Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш.....

dertre

Well-Known Member
Чухте ли новата простотия? Плащаш си здравните, не ги ползваш (не съм виждал личния ми лекар от 8 клас) и ги губиш за година напред въпреки ,че продължаваш да си плащаш през тази година. Е това вече е върхът на простотията честно. Само не разбрах дали закона е приет или тепърва ще го мислят. То тогава аз предпочитам да не ми се плащат изобщо здравните и когато стане нещо да си ходя на частно. Така поне няма след катастрофа с мотор и докарване в болницата в 10 сутринта, да ми направят рентгенова снимка в 17 следобед ..... Ако можете да не си плащате здравните осигуровки и да си плащате на частна клиника, бихте ли го направили особено ако приемат и тоя нов закон ?
 
От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш....

Те здравните осигуровки са някви смешни от порядъка на 8 лв на месец или нещо такова.Заслужава си донякъде да ги плащаш,защото ако ти се наложи да отидеш на някакъв специален преглед ти дават едно направление и си отиваш безплатно при специалист.Същото важи и за примерно бременните жени,пак по здравна каса си има добри доктори,които обслужват...не всеки има възможност да хвърля по 30-50 лв по частни клиники.
 
От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш....

Закона си е приет отдавна.
Имаш грешка обаче.
1. Не за 1 година а за 1 месец спрени права.
2. Няма такава институция, която да ги спре. Т.е. никой не е упълномощен да го прави.
3. Здравните осигуровки са 35 лева, ако работиш. 14 от работник, 21 от работодател.
4. След като си минал 8-ми клас, личния ти лекар е писал в дебелите книги, че си ходил, дори и да не си. Защото му плащат за това.
5. Има толкова други неща за плюене, точно това ли си избра?
 
От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш....

Ако си на заплата и те осигурява шефа ти за теб са 3,2 %, за него 4.8 %. Но ако си самоосигуряващо се лице плащаш сам пълните 8% и те могат да бъдат 30-40-100 лв от осигурителния ти доход.


Ако и това приемат ..... не истина как ни цакат наляво и надясно
 
От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш....

Ами щом колегата казва, значи е приет. Даже по новините показаха и по кой член е. Само, че в сами член пише за 1 година напред. Не за 1 месец...
 
От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш....

За 1 месец се губи и закона си е стар, просто никой си няма идея кой точно има право да го прилага и за това никой не го прилага.
Тук се вижда и самия член на видеото в минута 1:11 -> http://novanews.bg/news/view/2012/1...за-месец-ако-пропуснем-профилактичен-преглед/
 
От: От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги губиш

Плащаш си здравните, не ги ползваш ... и ги губиш за година напред въпреки ,че продължаваш да си плащаш през тази година.

Towa може ли някой да го обясни като за олигофрени (бавно и подробно) как точно стои тоя въпрос?
 
От: От: От: Плащаш си здравните осигуровки. Не ходиш на профилактичен преглед, и ги г

Towa може ли някой да го обясни като за олигофрени (бавно и подробно) как точно стои тоя въпрос?

Ето: Никой не спазва този закон никога. Никой не знае кой и как да приложи закона. (Това го съдя по линка, който дадох в предния ми пост :))
 
  • Like
Реакции: Alf

Горе