Ползване услугите на Мобио.бг като физическо лице?

noproblem

Member
След около месец ще пусна сайт, който ще предлага смс разплащане. Насочих се към услугите на Мобио.бг, тъй като все още нямам регистрирана фирма трябва да използвам услугите им като ФЛ. На сайта им има следната информация:

Ако нямате регистрана фирма и желаете да използвате SMS разплащане за Вашия сайт, Mobio.bg може да Ви предложи да работи с Вас като физическо лице. Натрупаните от SMS разплащания суми ще получите според условията Закона за данъците върху доходите на физическите лица, Закона за здравно осигуряване и Кодекса за социално осигуряване. При изплащането на сумите ще получите Сметка за изплатени суми и Служебна бележка, в които ще бъдат отбелязани направените удръжки и заплатените от МОБИО ЕООД социални, здравни осигуровки и Данък общ доход.

Интересува ме колко точно ще се всичките удръжки. Аз дали ще трябва да подавам декларация в НАП в края на годината. /Писах им, но нямам отговор все още/

Ще съм благодарна ако някой, който е използвал тази опция на Мобио сподели впечатления, дали си струва за започна като ФЛ, докато регистрацията на фирмата е готова.

Мнение за работата с Мобио, като цяло, също ще ми бъдат от полза.
:)
 
От: Ползване услугите на Мобио.бг като физическо лице?

До колкото знам прекалено мн пари взимат от стойността на смс,вярно че е по удобно ама....предложи като опция и нещо пейшал или ипей.
 
От: Ползване услугите на Мобио.бг като физическо лице?

Да, ще има и ПП. За съжаление, обаче много малко хора предпочитат ПП в България, все още.

До колкото знам прекалено мн пари взимат от стойността на смс,вярно че е по удобно ама....предложи като опция и нещо пейшал или ипей.
 
От: Ползване услугите на Мобио.бг като физическо лице?

Когато си физ. лице, което работи някъде другаде на трудов договор, с Мобио подписваш т.н. граждански договор. Те плащат данъци, осигуровки и прочие. С други думи, от сумата спечелена от теб ти се присадат 10 % за тези глупави, но необходими държавни разходи.

Ако не работиш и се водиш безработен/а, тези удръжки няма да се вземат, но в края на годината ще трябва да подаваш данъчна декларация. Имаше някакъв праг за сумата, но не знам какъв беше.

п.п. Един от най-добрите смс посредници на пазара. При всички е така. Вземаш 1/3 от цената на смс-а, който е пратен.
 

Горе