Подскачане на резултатите

Brendo

Member
Преди седмица нещо странно се случи с нова статия, която публикувах на сайта си. Още при публикуването беше класирана на 2 страница. До следващия ден имаше солиден брой социални сигнали (основно от Facebook), което я доведе до 1-ва страница. След няколко дни обаче, отпадна до 3-4 страница и е там вече седмица. Първоначално помислих, че е временно подскачане, както често се случва, но не се върна на предни позиции. Имате ли някакви предположения каква може да е причината за това?
 
От: Подскачане на резултатите

Няма странно, Гугъл винаги лансира напред нещо нова било то сайт или публикация, а после всичко си идва на мястото - назад
 
От: Подскачане на резултатите

Не е подскачане, просто новата статия е била интересна на потребителите и е била изстреляна напред, като е минал интереса и нормално да е назад.
Случва се непрекъснато. Ако искаш трафик от Г трябва редовно да пускаш интересни статии
 
От: Подскачане на резултатите

Само да попитам как определяш как е класирана статията ?
по заглавието ли ?
Ако е нещо тематично или новини , може да са се появили и други статии, които да са се класирали по напред.
Лично аз си слагам заглавията на статиите в serplab.co.uk , ако изчезнат от SERP значи някой ги е изкопирал :)
 
От: Подскачане на резултатите

Благодаря за информацията. Притеснявах се да няма някакви наказания от Google или нещо подобно.

@Беджев Стил

Проверявах ги ръчно и използвах Google Webmasters, но проверих tool-а, който си споменал и много ми допадна. Статиите не са новини, а по-скоро evergreen content, който съм писал специално за ключовите думи.
 
От: Подскачане на резултатите

Социалните сигнали казват на чичо Гошо там има нещо интересн и той го вади по-напред. Постоянно се случва при мен. Ако ползваш AddThis шеринг тул ще получаваш репорти на имейла когато има пик в споделянията и харесванията и веднага се вдига посещаемоста.

Направи си експеримент предизвикай нови социални сигнали на същата статия и веднага ще я отрази по-напред!
 

Горе