Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

palmag

Member
Здравейте ще бъда много благодарен на всички които ми помогнат със съвет какво да правя в тази ситуация.

Случаят е следният.
Вчера вечерта в 19:40 получих следното писмо от AdSense.

Здравейте,
Този имейл има за цел да Ви уведоми, че понастоящем един от уебсайтовете Ви не спазва програмните правила на AdSense, в резултат на което показването на реклами за него е деактивирано.

Идентификационен номер на проблем: 20569885

Показването на реклами е деактивирано за: ime-na-sait.com

Примерна страница, където има нарушение: http://ime-na-sait.com/ime-na-stranica

Изисквано действие: Проверете дали останалите сайтове в профила Ви спазват правилата.

Текущо състояние на профила: Активен


Обяснение на нарушението

Важно е сайтовете, на които се показват реклами от Google, да спазват указанията на Google за качество за уеб администратори. По-конкретно сайтовете трябва да осигуряват значителна полза на крайния потребител, като му предлагат полезна и богата информация. Освен това не е разрешено поставянето на реклами от Google в страници, които отхвърлят ,,бисквитките".

Моля, прегледайте Указанията на Google за качество за уеб администратори (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769&hl=bg#quality) за повече информация. Въпреки че Ви изпращаме част от тези указания, Ви препоръчваме да отделите време и да се запознаете обстойно с пълния им текст.

*Не участвайте в схеми за обмен на връзки, предназначени да повишат класирането или да подобрят позицията на сайта Ви в PageRank.
* Избягвайте ,,входни" страници, създадени единствено за търсещи машини, както и други подходи тип ,,отхвърляне на ,,бисквитки"", като партньорски програми с малко или никакво оригинално съдържание.
* Направете сайт с ясна йерархия и текстови връзки. До всяка страница трябва да има достъп от поне една статична текстова връзка.

Изисквано действие: Проверка на профила за спазване на правилата
Въпреки че показването на реклами е деактивирано за горния сайт, профилът Ви в AdSense остава активен. Моля, имайте предвид, че горният URL адрес е само пример и същите нарушения може да съществуват на други страници в този уебсайт или други сайтове, които притежавате. Поради това Ви препоръчваме да отделите време и да прегледате другите си сайтове, за да се уверите, че спазват правилата ни, както и съответно да ги наблюдавате, за да намалите вероятността от бъдещи имейли от нас относно правилата. Освен това, моля, имайте предвид, че екипът ни си запазва правото да деактивира профили по всяко време, ако продължим да виждаме нарушения.

Обжалване
Ако искате да обжалвате това деактивиране, можете да го направите, като използвате посочения по-горе идентификационен номер на проблема, за да се свържете с нас чрез Помощния център на адрес https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=bg&answer=113061.

Благодарим Ви за съдействието. Поздрави, Екипът на Google AdSense

За съжаление не мога да проумея напълно в какво се състои нарушението ми, макар че прочетох текста няколко пъти, както и съдържанието към всички други източници към които са дали линкове.

1. Доколкото разбирам от текста обясняващ какво е нарушението от Google смятат, че съдържанието в конкретната страница не е полезно (страницата съдържа 100% уникален текст с абсолютно смислена интересна информация на тема бинго). След като прочетох "Програмните правила на AdSense" установих че страницата може би попада в нарушение на "съдържание, свързано с хазарт или казина;" което е забранено от AdSense.

2. За да реша проблема, се чудя дали ще е достатъчно просто да спра показването на реклами в страницата или ще е по добре направо да я изтрия.

3. Другото нещо което не мога да разбера какво имат предвид с текста "Освен това не е разрешено поставянето на реклами от Google в страници, които отхвърлят ,,бисквитките". " Въпросната страница представлява най обикновен пост в WordPress. Ако някои може да ми разтълкува какво имат предвид с цитирания по-горе текст, ще му бъда много благодарен.

4. За финал. Според вас какво трябва да направя за да реша проблема със спрените реклами на AdSense?

Предварително искам да благодаря на всички които ще споделят своя опит в разрешаването на такива ситуации.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

100% е от бингото. Махай рекламите и пускай жалбата за възстановяване. Ако не ти е важна страницата можеш дори да я изтриеш, защото пак е чат от сайта. В жалбата си поръсваш главата с пепел и обещаваш повече да не правиш така. Би трябвало до седмица пак да ти пуснат рекламите, ако нямаш други нарушения.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

100% е от бингото. Махай рекламите и пускай жалбата за възстановяване. Ако не ти е важна страницата можеш дори да я изтриеш, защото пак е чат от сайта. В жалбата си поръсваш главата с пепел и обещаваш повече да не правиш така. Би трябвало до седмица пак да ти пуснат рекламите, ако нямаш други нарушения.
Принципно страницата прави няколко хиляди посещения дневно, но съм готов да я жертвам за да спася сайта.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Принципно страницата прави няколко хиляди посещения дневно, но съм готов да я жертвам за да спася сайта.

Това е много. Виж дали не можеш да махнеш само рекламите и така да пратиш жалбата. Пробвай първо така, ако мине оставш така. Ако не мине и нямаш друг вариант за монетизация на трафика ще трябва да я махнеш. Гущера си жертва опашката за да оцелее, нали така.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Това е много. Виж дали не можеш да махнеш само рекламите и така да пратиш жалбата. Пробвай първо така, ако мине оставш така. Ако не мине и нямаш друг вариант за монетизация на трафика ще трябва да я махнеш. Гущера си жертва опашката за да оцелее, нали така.

