Покупка от Китай - Проблем

JustBePlayer

New Member
Здравейте,
Нов съм във форума и не знам дали тук е удачното място да поставя тази тема.
Имам проблем да разпозная дали един търговец ме лъже или казва истината.
Става въпрос за покупката на продукт в случая артикули от фирма/потребител, който намерих от made-in-china.com
След моето запитване човекът се свърза с мен по e-mail за да се разберем за стоката. Разбрахме се и дойде прословутия момент с плащането.
Разбира се, като всички и аз търся сигурност и му казах, че съм склонен да платя чрез PayPal. Човекът се съгласи им ми каза, че може, но без да оставям никакво съобщение или дума за плащането в Paypal. Тук вече останах доста учуден. Попитах го каква е причината и той ми отговори, че преди време PayPal са ограничили неговия профил (limit their account) така че при всички плащания да не трябва да оставя съобщение (аджеба) за какво плащам. Искам да попитам според вас този измамник ли е и дали ако платя така ще си изгубя сигурността в PayPal плащането?
Очаквам вашите мнения. Благодаря предварително!
 
От: Покупка от Китай - Проблем

Аз няма да му се доверя. Ако ще и 100% положителен фиидбек да има!
 
От: Покупка от Китай - Проблем

И аз гледам скептично на това, но нали използва PayPal. Може ли това, че не оставя съобщение да ми изиграе лоша шега ?
 
От: Покупка от Китай - Проблем

И аз гледам скептично на това, но нали използва PayPal. Може ли това, че не оставя съобщение да ми изиграе лоша шега ?

Да. Има много начини да излъжат пейпал и да си преберат парите. Това което искат те (ако са решили да те лъжат) е да ги улесниш максимално. Включително и като напишеш подробно описание за какво плащаш, пак има вероятност да бъдеш излъган, но вероятността е много малка и съответно е много по-трудно.
 

Горе