Плащане чрез SMS

miraco

Member
Здравейте, имам в начален стадии сайт за обяви... спрел съм се на SMS плащане за ВИП обяви на mobio.bg или fortumo.bg но все още не ми е ясно как след като човекът изпрати SMS и получи кода как аз ще разбера за коя обява става въпрос. Нещо ми е мъгливо нещо, някой може ли да ми обясни малко подробно...
 
От: Плащане чрез SMS

То се прави автоматично. Ето виж как е при мен в obiavi.org. Ето примерен текст за добавяне на вип обява:

За да направите тази обява VIP за срок от 15 дни, изпратете SMS на номер 2225 с текст obiavivip93059

Както виждаш, след префикса се праща и ID номера на обявата. При мен е на mobio.bg
 
От: Плащане чрез SMS

До колкото разбрах първо трябва да ми се показва номера на обявата, но не ми е ясно как се добавя автоматично обявата във ВИП или ти виждаш номера на обявата и я добавяш след това ръчно. Или трябва някакъв скрип, много ми е мътно ...помагайте
 
От: Плащане чрез SMS

След като някой прати смс на Мобио, те от техния сървър пращат заявка към твоя сървър със номера на обявата за която е платено. Например ако някой прати текст "obiavivip93059", от мобио ще ти пратят, че е платено за обява 93059.

На твоя сървър слагаш един файл, който ги обработва тия заявки. В този файл си слагаш код, които взима номера на обявата и и сетва вип статус в базата.

В сайта на мобио има примерен скрипт, трябва само леко да го промениш. И да си настроиш правилно услугата.

Прегледай тук:

http://help.mobio.bg/show5,
http://help.mobio.bg/show16

описали са го добре.
 
От: Плащане чрез SMS

ама тов аиска пхп умения бре човек няма как да го направиш сам
то не е като преса да го конфигурираш ?
виж ако го хващаш пхп-ту в мобио имат помощни текстове как става
иначе като мен ще си платиш да ти го направят :)
 
От: Плащане чрез SMS

Ами просто както писах малко ми е мътно заради това питам, спрял съм се на мобио.бг и ще видя какви ще ги направя.
 
От: Плащане чрез SMS

Остана ми само проблем с адването автоматично във ВИП обяви. По точно след като се потвърди СМС плащането как автоматично обявата да се прехвърли към ВИП. Дайте някой скрип или от къде да си сваля.
 
От: Плащане чрез SMS

Ми тя тази тема всъщност няма ВИП обяви :)
 
От: От: Плащане чрез SMS

Остана ми само проблем с адването автоматично във ВИП обяви. По точно след като се потвърди СМС плащането как автоматично обявата да се прехвърли към ВИП. Дайте някой скрип или от къде да си сваля.

ти май не четеш моите умни и интелигИентни изказвания ми се чини ? иначе нямаше да задаваш такива въпроси - ай сега пак се върни и го прочети няколко по нагоре :) мой да е написано изхакано ама истината е някъде там ... ?????????
пък ако си ентусиастин ко ти пречи и на ръка да ги правиш вип стига смс да пратят .. макар че
де си се юрнал преди да имаш 1000 уникални вип обяви да искаш ама... айде нали е твоя сайта и ентусиазъм имаш да не ти троша хатъра ... бичи на ръка като за начало :)
 
От: Плащане чрез SMS

Ми то на ръка, на ръка, ама тази тема наистина няма ВИП обяви, въпреки, че има на началната страница каре Featured Ads. Това е заявката, която ги взима:

Home.php, line 24:

query_posts('showposts='.get_option('wpClassifieds_num_carrousel','15').'&cat=-'.get_option('wpClassifieds_blog_cat').','.get_option('wpClassifieds_exlude_carrousel').'&orderby='.get_option('wpClassifieds_order_carrousel','random'));

Това просто взима най-новите обяви :).
 
От: Плащане чрез SMS

Ами ще се опитам да попреправя малко кода и страница за да стане. Просто няма друг начин...Пък не всичко става така лесно.
 
От: Плащане чрез SMS

На 28 ред го промени така:

query_posts('meta_key=vip&meta_value=1&showposts='.get_option('wpClassifieds_num_carrousel','15').'&cat=-'.get_option('wpClassifieds_blog_cat').','.get_option('wpClassifieds_exlude_carrousel').'&orderby='.get_option('wpClassifieds_order_carrousel','random'));

И във файла, който ти е за мобио слагаш заявка:

insret into wp_postmeta (meta_id, post_id, meta_key, meta_value) values
(null, ID_NA_OBQVATA, 'vip', 1),
(null, ID_NA_OBQVATA, 'vip_expiration', DATE_ADD(NOW(), INTERVAL XXX DAYS));

XXX брой дни, за които обявата ще е вип. Ще ти трябва и крон, който с подходяща заявка да трие вип записите, когато им изтече валидността.
 
От: Плащане чрез SMS

ейй ни съ сдържа да ни ма наспамиш ей...

Здравейте,

Искаме да ви съобщим че от месец Февруари стартира новият сайт за безплатни обяви и фирмен каталог:
www.bg-obiavi.info , www.firma.bg-obiavi.info .

Ако желаете да добавите своята обява или фирма напълно безплатно, моля посетете нашият сайт.
Предлагаме ви, VIP и банер място в сайта на промоционални цени.

Знаем че на колкото повече интернет страници присъства една фирма, толкова по напред излиза в търсенето на Google.com



Поздрави:
/ Екипа на bginfo /



P.S. Ако смятате това съобщение за СПАМ, моля да го игнорирате.
 
От: Плащане чрез SMS

На 28 ред го промени така:

query_posts('meta_key=vip&meta_value=1&showposts='.get_option('wpClassifieds_num_carrousel','15').'&cat=-'.get_option('wpClassifieds_blog_cat').','.get_option('wpClassifieds_exlude_carrousel').'&orderby='.get_option('wpClassifieds_order_carrousel','random'));

И във файла, който ти е за мобио слагаш заявка:

insret into wp_postmeta (meta_id, post_id, meta_key, meta_value) values
(null, ID_NA_OBQVATA, 'vip', 1),
(null, ID_NA_OBQVATA, 'vip_expiration', DATE_ADD(NOW(), INTERVAL XXX DAYS));

XXX брой дни, за които обявата ще е вип. Ще ти трябва и крон, който с подходяща заявка да трие вип записите, когато им изтече валидността.



Извинявам се да питам само тук "ID_NA_OBQVATA" какво се пише.че и аз имам такъв проблем .
 
От: От: Плащане чрез SMS

Извинявам се да питам само тук "ID_NA_OBQVATA" какво се пише.че и аз имам такъв проблем .

Там се пише ID-то на обявата, за която е платено. Би трябвало да е в $_REQUEST["item"].
 
От: От: Плащане чрез SMS

ейй ни съ сдържа да ни ма наспамиш ей...

Е аз съм написал от долу че е ако го мислиш за спам го игнорирай:mrgreen:. Просто съм изпратил тук там по един мейл за сайта. Всеки го прави....без лоши чуства.
 
От: От: От: Плащане чрез SMS

Там се пише ID-то на обявата, за която е платено. Би трябвало да е в $_REQUEST["item"].




Едно голямо Благодаря за отговора не стана обаче по този начин.Малко по сложно се оказа.
Ако имаш по големи познаниа кажи нешто как стои вапроса с крона.Мерси отново
 

Горе