Да и аз си мислех първо да пробвам само с махане на рекламите.
Дано да се смилят, тъй като имам да взимам доста пари и ще бъде много гадно ако изгоря с толкова много.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За ЕН ли сайт става въпрос ?
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Питам от люпобитство защото израза ''имам да взимам доста пари'' не ми се връзва с БГ сайт :D :)
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Сега ми хрумна, че ако оставиш страницата пак може да ти направят проблем, защото дефакто сайта ти ще линква към неподходящо съдържание. При сайтове, които показват материали с авторки права е така. Дали и при хазарта е по същия начин не знам, но все пак разрови се хубаво в правилата за ползване в частта им за връзки към неподходящо съдържание. Да не стане да пуснеш жалба и да те резнат завинаги, че тогава връщането е много сложно.

Относно плащането мога да те успокоя, че ще си вземеш парите. Много рядко банват целия акаунт за такива работи, банват за измами най често. Ако щяха да те гърбят вече да са го направили, а не само сайта да спират. Даже съм сигурен, че ще си върнеш рекламите до месец, ако се подготвиш правилно преди това, разбира се.

Ако искаш прати сайта на лично и аз да погледна.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Сега ми хрумна, че ако оставиш страницата пак може да ти направят проблем, защото дефакто сайта ти ще линква към неподходящо съдържание. При сайтове, които показват материали с авторки права е така. Дали и при хазарта е по същия начин не знам, но все пак разрови се хубаво в правилата за ползване в частта им за връзки към неподходящо съдържание. Да не стане да пуснеш жалба и да те резнат завинаги, че тогава връщането е много сложно.

Относно плащането мога да те успокоя, че ще си вземеш парите. Много рядко банват целия акаунт за такива работи, банват за измами най често. Ако щяха да те гърбят вече да са го направили, а не само сайта да спират. Даже съм сигурен, че ще си върнеш рекламите до месец, ако се подготвиш правилно преди това, разбира се.

Ако искаш прати сайта на лично и аз да погледна.

Благодаря ти за предложението да разгледаш сайта.
Но вече махнах проблемната страница. Не ми се ще да рискувам с AdSense.
Дона да си прав за плащането. Благодаря че ме успокои. :)
След внимателна подготовка ще пиша на AdSense за направените промени по сайта.
Надявам се пак да пуснат рекламите.
Ще пиша какво е станало след като всичко приключи.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Какво стана, получи ли си плащането?
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Какво стана, получи ли си плащането?
За сега не са ми платили нищо. И сумата не е в процес на плащане.
Никъде не пише че има задържания по сумата в профила ми.
Предполагах че заради почивните дни се мотаят с плащанията.
Явно следващите 2-3 дни ще разбера със сигурност дали ще получа парите си.
Ще пиша какво е станало.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Ами гугъл си стана диктатора на нета. Само ,че има поне още 30 РРК нет мрежи като него и се натискат да с добри цени. Така ,че....
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Кои са тези мрежи които могат да заместят гоогле
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За сега не са ми платили нищо. И сумата не е в процес на плащане.
Никъде не пише че има задържания по сумата в профила ми.
Предполагах че заради почивните дни се мотаят с плащанията.
Явно следващите 2-3 дни ще разбера със сигурност дали ще получа парите си.
Ще пиша какво е станало.


Мойто плащане вече излезе още на 21-ви, но може и да има някаква разлика акаунтите.... нови-стари. Щом нямаш задържане сигурно ще го пуснат тези дни. Е явно ще те държат на тръни до плащането.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

При мен има развитие в положителна посока.
На 25.02.2013 вечерта в adsense профила излезе съобщение, че сумата е в процес на плащане.
Този процес продължи 2 дни.
Днес сутринта тоест на 27.02.2013г получих имейл че има "Извършено плащане".
На мига отидох до WU и си взех парите. :)
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

При мен има развитие в положителна посока.
На 25.02.2013 вечерта в adsense профила излезе съобщение, че сумата е в процес на плащане.
Този процес продължи 2 дни.
Днес сутринта тоест на 27.02.2013г получих имейл че има "Извършено плащане".
На мига отидох до WU и си взех парите. :)

Ми честито:) Видя ли че нямаше проблеми.
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

И аз съм имал спрени реклами и като си оправих сайта и им описах случая както е, ги възстановиха. Определено мога да кажа, че винаги са били точни от Адсенса, проблемът е само тези роботски писма, които изпращат и бавните им отговори, които пак са си някакви шаблонни и не ти дават ясна информация...
 
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

----------------------------------------
 
Последно редактирано:
От: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Здравейте както бях обещал ще споделя какво стана със спрените реклами от Google AdSense.

Какво направих:
Прочетох няколко пъти всичко относно правилата на AdSense.
Следващата стъпка беше да прегледам внимателно всички страници на проблемния сайт, дали няма и други нарушения.
След това написах едно много внимателно обмислено писмо в което описах под формата на точки (1, 2, 3 и т.н), какви действия съм предприел за да реша проблема.
Изпратих писмото на английски език, въпреки че явно има и българи които работят в AdSense.

Първа точка беше естествено че съм премахнал проблемната страница.
След това описах колко много се старая да предоставям качествена информация на потребителите си.
За доказателство дадох примери с няколко силно коментирани и харесвани страници, съдържащи супер полезна информация.

За щастие крайния резултат беше, че рекламите бяха пуснати на 10 ден след изпращането на писмото.
Дори получих кратко писмо от AdSense в което се казваше, че след направените промени в сайта ми рекламите ще бъдат активирани.

Надявам се споделения ми опит, да се окаже полезен на някого попаднал в моето положение. :)
 

Горе