Подарете ми домейн

Странникът

Well-Known Member
Темата е сериозна и наистина искам да ми подарите домейн. Не, че не мога да си взема и сам, просто не мога да измисля подходящо име за сайта, който искам да правя. А целта на домейна е да направя директория за статии.

И така, ето моите условия за домейните, които ми предлагате да ми подарите:

1. Името на домейна да е подходящо за директория за статии
2. Името на домейна да не е някое тъпо име, примерно от рода на "direktoriqzastatii.com"
3. Желателно е по възможност да не се разбира от името, че това е директория за статии.
4. Домейна трябва да е чист, без история - да е нямало сайт на него.
5. Да остават минимум поне 4-5 месеца до подновяване на домейна.
6. Не желая домейните да са регистрирани в ICN. Предпочитам домейните да бъдат прехвърлени в Суперхостинг. При прехвърлянето на домейна собственика на домейна поема евентуални разходи.
7. Домейните да бъдат само с разширение .com

Обявата ми е сериозна, а причините да я направя е, че доста от нас вземат домейни, които искат да развият, но понякога така се стичат обстоятелствата, че идеята отминава а домейна си стои неизползван.
 
От: Подарете ми домейн

"При прехвърлянето на домейна собственика на домейна поема евентуални разходи." - не стига, че ще ти подарява домейн, а и ще плаща за това :D Кой ще е този луд ?
 
От: Подарете ми домейн

"При прехвърлянето на домейна собственика на домейна поема евентуални разходи." - не стига, че ще ти подарява домейн, а и ще плаща за това :D Кой ще е този луд ?

Това ми са условията. Който не му харесва - просто не му харесва и отминава. Място за коментари тук няма.
 
От: Подарете ми домейн

Това ми са условията. Който не му харесва - просто не му харесва и отминава. Място за коментари тук няма.
Тръгнах да ти подарявам, ама след тези ти изисквания и този пост - no comment.8)
Пожелавам ти някой неуважаващ себе си колега да се навие и да ти подари домейн.
 
От: Подарете ми домейн

Имам един домейн paneli dot org, ако имаш желание да го качиш на твой хост и да го развиваш като сайт за статий....
Не е качвано нищо до сега на него до края на септември е. Ако и някой друг има идея нека пише на л.с.
 
От: Подарете ми домейн

Това ми са условията. Който не му харесва - просто не му харесва и отминава. Място за коментари тук няма.

Това е форум, ерго място за коментари.

Да допълня Valentinn - Не стига искаш да ти подарят домейн, ама имаш 5+ изисквания :D.

По темата: Имам 5-буквен .eu домейн с хубаво име, става за всичко.

Моите изисквания:
1. Никнейма на желаещия да е с написано с латински букви.
2. По възможност да не е евреин, щото така или иначе ще може да си позволи да си купи сам домейна.
3. Задължително да е неуважаващ себе си.

ПП. Интересно ми е червени или зелени репи ще отнесе поста ми :D
 
От: От: Подарете ми домейн

Тръгнах да ти подарявам, ама след тези ти изисквания и този пост - no comment.8)
Пожелавам ти някой неуважаващ себе си колега да се навие и да ти подари домейн.

Brad - изискванията, условията са за да се спазват. На някой хора може да не им се харесат тези условия, но това си е техен проблем, а не мой.
Ако ви притеснява точка 6 от условията - моля, преди да коментирате прочетете правилно а не избирателно. Не е нужно на всяка цена прехвърляне на домейна. Примерно имам акаунт в Динадот! Прехвърлянето на домейна ще стане само ако той е закупен от някое нежелано от мен и компроментирано място, като примерно "Татенцата": има достатъчно оплаквания от тях, които няма как да пренебрегна.

miratrade - благодаря за предложението, ще си помисля за това. Ще изчакам други предложения, защото искам не тясноспециализирана директория, а широкотематичен сайт.
 
От: Подарете ми домейн

Мнението ми също...
Абе карай да върви.:) И аз нищо не разбрах от тази тема.
Човек като иска нещо да му подарят, не се държи така, сякаш другите са му длъжни.
 
От: Подарете ми домейн

ако бъдещия домейн е в Суперхостинг такси няма и става лесно и супер бързо
 
От: Подарете ми домейн

Човек като иска нещо да му подарят, не се държи така, сякаш другите са му длъжни.

Прав си, така е. Обаче в конкретния случай не съм на зор и не искам нещо на всяка цена. А определено искам качество, а не количество и мога да си позволя да поставя условия. Когато вие искате нещо, може да решите дали да поставяте или не изисквания, които ще уважавам, и които и съм уважавал. За това моля, уважавайте и моите условия.

Всъщност, както и преди споменах - това, че на вас не ви харесва, си е ваш проблем, а не мой!
 
От: Подарете ми домейн

draskach.com
 
От: Подарете ми домейн

При положение, че искаш нещо безплатно няма как да поставяш условия.
Не са случайни приказките "на харизан кон зъбите му не се гледат". ;)

Придобиваш правото да поставяш условия единствено когато дадеш нещо от себе си (в случая $$$ за продукт/услуга).

След като имаш финансите - защо не направи тема за приемане на предложения за име на домейн?!?
 
От: Подарете ми домейн

По принцип всеки може да поставя каквито условия пожелае и да иска подаръци, колкото поиска. Работата е в това, че така се отблъсква голяма част от желаещите да помогнат.
 
От: Подарете ми домейн

при така зададените условия на обявата все ми се струва че липсва нещо - какво получава човекът който ще ти подари домейн?
 
От: Подарете ми домейн

при така зададените условия на обявата все ми се струва че липсва нещо - какво получава човекът който ще ти подари домейн?

Положителна репутация :)
 
От: Подарете ми домейн

при така зададените условия на обявата все ми се струва че липсва нещо - какво получава човекът който ще ти подари домейн?

Ако очаква да получи нещо, значи няма да е подарък :)
 
От: Подарете ми домейн

Ако очаква да получи нещо, значи няма да е подарък :)

Точно така, ако някой очаква да получи нещо в замяна - няма да е подарък, тази тема не е за него и нека си търси друго място, където да си продаде домейна.

Но все пак ще има и награда, която не е само за собственика на домейна, но и за всички - ще получат хубава, поддържана директория за статии. А нали това в момента е най-ценното? Как ще го направя - мой си проблем, но няма да е еднодневка и ще продължи да съществува поне 2 г. в най-лошия случай.

Така, че очаквам още предложения, условията ги знаете какви са, моля, не ги коментирайте, защото не ви предоставям услуга или продукт за ползване, а търся стока и имам конкретни изисквания към стоката (в частния случай стоката се казва "домейн") ако не ги харесвате - това си е ваш проблем, а не мой.
 
От: Подарете ми домейн

При прехвърлянето на домейна собственика на домейна поема евентуални разходи.

имам конкретни изисквания към стоката (в частния случай стоката се казва "домейн") ако не ги харесвате - това си е ваш проблем, а не мой.

Честно да ти кажа имам свободни домейни, който найстина не ми трябват. Разбирам, че си имаш изисквания, но и да искам да ти подаря домейн и това ми генерира разходи и в замяна да получа отношение
това си е мой проблем
.... просто предпочитам да не си го създавам.
 

Горе