Покупка на списък с мейли

parushev

Member
Здравейте,
Колко би била цената на пакет от 200 000 уникални мейла на български потребители? Да речем, че има вероятност от 1-5% да са грешни?
Поздрави,
 
Около 5000 лева глоба от КЗП (зависи от това колко хора са пуснали оплакване).
 
От: Покупка на списък с мейли

Глобите за непоискани търговски съобщения започват от 250 лв., ако не се лъжа.
 
В закона са предвидени глоби: които за физическо лице изпратило нежелано съобщение са от 250 до 1500 лв., а за повторно нарушение от 500 до 2500 лв., за юридическо лице изпращащо т.нар SPAM глобите са от 500 до 5000 лв. и от 1000 до 4000 хил. за повторно нарушение.

Източник: http://oggin.net/joy/kzp-spam/

Не съм сигурен дали няма промяна в глобите, защото тази публикация е от 2009та.
 
От: Re: Покупка на списък с мейли

Източник: http://oggin.net/joy/kzp-spam/

Не съм сигурен дали няма промяна в глобите, защото тази публикация е от 2009та.

Е да ама то това касае него нали? :) Имам предвид, че той като иска да си слага главата в торбата да си я слага само дето не знам кой от форума ще му предостави 200к уникални мейла. :)
 
Е той попита колко би била цената, отговорих подобаващо мисля.
При 200 000 имейла, дори само 0.1% да пуснат оплакване към КЗП, това прави 200 оплаквания. Какъв е шанса да бъде глобен според вас? Според мен е прекалено голям. Т.е. цената на тези имейл адреси е точно толкова, колкото даде за списъка + глобата.
 
От: Покупка на списък с мейли

Аз нито купувам, нито продавам. Стана ми интересно, защото преди два дни участвах в един аматьорски спор по тая тема и не можахме да стигнем до някакъв финален резултат.
 
От: Покупка на списък с мейли

А на какво основание се пускат тезИ оплаквания? Имам на предвид трябва ли първо имейл адреса ти да е регнат при КЗП или няма знаение
 
От: Покупка на списък с мейли

Едно нещо струва толкова, за колкото го продадеш/купиш. Едно време са ми попадали и безплатни списъци.
 
От: Покупка на списък с мейли

Изобщо има ли смисъл от този спам. Всички пощи имат добра филтрация и какъв би бил съксес рейта. Не е ли по-добре за тези пари да се направи нещо друго
 
От: Покупка на списък с мейли

Аз ще изкажа едно мнение .... има разлика между спам и емайл маркетинг.
Ако емайлите са добре таргетирани:
Пол
Възраст
Населено място
(това са основните)

Ако всяка рекламна кампания бъде определяна според интересите на хората и съобразено с тяхната възраст и пол. Може да се получи добра маркетингова стратегия, за жалост в България се пращат 1000 000 писма и каквото стане.

А най-дразнещото е оня текст това е не пожеланот рекламно съобщение отпиши се и уж кликаш и утре пак ти пращат
 
От: Покупка на списък с мейли

Освен евентуалната глоба не разбрах някой би ли се ангажирал с прибл. цена на нещо подобно. Питам, защото и аз не съм наясно.
 
От: Покупка на списък с мейли

Доколкото мога да те ориентирам....

Наскоро питах един известен български сайт - няма да му кажа името ! За да изпратят моят имейл на тези, които са се абонирали за тяхният newsletter ми искаха 1000 лева за 10 000 човека, като не ми предоставят имейлите им, а просто им пускат по един имейл от мен. Ставаше въпрос за gambling кампания. Не се съгласих, защото просто не бях отделил такъв бюджет за това.
 
От: Покупка на списък с мейли

Доколкото мога да те ориентирам....

Наскоро питах един известен български сайт - няма да му кажа името ! За да изпратят моят имейл на тези, които са се абонирали за тяхният newsletter ми искаха 1000 лева за 10 000 човека, като не ми предоставят имейлите им, а просто им пускат по един имейл от мен. Ставаше въпрос за gambling кампания. Не се съгласих, защото просто не бях отделил такъв бюджет за това.

Поне можеш ли да си ги таргетираш по нещо

А с newsletter може и да се избегне глобата за спам :twisted:
 
От: Покупка на списък с мейли

Поне можеш ли да си ги таргетираш по нещо

А с newsletter може и да се избегне глобата за спам :twisted:

Да, при нюзлетъра юзерите сами са поискали да им се пращат оферти, разбира се трябва да са по темата. Ако някой се оплаче в КЗП веднага може да контрираш, че той сам се е записал за да получва подобни съобщения (разбира се трябва и да има опция за отписване), но за разлика от безразборния спам тук получателите са ти таргетирани и имаш по голям процент на конверсия. Ако са ти и дабъл опт ин мейлите може да спиш спокойно, там вече избягваш и варианта някой да се е записал без да иска.
 
От: Покупка на списък с мейли

Да, при нюзлетъра юзерите сами са поискали да им се пращат оферти, разбира се трябва да са по темата. Ако някой се оплаче в КЗП веднага може да контрираш, че той сам се е записал за да получва подобни съобщения (разбира се трябва и да има опция за отписване), но за разлика от безразборния спам тук получателите са ти таргетирани и имаш по голям процент на конверсия. Ако са ти и дабъл опт ин мейлите може да спиш спокойно, там вече избягваш и варианта някой да се е записал без да иска.

Така е за дабъл опт ин, не случайно цпа компанииите плащат по около $3 - $5 за събмит
 
От: Покупка на списък с мейли

Относно налагането на глобил от КЗП, нали затова сложиха системата за проверка на регистрирани Имейли нежелаещи СПАМ, ако си прокараш базата Имейли през чекъра, би следвало да няма проблем. Като искам да подчертая, че става въпрос за Юридически лица - Мейли

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&document_id=1675

Иначе за физически лица - Според българското законодателство, когато се изпращат непоискани търговски съобщения на физически лица, трябва предварително да е получено тяхното съгласие. Не е ли получено такова съгласие, се влиза в нарушение на закона.
 

Горе