Покер - късмет или умения

Интерено ми е какво мислите за Texas Hold`em(разновидност на покера).Дали за да печелиш е нужно да си късметлия или е нужно да имаш умения.
 
Късмет...аз преди доста играеш даже съм печелил няколко малки турнира..После разбрах, че няма много смисъл...Въпроса е в късмета и да знаеш(усетиш) кога ще ти доиде добра рака.
 
Повече умение, по-малко късмет и страшно много спокойствие. За тази игра трябва да си идиот на който въобще не му пука дали губи или печели. Трябва да се владее до толкова, че да е готов на всякъкви обрати по всяко време.

Не забравяйте, че това е комар и който се е захванал, не е забогатял повече от това което е в момента на започване! Обикновенно започва да клони към бедност :)
 
само с 1-вото ти изречение мога да се съглася... покерът далеч не е просто комар и под идиот предполагам разбираш човек, който не си знае парите и му е се тая дали печели или губи, е повечето добри покер играчи умеят перфектно да оценяват какво рискуват, какво печелят и какво губят...
 
Според мен с малко късмет и повече умения ако не с измами :D
 
Pin2 каза:
Повече умение, по-малко късмет и страшно много спокойствие. За тази игра трябва да си идиот на който въобще не му пука дали губи или печели. Трябва да се владее до толкова, че да е готов на всякъкви обрати по всяко време.

Не забравяйте, че това е комар и който се е захванал, не е забогатял повече от това което е в момента на започване! Обикновенно започва да клони към бедност :)
Общо взето ... само първото ти изречение е вярно ... мога да ти изброя към 10 българи , които обикалят света с пари от покер ... и да ти кажа честно - не се оплакват ... а други няколко стотин живеят доста над средния български стандарт ... пак с пари от покер ;)
 

Горе