal" и зациклих.
Нужен ли е бизнес акаунт на всяка цена?
Нямам идея какво трябва да се направи.
Магазинът ще е локализиран в България и цените ще бъдат в бг лева.
Ако някой може да помогне със съвет за конфигуриране или използване на друг вид модул, ще бъда благодарен.
 
От: Плащане с Paypal в Prestashop-търся съвет.

API-то на PayPal не поддържа плащане в Уева, за това трябва да напишеш в общите си условия, че ако някой тарикат иска да плати (независимо че е от БГ) с PayPal трябва първо да смени валутата на евро или доларес (което те кефи) и да плати така.

Ти от бекенда си настрой, че пейпал ти е наличен само за тази валута и няма да имаш проблеми.

Т.е., ако съм в лева при плащане ще ти излезе само COD, а ако е сменил преди това на евракис ще му се покаже и PayPal.

Това е заради API-то на PayPal и от тях зависи да се оправи. За момента такава опция няма.
Бях срещал някакви измислени врътки из форума на престата с писане по core файловете, да се конвертира за валути които не се поддържат от апи-то, ама заеби...
 
От: Плащане с Paypal в Prestashop-търся съвет.

Благодаря "Радо' за отговора. Мислех си, че има някакъв начин както е при Opencart. Там има конвертор на лева към валутата и плащането при обявена цена в лева няма проблем. Освен това при Opencart не се изисква биснес акаунт и става само с полълване на мейла.
Мислех си дали няма и тук в преста някакъв подобен начин за конвертиране. Може и да е с платен модул или екстейншън, нямам идея.
 
От: Плащане с Paypal в Prestashop-търся съвет.

Не ми е известен. PayPal модула си го пишат заедно с хора от PayPal и каквото кажат те, това е явно...
 

Горе