Поддомейн или директория? Това е въпроса!

Къде е по-удачно да се разположат различните езикови версии за даден сайт?


  • Общо гласове
    7

zdrsoft

New Member
Здравейте,
имам въпрос към тези, които имат опит и впечатления от разполагането на различните езици на сайта на отделни subdomains или в отделни директории под един домейн.
Кое е по-правилно и ефективно. Бихте ли споделили опит?
 
От: Поддомейн или директория? Това е въпроса!

Е това си е въпрос на личен избор и на ресурси.
Най-добре да е на различни домейни например .bg за бг версия .it за италианска и тн
но така се харчи най-много ресурс

Така, че всеки си преценява до каква степен кой вариант го устройва и колко пари е решил да хвърли
 
От: Поддомейн или директория? Това е въпроса!

Е това си е въпрос на личен избор и на ресурси.
Най-добре да е на различни домейни например .bg за бг версия .it за италианска и тн

Според това което казваш, в такъв случай тогава може би да може да се направи така: site.bg за българския базар, и site.com за останалата част от света?
 
От: Поддомейн или директория? Това е въпроса!

Искам да кажа че всичко е много относително и че точно мнение не може да се даде.
Има достатъчно успешни примери от всички варианти.
Въпрос на личен избор и предпочитания, на ресурс и тн.
 
От: Поддомейн или директория? Това е въпроса!

Доста трудно, да не кажа невъзможно да регистрираш, специално домейн.it, ако нямаш регистрирана фирма или поне валидна адресна регистрация в страната. Предполагам и за другите държави има подобни рестрикции. Примерно на мен от Италия не ми позволява, като италианско юридическо лице да си купя домейн.bg, не мога да си купя нито .en .fr и т.н.

Най-правилно е според мен да се правят нещата на един домейн, но в различни езикови директории. Даже така изглежда по-професионално от гледна точка на това, че фирмата е сериозна и се е погрижила да преведе съдържанието на повече езици.
 

Горе